[DIY] SUPLA V2 do puszki instalacyjnej podtynkowej

roblad
Posty: 17
Rejestracja: pn cze 19, 2017 9:40 am

Czesc,

A to nie jest otwarte forum ? Czy zrobilem cos zlego ? Czy nie przyda sie to komus a projekt nie bedzie popularniejszy ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Feel free.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Witam serdecznie.
Bardzo interesuje mnie temat tej płytki do puszki. Projekt jest super, naprawdę chylę czoła twórcom softu i hardware.Oby tak dalej Panowie.
Od ok 2 tygodni wdrażam się w Supli i chcę ją wdrożyć w swoim mieszkaniu. Na razie raczkuję w porównaniu z tym co tu widzę.

Swoją drogą znalazłem fajną stronkę do otwarcie bezpośrednio z niej Gerber'ów w 3D :
http://mayhewlabs.com/webGerber/.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
mayestik
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:41 pm

Witam Wszystkich ;)
Płytkę testuję od maja. Zauważyłem, że potrafi samoczynnie wyłączać światło. Postanowiłem napisać i zapytać czy też tak macie ze względu na to, że gdy nie działał w domu internet (Neostrada, FunBox) to po każdym załączeniu światła - wyłączało się po minucie czy kilku...
Zastanawiałem się nad zakupem większej ilości, lecz wydaje mi się to niestabilne. Czy jest jakaś aktualizacja? W jaki sposób mógłbym dokładniej zdiagnozować przyczyny?
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

zaktualizuj soft do najnowszego
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Czy kolega Espablo wytłumaczy mi o co kaman z tymi "pinami" z GPIO po jednej i drugiej stronie płytki V2 i V2.1 na schemacie opisane jako SERVICE - czy tam podłączamy np włączniki i czujniki - środkowy to masa a po jej bokach GPIO12 i GPIO5 czyli sygnał
Załączniki
SUPLA_V2.png
SUPLA_V2.png (94.24 KiB) Przejrzano 5150 razy
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

To są wyprowadzone piny GPIO, dla których nie było już miejsca na złącza ARK. Można je wykorzystać jak chcesz.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Ok. Wszystko jasne. Dziękuję
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Mam jeszcze wątpliwości co do Input Sensor i Jumper na schemacie. Popraw mnie jeśli się mylę - aby płytka działała jako sterowanie oświetleniem to Pull_1 oraz Pull_2 zwieramy do 3.3V czyli Pull_UP a SENSOR_1 i 2 do GND czyli down ? -
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Dokładnie tak jak piszesz. Jest to typowy układ pull-up i dla takiego ukladu są teraz przeważnie kompilowane softy (w tym inCan)
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”