Sonoff z ewelink nie widzi sieci

PUK
Posty: 18
Rejestracja: sob maja 20, 2017 7:42 am

Witam!
W aplikacji ewelink nie mogę skonfigurować sieci WiFi, którą udostępniam ze smartfona. Kiedy kliknę na nazwę sieci (zdjęcie poniżej), aby wpisać nazwę własnej sieci to aplikacja przenosi mnie do ustawień punktu dostępu (zdjęcie poniżej). W ewelink mogę tylko wpisać hasło. Nie mam pojęcia dlaczego w ewelink nie mogę wpisać nazwy mojej sieci? Sonoff jest z oryginalnym oprogramowaniem.
Screenshot_2017-06-14-21-50-54.png
Screenshot_2017-06-14-21-50-54.png (55.6 KiB) Przejrzano 9237 razy
Załączniki
Screenshot_2017-06-14-18-07-53.png
Screenshot_2017-06-14-18-07-53.png (45.17 KiB) Przejrzano 9237 razy
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

To nie to forum - my podłączamy sonoffa do supli...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
PUK
Posty: 18
Rejestracja: sob maja 20, 2017 7:42 am

W tej chwili nie mam stacjonarnego komputera, aby do sonoff wgrać aplikacje supla. Do dyspozycji mam tylko smartfona. Dlaczego chciałem udostępnić net ze smartfona, aby przetestować sonoff z ewelink.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Jeśli dobrze rozumiem, chcesz podłączyć sie do sieci udostępnianej z tego samego urządzenia na którym jest ewelink? Nie da się tak. Karty sieciowe w smartfonach nie potrafią jednocześnie pracować w trybie AP i klienta.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

fracz pisze: czw cze 15, 2017 12:46 pm Jeśli dobrze rozumiem, chcesz podłączyć sie do sieci udostępnianej z tego samego urządzenia na którym jest ewelink? Nie da się tak. Karty sieciowe w smartfonach nie potrafią jednocześnie pracować w trybie AP i klienta.
Supla tak działa bez problemu... testowane wielokrotnie przeze mnie - ewelink nie ma chmury? wystarczy mu apka w smartfonie?
Temat był tu:viewtopic.php?f=8&t=260&p=2857&hilit=sz ... polu#p2857
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
PUK
Posty: 18
Rejestracja: sob maja 20, 2017 7:42 am

fracz pisze: czw cze 15, 2017 12:46 pm Jeśli dobrze rozumiem, chcesz podłączyć sie do sieci udostępnianej z tego samego urządzenia na którym jest ewelink? Nie da się tak. Karty sieciowe w smartfonach nie potrafią jednocześnie pracować w trybie AP i klienta.
Dobrze zrozumiałeś. Mam tylko jeden telefon na którym w tym samym czasie udostępniam net dla sonoff, a także konfiguruje jego połączenie wifi przez ewelink. W innym miejscu dostałem informację, że
Na jedym urzadzeniu dzialac nie bedzie. Musisz miec 2 telefony. Na jednym udostepnic wifi a z drugiego skonfigurowac. Potem jak sie przelogujesz to powinno dzialac z jednego. Oczywiscie to wszystko to moje domysly.
Jeśli przy pomocy dwóch telefonów skonfiguruje sonoff to, czy później z jednego smartfona będę mógł obsługiwać sonoff? To znaczy ten jeden smartfon będzie udostępniał net i będę chciał z niego sterować sonoff.
slawek pisze: czw cze 15, 2017 1:20 pm
Supla tak działa bez problemu...
Czy całą konfiguracje supli też zrobiłeś mając tylko do dyspozycji jeden smartfon? Jeżeli tak to ja mając tylko jeden telefon też bym zastosował takie rozwiązanie.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Dokładnie - jeśli masz konto na serwerze i apkę supli w smartfonie, to do konfiguracji sonoff wpisujesz dane dostępowe do hotspota (wifi) i działa...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ProLight
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 15, 2017 6:07 pm

Witam serdecznie :-)

Panowie nie chciałbym.zakladac nowego tematu.

Mam sterownik 4ch
Chciałbym go przerobić aby łączył się bezpośrednio ze smartfonem.

Rozumiem że mam go przeprogramowac, z tego co szukałem to trzeba to zrobić za pomocą PC i przejściówki na rs232 i wgrać inne oprogramowanie, czy to się wszystko zgadza?
Pozdrawiam
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

ProLight pisze: sob lip 15, 2017 7:35 pm Witam serdecznie :-)

Panowie nie chciałbym.zakladac nowego tematu.

Mam sterownik 4ch
Chciałbym go przerobić aby łączył się bezpośrednio ze smartfonem.

Rozumiem że mam go przeprogramowac, z tego co szukałem to trzeba to zrobić za pomocą PC i przejściówki na rs232 i wgrać inne oprogramowanie, czy to się wszystko zgadza?
Pozdrawiam
Ogólnie tak to ma wyglądać a dokładniej
1 Rejestrujesz konto na Supla.org
2 Wgrywasz firmware odpowiednie dla tego modułu
3 Konfigurujesz swój moduł do współpracy z serwerem wpisując dane otrzymane po rejestracji konta
4 W module ustawiasz dostęp do sieci WIFI z którą ma się łączyć, w Twoim przypadku jeśli chcesz żeby łączył się tylko z twoim tel musisz wpisać nazwę sieci i hasło jakie udostępnia smartfon
5 Ostanie co trzeba zrobić to z poziomu PC konfiguracja kanałów na serwerze SUPLI i gotowe
ProLight
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 15, 2017 6:07 pm

To mój pierwszy sterownik, dopiero zaczynam przygodę z takimi sterownikami, brzmi skomplikowanie.

Może jeszcze pokażę swój sterownik i czy aby na pewno zadziała, bo coś mi się wydaje że nie będzie szansy na wgranie innego oprogramowania.

Narazie sterownik działa na ewelink'u

Czy ew. taki soft jest mi potrzebny?
https://github.com/zchmielak/ESP8266/tr ... sonoff_4CH

Dużo szukam, chce się nauczyć ale troche ciężki temat.
Załączniki
IMG_20170716_111359[1].jpg
IMG_20170716_111359[1].jpg (75.92 KiB) Przejrzano 9029 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”