moduł do bramy - czujnik zamknięcia

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

Witam,
ostanio próbowałem skonfigurować moduł do bramy garażowej i dodać obydwa czujniki )otwarcia i zamknięcia) niestety w systemie jest tylko otwarcia
czy li Supla zakłada, że jeżeli ni jest otwarte to jest zamknięte (tak wiem, że jest jescze czujnik częsciowego zamknięcia)
ale zdażyło mi się w zimię, że brama nie domknęła się. a system pokazał, że jest zamknięta

i tu nasuwa mi się pytanie
- czy da się doprogramować dodatkowy czujnik (czujnik zamknięcia)

wtedy byśmy mięli potwierdzenie że brama jest otwarta albo że brama jest zamknięta, a podczas stanu nieustalonego ikona bramy garażowej by migała.

co wy na to ..
Patryk
Posty: 2674
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Wystarczy, że zamontujesz czujnik ( kontaktron ) w pozycji zamkniętej bramy i wszystko będzie ok.
Załączniki
IMG_20210703_165811.jpg
IMG_20210703_165811.jpg (3.65 MiB) Przejrzano 1830 razy
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

Patryk pisze: ndz lip 04, 2021 6:49 pm Wystarczy, że zamontujesz czujnik ( kontaktron ) w pozycji zamkniętej bramy i wszystko będzie ok.
wg mni nie wystarczy jeden czujnik.
nigdy nie będe pewien czy brama jest otwarta czy zamknięta.
jeden czujnik daje mi informacje o jednym stanie logicznym - otwarta...a jeśni nie otwarta to zakłądam że zamknięta i odwrotnie

zdarzało mi się, że brama utknęła po srodku (albo nie dokońca się otworzyła lub zamknęła) - pomijając fakt marnej jakościowo bramy, starownika, siłownika (nie wiem czego) ale taki stan widziałem.

więc pewnie nie jestem sam
i takie rozwiązanie by się przydało
bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

Yepestis pisze: ndz lip 04, 2021 7:31 pm Zagadnienie było już zgłaszane

https://github.com/SUPLA/supla-cloud/issues/314
viewtopic.php?p=50501#p50501
dzięi wielkie,
będe obserwował
Patryk
Posty: 2674
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

bicker pisze: pn lip 05, 2021 6:06 am
jeden czujnik daje mi informacje o jednym stanie logicznym - otwarta...a jeśni nie otwarta to zakłądam że zamknięta i odwrotnie

zdarzało mi się, że brama utknęła po srodku (albo nie dokońca się otworzyła lub zamknęła) ....
No to chyba masz czujnik zainstalowany w złym miejscu.
W moim przypadku wystarczy, że brama otworzyły się na ok 10 cm i już pokazuje, że jest otwarta.
Ty cały czas piszesz o czujniku otwarcia, a to jest czujnik ( kontaktron ) zamknięcia.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jak kolega wyżej napisał, masz zamontowany czujnik w złym miejscu.
Czujnik powinien być tak zamontowany aby przy minimalnym otwarciu rozwierał styki co domyślnie oznacza otwartą bramę.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Dokładnie tak. U mnie czujnik pokazuje otwartą bramę już po odchyleniu powyżej 5 cm (szczelina od góry). Tak wiec każdy stan inny niż zamknięty uważam za otwarty. I nie interesuje mnie wtedy jak bardzo otwarty. No chyba, ze będę miał zdalnie sterowane auto i będę chciał nim zdalnie wyjechać lub wjechać do garażu, to wtedy będę szukał innej opcji, np. kamerki w aucie ;)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

widzicie, a mi zależy na konkretnych inforacjach - zamknięta, otwarta a nie zkąłdać, że jak nie jest zamknięta to jest otwawrta, czasami to robię z daleka i nie widzę bramy,
listonosz mi zostawia paczkę i zamykam bramę i chcę wiedzieć, że jest zamknięta w całości, tak samo chciałbym wiedzieć, że jest otwarta, moja brama niestety nie zachowuje się idealnie.

dlatego upieram się o dodatkowy czujnik zamknięcia.

ale jak się nie da to trudno, będę kombinował z tym co mam...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”