BH1750 - częstotliwość odczytów

Arecki

Cześć,

Za pomocą Gui-Generic wgrałem kod do obsługi BH1750 do Wemosa D1 mini. Wskazania pokazują się w aplikacji na telefonie.
Jednak częstotliwość odświeżania danych z czujnika wynosi co 10 sekund.
1) Co mogę zmienić, albo co robię nie tak, że odczyty nie odświeżają się częściej?
2) Format wyświetlanych danych natężenia światła jest następujący 0.#####, Jak wprowadzić mnożną aby pokazywała się wartość w luxach (wartości większe od 1) a nie w częściach dziesiętnych i setnych mniejszych od 1 ?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawim
Mmof

Jak narazie się nie da nic zmienić odnośnie wyświetlania ponieważ nie ma kanału uniwersalnego i praktycznie do wszystkiego wykorzystywane są kanały temperatury i wilgotności więc tak zostanie do czasu aż będzie kanał uniwersalny.
Awatar użytkownika
klew

Arecki pisze: pt maja 13, 2022 11:03 pm Cześć,

Za pomocą Gui-Generic wgrałem kod do obsługi BH1750 do Wemosa D1 mini. Wskazania pokazują się w aplikacji na telefonie.
1) Co mogę zmienić, albo co robię nie tak, że odczyty nie odświeżają się częściej?
2) Format wyświetlanych danych natężenia światła jest następujący 0.#####, Jak wprowadzić mnożną aby pokazywała się wartość w luxach (wartości większe od 1) a nie w częściach dziesiętnych i setnych mniejszych od 1 ?

Pozdrawim
10s jest w bibliotece ustawione. Trzeba by w kodzie zmienić aby było inaczej.
Tutaj jest używany kanał temperatury i on ma ograniczenie do chyba 1000 stopni. Luxy szybko tą wartość przekraczają, więc trzeba robić ułamki aby się mieściło
Arecki

klew pisze: sob maja 14, 2022 7:02 am
Arecki pisze: pt maja 13, 2022 11:03 pm Cześć,

Pozdrawim
10s jest w bibliotece ustawione. Trzeba by w kodzie zmienić aby było inaczej.
Tutaj jest używany kanał temperatury i on ma ograniczenie do chyba 1000 stopni. Luxy szybko tą wartość przekraczają, więc trzeba robić ułamki aby się mieściło
Dzięki za szybką odpowiedź.

Czy jest możliwe aby zmienić to w GUI-Generic ? Tak aby po wygenerowaniu firmware to ustawienie było już zmienione ?

Realizuję rozwiązanie zamykające automatycznie roletę przy zbyt dużym nasłonecznieniu pomieszczenia tak aby się nie przegrzało. Podczas zamykania roleta ma się zatrzymać gdy czujnik wykryje dopuszczalny poziom światła. To się dzieje przy zamykaniu rolety więc odpada sytuacja kiedy czujnik odpowiada po 10 sekundach na zmiany. Wartości z tego czujnika będą nieaktualne w krótkim czasie.
Arecki

Mmof pisze: sob maja 14, 2022 3:17 am Jak narazie się nie da nic zmienić odnośnie wyświetlania ponieważ nie ma kanału uniwersalnego i praktycznie do wszystkiego wykorzystywane są kanały temperatury i wilgotności więc tak zostanie do czasu aż będzie kanał uniwersalny.
Dzięki za odpowiedź.
Ok rozumiem. To sobie ogarnę aplikacją zewnętrzną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”