moduł do bramy - czujnik zamknięcia

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

mafialoso pisze: ndz sie 08, 2021 5:18 pm Mowie o 1dnym czujniku otwarcia i zamkniecia bo tylko do sonoff mozna jednego było dodać. Narysuje wstawie zdj. Od razu mowie o bramie garażowej co jezdzi góra dół.
A to źle zrozumiałem, bo Twoja wcześniejsze wypowiedź sugerowała, że masz tak sonoff'a połączonego z czujnikami, że wiesz kiedy i co jest na 100%. Na jednym czujniku to używam od dawna, ale jak kolega jeden post wyżej słusznie zauważył - tym sposobem nie dowiesz się obu stanów (czyli otwarcia i zamknięcia) na 100%. Z jedną krańcówką masz jeden stan pewny na 100% oraz drugi teoretyczny. Jeśli masz krańcówkę na pełnym otwarciu to ten stan będzie pewny na 100% w supli, a wszystko co poza tym, np niepełne otwarcie lub zamknięcie, będzie w apce widoczne jako zamknięte. Analogicznie jak masz krańcówkę na pełnym zamknięciu to pewny masz stan zamknięcia bramy a pełne lub nawet 10cm otwarcie będzie wskazywane jako brama otwarta.

Także, nawet nie musisz niczego rysować i opisywać, bo to w tej sytuacji zbędne. Bramę też mam w garażu segmentową jeżdżącą góra/dół ale to w sumie nie ma znaczenia...
mafialoso
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 03, 2017 7:44 pm

Noi sie mylicie koledzy. Nie było mnie chwile i nie miałem czasu narysować. Nie mam stanu posredniego ale wiem kiedy brama jest 100% otwarta lub 100% zamknięta przy jednym kontrakton.
mafialoso
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 03, 2017 7:44 pm

Proszę.
Załączniki
Tak to wygląda u mnie. Krancówka wk 08
Tak to wygląda u mnie. Krancówka wk 08
20220228_064746.jpg (1.94 MiB) Przejrzano 248 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”