Termostat - powiadomienie pushover

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
adammoscicki
Posty: 21
Rejestracja: wt wrz 10, 2019 7:00 am

supla scripts - termostat ... czy jest opcja ustawienia powiadomień pushover w momencie włączenia i wyłączenia grzałki ?
nie znalazłem tam w edycji opcji ; powiadomień pushover :(
Adam z Poznania
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Zawsze możesz ustawić osobną scenę, która jest wyzwalana zmianą stanu przekaźnika od grzałki
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
adammoscicki
Posty: 21
Rejestracja: wt wrz 10, 2019 7:00 am

tak zrobiłem :) ale ...
przez miesiąc działało a od kilku tygodni lipa

ustawiłem dwie sceny:
pierwsza kiedy się włącza przekaźnik
druga kiedy się wyłącza

pierwsza działa
druga przestała działać :(

pierwsza :
Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów
{{state(6339).on}}
Warunek wykonania
{{state(6339).on}}

druga :
Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów
{{state(6339).on}}
Warunek wykonania
{{not state(6339).on}}

..................................................
i niestety od jakiegoś czasu ( 2-3 tygodnie ? ) druga scena przestała działać !
po włączeniu grzałki wyzwala się scena pierwsza i wysyła komunikat pushover. po chwili pomimo że nic sie nie zmieniło (grzałka dalej grzeje) zostaje wyzwolona scena druga i wysyła komunikat z błędem ( odczyt temperatury 0). przy wyłączeniu grzałki scena druga sie nie wyzwala.

Miesiąc temu jak to sobie uruchomiłem to obie sceny pracowały elegancko i po 2 tygodniach ...padła scena druga :(
czy były jakieś zmiany kodu supla scripts ?
Adam z Poznania
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

adammoscicki pisze: wt paź 20, 2020 8:46 pm tak zrobiłem :) ale ...
przez miesiąc działało a od kilku tygodni lipa

ustawiłem dwie sceny:
pierwsza kiedy się włącza przekaźnik
druga kiedy się wyłącza

pierwsza działa
druga przestała działać :(

pierwsza :
Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów
{{state(6339).on}}
Warunek wykonania
{{state(6339).on}}

druga :
Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów
{{state(6339).on}}
Warunek wykonania
{{not state(6339).on}}

..................................................
i niestety od jakiegoś czasu ( 2-3 tygodnie ? ) druga scena przestała działać !
po włączeniu grzałki wyzwala się scena pierwsza i wysyła komunikat pushover. po chwili pomimo że nic sie nie zmieniło (grzałka dalej grzeje) zostaje wyzwolona scena druga i wysyła komunikat z błędem ( odczyt temperatury 0). przy wyłączeniu grzałki scena druga sie nie wyzwala.

Miesiąc temu jak to sobie uruchomiłem to obie sceny pracowały elegancko i po 2 tygodniach ...padła scena druga :(
czy były jakieś zmiany kodu supla scripts ?
To dość dziwne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że wyzwalanie w oparciu o stan kanału pojawiło się 3 tygodnie temu :P
Jeśli chodzi o zmiany w supla scripts, to niedawno pojawiło sie wsparcie na wyzwalanie stanem kanałów typu sensor otwarcia bramy, poczty itp.

Natomiast wyzwalanie stanem przekaźnika powinno nadal działać. Sprawdziłem u siebie i na "włącznik zasilania" dodałem dwie proste sceny z wyzwalaczem i warunkiem takim jak u Ciebie, i wszystko działa poprawnie.
Problem może być tylko jak za szybko przełączasz. Wtedy skrypty ignorują wykonanie sceny (ale to musi być naprawdę szybko)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
adammoscicki
Posty: 21
Rejestracja: wt wrz 10, 2019 7:00 am

kiedy to uruchamiałem ....faktycznie napisałem tak z kapelusza ...moze to było 3 tygodnie temu a moze 4 ? nie ważne
na początku działało a teraz nie działa ! :(

scena 1 pierwsza (sygnalizacja włączenia przekaźnika) ... działa :)
scena 2 druga (sygnalizacja wyłączenia przekaźnika) NIE działa ... to znaczy :
- po włączeniu przekaźnika przez termostat (supla scripts) scena 1 wysyła prawidłowo powiadomienie z podaniem prawidłowego odczytu temperatury.
- po kilku sekundach a czasami po kilku minutach scena 2 druga wysyła komunikat z błędnym odczytem temp (0.0) ( pomimo że termostat ciągle działa i przekaźnik jest załączony )
- po wyłączeniu przekaźnika ( czy poprzez działający termostat czy na przykład ręcznie ) scena 2 druga nie reaguje = nie wysyła komunikatu pushover

mam wrażenie że ta funkcja " Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów" działa tylko kiedy zmiana stanu kanału polega na przejściu ze stanu off do on. Kiedy jest tam ustawiona funkcja , która ma wykryć zmianę stanu kanału z off na on ta funkcja głupieje :) .
ja w scenie 2 drugiej mam tam wpisane :
Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów
{{not state(6339).on}}

Hmm... nie wiem czy gdzieś jest mój błąd czy po prostu funkcjonalność ta jest ciągle na etapie rozwoju i sa jakieś błędy systemu ?
Adam z Poznania
Ara2
Posty: 22
Rejestracja: śr lis 20, 2019 4:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Potwierdzam wywoływanie na podstawie stanu przekaźnika coś nie działa prawidłowo. Ja mam ustawiony stan jednego przekaźnika przy pomocy którego sceną załączam kilka innych przekaźników (oświetlenie). Wszystko po chwili zaczyna głupieć i światła same załączają się i wyłączają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”