Przełączanie w tryb konfiguracji z poziomu cloud-a

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Żaden mechanizm, który pozwala na masowe aktualizowanie urządzeń nie będzie na chwile obecną wprowadzony.
Jesteśmy za mali na taką procedurę. W sytuacji gdyby okazało się, że do aktualizacji przedostał się jakiś istoty błąd to nie poradzimy sobie
z wsparciem dużej ilości użytkowników zgłaszających problemy na raz. Szczególnie dotyczy to błędów, które np. odcinają urządzenia od sieci/serwera i kolejnych aktualizacji.

Do wprowadzenia takich mechanizmów trzeba mieć zaplecze. My go na dzień dzisiejszy nie mamy.
Dlatego proces aktualizacji został celowo utrudniony tj. wymaga ingerencji użytkownika i jednocześnie utrudnia zaktualizowanie wszystkiego w krótkim czasie.
Awatar użytkownika
kris.sg
Posty: 372
Rejestracja: pn sie 07, 2017 8:08 pm
Lokalizacja: Przezchlebie

Jestem jak najbardziej za :)
Przydał by się jeszcze podgląd w cloud logów z urządzenia.
■Rpi4(m.2) Supla Cloud, Scripts ■Rpi3(sd) SD: 6x MI ATC, 1x W.S.
ROLETY_V3 x12 ■SWITCH_DUAL x4 ■GATE_MODULE_V3 x1 ■SOCKET_SSR x1 ■SMOKE_MODULE x1
SONOFF_TOUCH x4 ■YUNSCHAN x1 ■STAITCASE_DIMMER x1 ■MEW-01 x2 ■mROW-02 x1 ■LEW-01 x1
POW_R2 x2 ■SP111 x3
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

pzygmunt pisze: śr maja 26, 2021 2:13 pm Co sądzicie o dodatkowym przycisku na cloud.supla.org "Przełącz w tryb konfiguracji" ?
Rozwiązało by to problem konieczności wyciągania modułu z puszki/ściany tam gdzie nie ma nic podłączone do wejść.

Moduł musiałby oczywiście zgłosić odpowiednią flagę, że potrafi zareagować na taki rozkaz z cloud-a.
I think it would be a very helpful option as long as it is possible to define which user "access identifier" has access to this function.
For example, to prevent children, guests, etc... from having access to this option.
We have to keep in mind that when we activate the configuration mode we generally create an open WiFi AP, which would allow free access to the configuration of the device to anyone. "possible security risk"


automatic update: no way.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

pzygmunt pisze: śr maja 26, 2021 4:00 pm Dlatego proces aktualizacji został celowo utrudniony tj. wymaga ingerencji użytkownika i jednocześnie utrudnia zaktualizowanie wszystkiego w krótkim czasie.
Po wysłaniu propozycji też to mi przyszło do głowy, że jakby pierdyliard urządzeń nagle zgłosił się po aktualizację, to mógłby być mega problem.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
kris.sg
Posty: 372
Rejestracja: pn sie 07, 2017 8:08 pm
Lokalizacja: Przezchlebie

Ja w moich urządzenia dorobiłem sobie osobny kanał do "zainicjowania aktualizacji", dzięki temu mogę sobie uruchomić z clouda.
Zrobiłem sobie osobną lokalizację, tylko ja mam do tego dostęp i tam mam dodane kanały "update" wszystkich moich modułów.
U mnie się to sprawdza.
■Rpi4(m.2) Supla Cloud, Scripts ■Rpi3(sd) SD: 6x MI ATC, 1x W.S.
ROLETY_V3 x12 ■SWITCH_DUAL x4 ■GATE_MODULE_V3 x1 ■SOCKET_SSR x1 ■SMOKE_MODULE x1
SONOFF_TOUCH x4 ■YUNSCHAN x1 ■STAITCASE_DIMMER x1 ■MEW-01 x2 ■mROW-02 x1 ■LEW-01 x1
POW_R2 x2 ■SP111 x3
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

kris.sg pisze: czw maja 27, 2021 6:42 am Ja w moich urządzenia dorobiłem sobie osobny kanał do "zainicjowania aktualizacji", dzięki temu mogę sobie uruchomić z clouda.
Zrobiłem sobie osobną lokalizację, tylko ja mam do tego dostęp i tam mam dodane kanały "update" wszystkich moich modułów.
U mnie się to sprawdza.
Ciekawe rozwiązanie.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 345
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

Jakieś wieści w tym temacie ?:) opcja wg mnie niewątpliwie fajna i rozwiązałaby pewne problemy z umiejscowieniem modułów.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wprowadzimy
robertklepacki94
Posty: 920
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

Będzie to mega opcja. Bierzemy piwko odpalamy laptopa i możemy robić aktualizacje wszystkich urządzeń za biurka :D :D :D
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Samo pojawienie się ikonki (i) obok modułu super ułatwia. Widać IP i jak ma się włączony tryb konfiguracji podczas pracy. Można zalogować sie przez IP i wgrać aktualizacje. Mnie to się bardzo podoba bo przy około 30modulach takie updaty zajmują chwilkę. Wystarczy w GUI-Generic pamiętać jakie aktualizacje wygenerować dla odpowiednich modułów i jazda. :) jedyne czego brakuje mi albo nie wiem gdzie szukać to changelog co się zmieniło.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”