Touch master - slave

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
User avatar
flowerek
Posts: 411
Joined: Tue Mar 06, 2018 2:24 pm

Post

Jak osiagnąć rozwiazanie jak na zdjęciu w supli przy uzyciu sonoff touch lub minitiger?
Mam touch ale tylko tam gdzie jest lacznik do 1 lampy.
W przypadku schodowego lub krzyzowego juz odpada.

Ale gdyby tak 1 sonoff touch (ew minitiger) pracował jako master natomiast drugi (lub tez trzeci) jako slave - wykonując tylko linki bezpośrednie (włącz/wyłącz kanal na masterze) to chyba by się dało to zrobić?
Tylko jaki soft?
No i działanie tylko gdy jest siec (cloud)

Wiem ze można to zrobić na sonoff mini i wówczas działa również z lokalnych łączników...
Ale mam sytuacje płytkich puszek. Moduł nie wejdzie....ale minitiger (czy sonoff touch) sie zmieści zamiennie za obecny włącznik.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
User avatar
klew
Posts: 8357
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

Teoretycznie możesz do tego jednego moduły wgrać soft z obsługą linków bezpośrednich (może GUI Generic?) i wywoływać link "przełączający/toggle".
Powinno działać.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
local
Posts: 491
Joined: Mon Jan 27, 2020 11:33 am

Post

Do czasu aż sieć przestanie działać...
Może sonoff + przycisk RF ?
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
User avatar
flowerek
Posts: 411
Joined: Tue Mar 06, 2018 2:24 pm

Post

klew wrote: Sun Mar 28, 2021 10:28 pm Teoretycznie możesz do tego jednego moduły wgrać soft z obsługą linków bezpośrednich (może GUI Generic?) i wywoływać link "przełączający/toggle".
Powinno działać.
jak tylko dostanę kolejne minitigery będę testował Twoje rozwiązanie. Nie pomyślałem o przełączaniu....a to super pomysł :)
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY

Return to “Pomysły i koncepcje”