Alarm do garażu via internet

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
bogas
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 03, 2019 8:19 am

Cześć.
Tak się zastanawiam od pewnego czasu jak ogarnąć temat. Sytuacja życiowa zmusiła mnie do monitorowania napięcia akumulatora w samochodzie, co łatwo zrobić na espeasy i thingspeaku.
Ale chciałbym powiadomienia na telefon z kontraktonu, czujnika ruchu i wstrząsowego.
Super byłoby też mieć możliwość zapalenia światła przed garażem zdalnie, w garażu i sterowania zasilaniem ładowarki.

Zacząłem szukanie od powiadomień z alarmu, wiem już (mało) i linkach bezpośrednich.
Czy ktoś jest w stanie pomóc kompleksowo z powyższym?
Na espeasy mam oprócz napięcia, temperaturę i wilgotność.
Da radę w supli?
Pozdrawiam,
Mateusz
adamkody
Posty: 29
Rejestracja: wt lis 14, 2017 10:33 am

Może to będzie pomocne viewtopic.php?f=9&t=9720
bogas
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 03, 2019 8:19 am

adamkody pisze: śr gru 01, 2021 2:21 pm Może to będzie pomocne viewtopic.php?f=9&t=9720
Dziękuję kolego, sprawa jednej czujki zalatwiona.
Tylko chciałbym 3, 3 kanały wyjściowe on/off i pomiar zasilania aku.
Jest ktoś w stanie pomóc?
adamkody
Posty: 29
Rejestracja: wt lis 14, 2017 10:33 am

Zainteresowałeś mnie tematem, wykorzystałem jako miernik stanu naładowania akumulatora zasilania awaryjnego w domu. Przetwornica zasila wemosa, należy ustawić napięcie 5volt. Układ pracuje poprawnie do spadku napięcia na akumulatorze poniżej wartości około 8volt jeżeli spadnie niżej po prostu nie masz odczytu. Można by zastosować przetwornicę step-up-down ale to chyba zbyteczne.
Załączniki
miernik.rar
(110.7 KiB) Pobrany 26 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”