Ściemniacz 230V

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
edm
Posty: 439
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

YoMan pisze: pn cze 14, 2021 8:18 am Może pomęczę trochę autora, żeby dodał coś takiego. Nie potrzebuję konfigurowalnego czasu z apki, wystarczy mi jak sobie doświadczalnie ustalę i wpiszę wartość w kod przed kompilacją.
Obecnie @elmaya jest mocno zajęty. Trochę czekałem za ostatnimi zmianami. Aczkolwiek pytać pewnie możesz.
Poza tym zgadzam się z tym co napisał @Robert Błaszczak.
Co prawda jakby soft miał możliwość ustawienia czasu rozjaśniania / ściemniania np. z poziomu menu config byłoby super, ale raczej wymaga to mocnego przebudowania obecnego softu bo obecnie kanały A i B nie służą do tego.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2208
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

edm pisze: pn cze 14, 2021 8:49 am
YoMan pisze: pn cze 14, 2021 8:18 am Może pomęczę trochę autora, żeby dodał coś takiego. Nie potrzebuję konfigurowalnego czasu z apki, wystarczy mi jak sobie doświadczalnie ustalę i wpiszę wartość w kod przed kompilacją.
Obecnie @elmaya jest mocno zajęty. Trochę czekałem za ostatnimi zmianami. Aczkolwiek pytać pewnie możesz.
mam kilka miesięcy czasu ;)
Poza tym zgadzam się z tym co napisał @Robert Błaszczak.
wyjaśniłem powyżej, że rozwiązanie działa w innej formie i potrzebowałbym jeszcze wydłużyć ten czas. No takie widzimisie ale od czego są pieniądze i czas wolny, jeżeli nie od realizacji zachcianek ;)
Co prawda jakby soft miał możliwość ustawienia czasu rozjaśniania / ściemniania np. z poziomu menu config byłoby super, ale raczej wymaga to mocnego przebudowania obecnego softu bo obecnie kanały A i B nie służą do tego.
no to to byłby ideał ale to gruba zmiana. Kiedyś chyba pisałem jak sobie wyobrażam interfejs: 3 ledy: 2 świecące i 3 jako proteza ustawiania czasu w zakresie 0-100% (np. x 60 sek) plus automat schodowy do czasu podświetlenia i włącznik aut/man
ale to już raczej pisanie całego softu od zera .... chyba poza mną nikt tego nie potrzebuje więc bez sensu męczyć o to kogokolwiek.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Blazej04
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 13, 2021 7:16 pm

Czy jest możliwość aby coś takiego działało poprzez podpięcie płytki dopuszkowej incan?
edm
Posty: 439
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Blazej04 pisze: wt gru 06, 2022 5:51 pm Czy jest możliwość aby coś takiego działało poprzez podpięcie płytki dopuszkowej incan?
Teoretycznie tak. Praktycznie już gorzej. Trzeba by porównać Pinout (GPIO) dla wemos d1 mini oraz incan. Firmware z tego postu jest dedykowane pod wemos d1 mini. Niestety nie mam kodu źródłowego żeby udostępnić i dokonać ewentualnych zmian.
Kontakt z twórcą oprogramowania praktycznie nie istnieje. Ponoć ma problemy zdrowotne. Pozostaje życzyć jemu powrotu do zdrowia.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
zone
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 04, 2023 7:57 pm

Witam społeczność Supli.

Bardzo fajny projekt. Jeśli jest taka możliwość proszę o firmware z tego posta viewtopic.php?p=98563#p98563 dla WT32-ETH01 z obsługą LAN.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”