Ochrona przed dziećmi (non stop włącz-wyłącz)

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ok, to źle zrozumiałem (nie wiem co to żarówki V-tac ;) ).

Jaki masz moduł z Suplą? Jeśli to Zamel, to ustaw tam jakąś akcję na 5x klik (wkrótce w cloud pojawi się akcja "nie rób niczego").
Jesli masz GUI Generic, to włączając wielokliki powinno przestać działąć takie przełączanie. Tylko nie wiem jak tam się te wielokliki obsługuje. Ewentualnie poczekaj na support AT (wyzwalacze akcji) w GUI Generic i zrób to samo, co zaproponowałem wyżej dla Zameli.

Ogólnie włączenie "wieloklików" powoduje, że moduł nie reaguje na każdą zmianę stanu, tylko czeka chwilę aby zobaczyć, czy będzie jede klik, czy więcej. Domyślnie włączenie/wyłączenie jest realizowane na pojedynczym kliknięciu, więc większa ilość kliknięć będzie po prostu zignorowana.
Minus jest taki, że światło nie będzie się zapalać natychmiast.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

W GUI-Generic możesz tez ustawić wejście w tryb konfiguracyjny po przez przytrzymanie przycisku 5s. Ale to zadziała tylko dla przycisków monostabilnych.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Obrazek
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
robertklepacki94
Posty: 920
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

klew pisze: pt paź 15, 2021 1:20 pm Ok, to źle zrozumiałem (nie wiem co to żarówki V-tac ;) ).

Jaki masz moduł z Suplą? Jeśli to Zamel, to ustaw tam jakąś akcję na 5x klik (wkrótce w cloud pojawi się akcja "nie rób niczego").
Jesli masz GUI Generic, to włączając wielokliki powinno przestać działąć takie przełączanie. Tylko nie wiem jak tam się te wielokliki obsługuje. Ewentualnie poczekaj na support AT (wyzwalacze akcji) w GUI Generic i zrób to samo, co zaproponowałem wyżej dla Zameli.

Ogólnie włączenie "wieloklików" powoduje, że moduł nie reaguje na każdą zmianę stanu, tylko czeka chwilę aby zobaczyć, czy będzie jede klik, czy więcej. Domyślnie włączenie/wyłączenie jest realizowane na pojedynczym kliknięciu, więc większa ilość kliknięć będzie po prostu zignorowana.
Minus jest taki, że światło nie będzie się zapalać natychmiast.

Jak ta akcja ,,nie rób niczego" będzie dokładnie działać? Przecież skoro np. na 5x kliknięcie nie ustawię żadnego AT to w zasadzie wykona się akcja ,,nic nie rób' . No chyba że nie do końca kumam o co chodzi.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

robertklepacki94 pisze: pt paź 15, 2021 2:30 pm Jak ta akcja ,,nie rób niczego" będzie dokładnie działać? Przecież skoro np. na 5x kliknięcie nie ustawię żadnego AT to w zasadzie wykona się akcja ,,nic nie rób' . No chyba że nie do końca kumam o co chodzi.
W zasadzie wystarczy ustawić cokolwiek na wieloklik (2x - 5x).

Akcja "nie rób niczego" ustawiona w cloud ma po prostu informować urządzenie wykoanwcze, że jest tam jakaś akcja. Wtedy urządzenie:
1. Włącza detekcję multiklików
2. Jeśli ustawi się to na press 1x to urządzenie wyłączy lokalną funkcję przycisku
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

krycha88 pisze: pt paź 15, 2021 2:01 pm W GUI-Generic możesz tez ustawić wejście w tryb konfiguracyjny po przez przytrzymanie przycisku 5s. Ale to zadziała tylko dla przycisków monostabilnych.
Lub dotykowych ;)
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”