ZAMEL - no to zaczynamy :)

Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

pzygmunt pisze: pt sie 04, 2017 3:03 pm
ROW-01 ma funkcję aktualizacji online. Przełączasz się w tryb konfiguracji i ustawiasz "Firmware update" na "YES".
Urządzenie przy pierwszym połączeniu z serwerem się uaktualni o ile aktualizacja jest dostępna.
nawet nie pamiętam jak ustawiałem jakiś czas temu :)
Czasem można by wgrać inny soft ale jak będzie sporo modułów w różnych konfiguracjach to w zasadzie nie ma potrzeby kombinować.
A czy będą moduły z czujnikami temperatury i wilgotności?
Pozdrawiam
Wojtek
szymon
Posty: 73
Rejestracja: wt cze 13, 2017 11:04 am

Fajnie by było gdyby można było wejść w tryb konfiguracji na przykład przez pięciokrotny kliknięcie włącznika zamiast rozbierania wlacznika
szymon
Posty: 73
Rejestracja: wt cze 13, 2017 11:04 am

Posiadam row 1 i chętnie przyjmę row-2 na testy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

szymon pisze: pt sie 04, 2017 3:55 pm Fajnie by było gdyby można było wejść w tryb konfiguracji na przykład przez pięciokrotny kliknięcie włącznika zamiast rozbierania wlacznika
Tak to działa tylko trzeba włączyć/wyłączyć światło 10 razy. (chyba 10 ... nie pamiętam teraz).
W konfiguracji jest coś takiego jak "IN 1/2 Config" i oznacza czy wejściami można przełączyć moduł w tryb konfiguracji. Domyślnie jest to włączone.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Tak myślę, że przy module RGB przydałby się soft albo opcja przełączenia modułu na sterowanie trzema niezależnymi kanałami LED, gdzieś przy pierwszej konfiguracji tak jak socket lub gate.
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Ernest
Posty: 212
Rejestracja: wt paź 04, 2016 6:37 am

Cześć,

Takie szybkie summary na poruszone zagadnienia

1. SRW-03 - ta sama obudowa co ROW-07
2. Myśleliśmy nad dostępem do złącza programowania, ale bazujemy na obudowach, które mamy w produkcji - byłaby możliwość frezowania - może zrobimy How to :) ... narazie do wykorzystania aktualizacje online :) - może zmiana jak w przypadku routerów - wgrywamy paczkę poprzez stronę...
3. Złącze do programowania standaryzujemy - używamy takiego kabelka http://www.tag-connect.com/TC2030-MCP-NL
4. 7 kanałów dlatego, że tyle zmieściło się do obudowy - jeszcze trochę trenuje nas zasilacz - ale taki jest plan.
5. Urządzenia modułowe jak najbardziej do wdrożenia, jedyny mankament to antena wewnętrzna (przy rozdzielnicy metalowej - może wpływać na zasięgi) lub antena zewnętrzna - ale tu już trzeba popracować nad sposobem zasilania - konieczna izolacja
6. Urządzenia DIN do wprowadzenia - zastanówcie się jakie urządzenie na początek - mamy do dyspozycji obudowy 1,2,3- modułowe
7. Plany wprowadzenia kolejnych produktów zależą od odbiorców - jest wiele produktów, które chcemy i możemy wprowadzić - każdy z nich to wiele pracy, testów, certyfikacji itd - zapraszam do współpracy - kierujcie nas w kolejnych krokach - każda pomoc potrzebna :)
8. Czujnik wilgotności i temperatury - jak najbardziej :) - może ktoś chętny na komercjalizację własnego projektu ...
9.W tryb programowania wchodzimy po 10 krotnym kliknięciu przyciskiem - czasem klienci mówią że to błąd - ale się da

Czekam na wasze uwagi oraz sugestie :)
Awatar użytkownika
Ernest
Posty: 212
Rejestracja: wt paź 04, 2016 6:37 am

wojtas567 pisze: pt sie 04, 2017 6:43 pm Tak myślę, że przy module RGB przydałby się soft albo opcja przełączenia modułu na sterowanie trzema niezależnymi kanałami LED, gdzieś przy pierwszej konfiguracji tak jak socket lub gate.
Do zrobienia .... Jak będzie gotowy hardware to tylko kwestia softu
Lechu_
Posty: 202
Rejestracja: wt paź 11, 2016 5:41 pm

Możesz wrzucić jakąś fotkę SRW-01 ? Chętnie potestowałbym jedną sztukę zamiennie z modułem Espablo. Nie wiem jaki tam będzie dokładnie soft ale miałbym dwie uwagi :
- fajnie byłoby dodać opcje zmiany kierunku (góra za doł) rolety , tak aby nie przepinać kabli od silnika rolety. To by się przydało mieć już z poziomu cloud.
- podoba mi sie opcja aktualizacji jak w routerze, to najprostsza możliwa i szybka opcja.
- idealnie byłoby gdyby moduł kalibrował się do czasów otwarcia (jest taka funkcja u konkurencji w module BleBox ShutterBox)

Wrzucałem w temacie o module Espablo filmik z działania jego modułu, mógłbym zrobić podobny z Waszym modułem :)
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Aktualizacja Firmware OTA, to świetna sprawa, ale sądzę, że dostępność do pinów programowania bez specjalistycznych złączy to podstawa, aby w dzisiejszych czasach osiągnąć sukces rynkowy - przykład popularnych Sonoff-ów różnej maści od ITEAD, a z drugiej strony zalane moduły BleBox, które raczej słabo się sprzedają.

Moduły Zamela winny być friendly to hacking.

I cena przede wszystkim, abyśmy znowu nie byli tak mocno zaskoczeni jak przy ROW-01.
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

Aktualizacja to jedna sprawa, a diagnostyka jak się coś wykrzaczy? co z tego , że możemy wgrać paczkę z softem jak moduł zawiśnie i nie będzie się odzywał to jak wgrać ? Zybi ma rację odnośnie sprzedaży , komuś sie podoba ROW-1, ale Supla już mniej. Co zrobi ?- nie kupi. Większość routerów mimo możliwości wgrania firmware przez stronę, ma na płytach pod rozkręcaną obudową złącza do programowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”