Sterownik rolet - dodatkowa akcja w harmonogramie

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
photoworldpl
Posty: 13
Rejestracja: pn mar 08, 2021 6:07 pm

Cześć,
Możliwe do ustawienia teraz akcje to:
- Zasłoń
- Odsłoń
- Odsłoń częściowo

Bardzo przydatna byłaby akcja "zasłon częściowo" :)
Mam ustawiony na części rolet cykl, który lekko opuszcza te rolety na wieczór (załącznik). Problem pojawia się oczywiście jak już wcześniej je zamknąłem wyjeżdżając np. do sklepu lub na wakacje.

Celem nowej akcji "zasłon częściowo" byłoby również sprawdzenie czy aktualny procent zasłonięcia nie przekracza już tego ustawionego w harmonogramie ;)
Załączniki
Screenshot_20210706-185511_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20210706-185511_Samsung Internet.jpg (269.91 KiB) Przejrzano 1595 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Harmonogramy nie sprawdzają aktualnej pozycji aby ustalić czy mają odsłonić czy zasłonić.

"Odsłoń częściowo" powinieneś rozumieć jako "Ustaw pozycję rolety na x% odsłonięcia".
Czyli odsłoń na 10% jest równoznaczne z zasłoń na 90%.

Oznacza to też, że jeśli ustawisz "Odsłoń na 10%" to roleta ustawi się do tej pozycji niezależnie od tego w jakiej pozycji aktualnie się znajduje.
photoworldpl
Posty: 13
Rejestracja: pn mar 08, 2021 6:07 pm

pzygmunt pisze: wt lip 06, 2021 5:20 pm Harmonogramy nie sprawdzają aktualnej pozycji aby ustalić czy mają odsłonić czy zasłonić.
Rozumiem, jeżeli jednak serwer posiada informację o stanie/pozycji sterownika (z tego co widzę to posiada) to byłoby genialnym posunięciem dodanie do harmonogramów ustawialnego warunku "jeżeli". Pewnie zastosowanie znalazłby również u wielu innych użytkowników w ich projektach ;)
vijay2
Posty: 31
Rejestracja: sob mar 09, 2019 5:54 pm

pzygmunt pisze: wt lip 06, 2021 5:20 pm Harmonogramy nie sprawdzają aktualnej pozycji aby ustalić czy mają odsłonić czy zasłonić.

"Odsłoń częściowo" powinieneś rozumieć jako "Ustaw pozycję rolety na x% odsłonięcia".
Czyli odsłoń na 10% jest równoznaczne z zasłoń na 90%.

Oznacza to też, że jeśli ustawisz "Odsłoń na 10%" to roleta ustawi się do tej pozycji niezależnie od tego w jakiej pozycji aktualnie się znajduje.
A nie da się tego zmienić na "Zasłoń na 90%".
Jest niepotrzebna różnica miedzy aplikacją a harmonogramem. W pośpiechu można się pomylić. Mi zdarzyło się już wiele razy. Mam bardzo dużo harmonogramów a jak doszła ostatnio obsługa crona to wszystko robiłem od nowa. A potem jeszcze raz bo było odwrotnie :D
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

pzygmunt pisze: wt lip 06, 2021 5:20 pm Harmonogramy nie sprawdzają aktualnej pozycji aby ustalić czy mają odsłonić czy zasłonić.
Harmonogramy generalnie są obarczane ułomnością jeśli chodzi o sterowanie roletami.

Przykład,
mam roletę balkonową której celowo ograniczyłem zamykniecie fizyczne ograniczając czas zamknięcia do około 75%. Więc jeśli roleta jest zamknięta a Cloud ma informacje ze jest zamknięta w 100%. To harmonogram i tak wydaje "polecenie" zamknij co skutkuje całkowitym zaknieciem rolety.

Jedynym rozwiązaniem tej przypadłości jest ustawienie kracowki silnika ale to z kolei jest okaleczeniem funkcjonalności samej rolety.

Więc póki co muszę z tym żyć i kładąc się spać otwierać tą roletę tworząc sobie ewentalna drogę ewakuacjana na piętrze.
"Przezorny zawsze ubezpieczony".
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

bulek68 pisze: czw lis 04, 2021 6:40 am
pzygmunt pisze: wt lip 06, 2021 5:20 pm Harmonogramy nie sprawdzają aktualnej pozycji aby ustalić czy mają odsłonić czy zasłonić.
Harmonogramy generalnie są obarczane ułomnością jeśli chodzi o sterowanie roletami.

Przykład,
mam roletę balkonową której celowo ograniczyłem zamykniecie fizyczne ograniczając czas zamknięcia do około 75%. Więc jeśli roleta jest zamknięta a Cloud ma informacje ze jest zamknięta w 100%. To harmonogram i tak wydaje "polecenie" zamknij co skutkuje całkowitym zaknieciem rolety.

Jedynym rozwiązaniem tej przypadłości jest ustawienie kracowki silnika ale to z kolei jest okaleczeniem funkcjonalności samej rolety.

Więc póki co muszę z tym żyć i kładąc się spać otwierać tą roletę tworząc sobie ewentalna drogę ewakuacjana na piętrze.
"Przezorny zawsze ubezpieczony".
Możesz ustawić w harmonogramie zamykanie rolety do 75%.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

klew pisze: czw lis 04, 2021 8:03 am Możesz ustawić w harmonogramie zamykanie rolety do 75%.
Jasne masz rację, nie przyszło mi do głowy by z grupy wykluczyć tą jedną a dla niej ustawić np 75%.

W takiej sytuacji roleta powinna się bardziej otworzyć jeśli w danym momencie ma pozycje zdeklarowaną na 100% zamknięcia.

Spróbuję to ustawić jak sugerujesz i zobaczymy w praktyce.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

bulek68 pisze: czw lis 04, 2021 10:38 am
klew pisze: czw lis 04, 2021 8:03 am Możesz ustawić w harmonogramie zamykanie rolety do 75%.
Jasne masz rację, nie przyszło mi do głowy by z grupy wykluczyć tą jedną a dla niej ustawić np 75%.

W takiej sytuacji roleta powinna się bardziej otworzyć jeśli w danym momencie ma pozycje zdeklarowaną na 100% zamknięcia.

Spróbuję to ustawić jak sugerujesz i zobaczymy w praktyce.
Ja bym normalnie ustawił czasy otwierania, tak aby 0 i 100% odpowiadały realnym 0 i 100%.

Z jakiego poziomu jeszcze chcesz ograniczać do 75%? Z przycisku?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

klew pisze: czw lis 04, 2021 12:04 pm
Masz rację, z przycisku przyda się pełny zakres.
Zrobię jak już wspomniałem biorąc poprawkę na Twoją sugestie.
Wytrczy jeśli dla tej jednej rolety ustawie osobny harmonogram.
Dzięki za podpowiedzi okazało się że "chciałem przepłynąć rzekę którą wytraczylo przeskoczyć". :D
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1393
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Tak jak przedmówca piszę ustaw normalnie 0-100%, jak masz przyciski monostabilny to ustawiasz wyzwalanie akcji klik na 75% a przykładowo przytrzymanie na zamykanie do końca.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”