Supla button

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 830
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Tak sobie ostatnio myślałem, że jak zostaną już wprowadzone sceny, to fajną sprawą byłby soft pozwalający do ESP podłączyć jeden lub kilka przycisków i w ten sposób uruchamiać wybrane akcje bez potrzeby sięgania do komórki.
Np. przyciśnięcie jeden raz lub X razy (lub przytrzymanie przez X sekund) przycisku uruchamiałoby dane urządzenie lub scenę (coś jak w Fibaro Button).
magx2
Posty: 348
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Podpisuję się pod tym 2 rękoma. Widziałem ten button od Fibaro i muszę powiedzieć że jest świetny.
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Podłączam się pod pytanie, co prawda jestem zwolennikiem redundantnej instalacji ale w niektórych miejscach łatwiej będzie doprowadzić samo zasilanie z np gniazdka w pobliżu zamiast 20m przewodu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ernest
Posty: 212
Rejestracja: wt paź 04, 2016 6:37 am

Technologia wi-fi ma jedną wadę - z baterii to długo nie pociągnie - a przycisk do ładowania to średnie rozwiązanie. Może pomyśleć o takim gate gdzie po jednej stronie będzie Supla a po drugiej radio bardziej oszczędne - tam moga być przyciski, piloty, czujniki temperatury :)
Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Ernest pisze: wt sie 22, 2017 1:05 pm Technologia wi-fi ma jedną wadę - z baterii to długo nie pociągnie - a przycisk do ładowania to średnie rozwiązanie. Może pomyśleć o takim gate gdzie po jednej stronie będzie Supla a po drugiej radio bardziej oszczędne - tam moga być przyciski, piloty, czujniki temperatury :)
Jak dla mnie nie musi być całkowicie bezprzewodowe, doprowadzamy tylko zasilanie a samo sterowanie już po wifi, wtedy jeden przewód a możliwości ogromne. Tylko odpowiednio funkcjonalny soft. i moduł dopuszkowy 5x in+dht i wtedy np 4 przyciski do oświetlenia+pir.
Obrazek
magx2
Posty: 348
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Ja tam wolałbym przycisk na baterie. Łatwiej jest GP przestawić
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Ernest pisze: wt sie 22, 2017 1:05 pm Technologia wi-fi ma jedną wadę - z baterii to długo nie pociągnie - a przycisk do ładowania to średnie rozwiązanie. Może pomyśleć o takim gate gdzie po jednej stronie będzie Supla a po drugiej radio bardziej oszczędne - tam moga być przyciski, piloty, czujniki temperatury :)
Sonoff ma taki wynalazek.
Obrazek
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Sibikk pisze: wt sie 22, 2017 8:30 pm
Sonoff ma taki wynalazek.
Ale nie ma do tego czujników...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
grzegorzmcewp
Posty: 120
Rejestracja: czw gru 29, 2016 4:47 pm

jeżeli to będzie współpracować z czujnikami ruchu i działać na zasadzie alarmu razem z suplą to biorę takie dwa:) Właśnie się zastanawiałem czy będzie opcja w przyszłości alarmu sterowanego poprzez suple.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Miałem na myśli czujniki temperatury
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”