Supla harmonogram dwuklik

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
$Chappie$
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 23, 2021 8:30 pm

Witam,

Nie wiem czy dobrze trafiłem, ale chciał zapytać, albo zaproponować jedno rozwiązanie. Mianowicie chodzi o wprowadzenie w harmonogramie opcji dwukliku o ustawianym o opóźnieniu.
Wykorzystuję urządzenie sonoff z suplą jako zdalne otwieranie bramy do centralki hb5 i tam niestety jest potrzebny dwuklik aby otworzy lub zamknąć bramę jak się nie ma odpowiednich krańcówek. Jest to uciążliwe za każdym razem dwa razy klikać.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1772
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Jednostkowy przypadek. Sugerował bym dołożenie jakiegoś Arduino z przekaźnikiem które wykona to za ciebie w momencie podania impulsu.
Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Harmonogram to nie rozwiązanie problemu. To jak już powinno być realizowane po stronie urządzenia. Opisz jak podłączyłeś Sonoff-a do hb5.
radzik_r
Posty: 385
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 5:32 pm

A jaki sonoff używasz?
Jeśli sam programujesz trochę to można to zrobić to w arduino. Powtórzenie załączenia przekaźnika nie jest skomplikowane.
$Chappie$
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 23, 2021 8:30 pm

Centralka hb5 posiada wyprowadzenia na zewnętrzne sygnały sterujące. Do tegoż właśnie wyprowadzenia mam podłączony sonoff.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 830
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Niestety sam użytkuję centralę HB5 i nawet jeśli zastosować by opcję dwukliku, to wcale nie ma gwarancji, że będzie to działać prawidłowo - bo możemy nie mieć informacji jaką ktoś operację wykonał wcześniej na bramie.
Opisywałem już kiedyś na forum specyficzną pracę tej centralki. Bez krańcówek działa to tak jak napisał kolega wyżej. Po pełnym otwarciu lub zamknięciu bramy (wg ustawionego czasu z centrali) konieczne dwukrotne wciśnięcie pilota - najpierw wysyłana jest komenda stop, a dopiero potem otwórz/zamknij.
Jeśli ktoś wcześniej wykonał komendę stop z pilota (co w praktyce dosyć często się zdarza), to bez wiedzy o tym dwuklik spowoduje, że brama zacznie się otwierać/zamykać i praktycznie od razu się zatrzyma, bo drugi klik wyda komendę stop.
bigthomas
Posty: 234
Rejestracja: pn sie 12, 2019 3:35 pm

Zawsze możesz zastosować skrypty i wykonywać akcje opóźnioną o 5 sekund na tym samym kanale.
Ale radził bym dodanie krańcówek.
Na elektrodzie jest nawet dość szczegółowy opis jak to zrobić -> https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewt ... 1#15095421
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”