Termostat

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
Charly
Posty: 26
Rejestracja: śr mar 23, 2016 6:45 pm

Chciałem poddać pod rozwagę wzbogacenie projektu o funkcję termostatu dla kotła CO(centralne ogrzewanie), choć gdyby się to dało zrobić, to termostat można by używać do wielu innych rzeczy, tam gdzie jest wymagane utrzymywanie stałej temperatury (np. akwarium).
Ja mam zrobiony scrypt w pythonie i na stronce jest coś takiego, czyli termostat do kotła centralnego ogrzewania, który otwiera lub zamyka przepustnicę powietrza:
term.jpg
term.jpg (11.03 KiB) Przejrzano 3377 razy
Można by też zdefiniować czy urządzenie ma pracować jako grzewcze, czy jako chłodzące.

Podstawowym wymogiem jest to, aby można było z poziomu aplikacji na telefon nastawiać Tz (temperaturę zadaną). Dalej w programie było by porównywane czy Tc (temperatura centralnego) jest większa czy mniejsza od Tz i ustawienie stanu wysokiego lub niskiego na którymś GPIO, a wysterowany przekaźnik robi już swoje w urządzeniu wykonawczym, czyli otwiera lub zamyka przepustnicę powietrza, załącza lub wyłącza grzałkę, załącza lub wyłącza wentylator.

Otwieramy drzwi, furtki, bramy itd..., czyli inteligentny dom, zadbajmy więc też o ogrzewanie, lub chłodzenie.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18345
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Dzięki za info.
Termostat jest również przewidziany ;)
pawelk
Posty: 27
Rejestracja: pt lis 11, 2016 12:31 pm

Witam.
Chciałem się dowiedzieć czy coś w temacie termostatu już się ruszyło?
Fajnie by było zwiększyć zdalnie temperaturę w domu, przed powrotem z delegacji, :) czy jest szansa w najbliższym czasie na takie zdalne sterowanie?
Moje pytanie nie jest roszczeniowe, tylko tak pytam :) wiem, że macie pewnie pełne ręce pracy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18345
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

pawelk pisze:Witam.
Chciałem się dowiedzieć czy coś w temacie termostatu już się ruszyło?
Fajnie by było zwiększyć zdalnie temperaturę w domu, przed powrotem z delegacji, :) czy jest szansa w najbliższym czasie na takie zdalne sterowanie?
Moje pytanie nie jest roszczeniowe, tylko tak pytam :) wiem, że macie pewnie pełne ręce pracy.
Pozdrawiam
Prace nad tym już trwają
pawelk
Posty: 27
Rejestracja: pt lis 11, 2016 12:31 pm

No to super :D Dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”