Czujnik temperatury sonoff

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Tu nie chodzi o "Sonoffa", czy jakiekolwiek inne urządzenie.
Sonoffy Basic swego czasu były po prostu najbardziej popularnym urządzeniem i ludzie próbowali (i próbują) na nim zrobić różne dziwne rzeczy.

Chodzi natomiast o to, że my jako amatorzy, bierzemy się za urządzenia na 230 V i bawimy się w lutowanie, odcinanie ścieżek, dorabianie czujników itp. A z prądem nie ma żartów.
Sonoff Basic to urządzenie na 230 V, zamknięte przez producenta w obudowie, z konkretnymi złączami i przeznaczeniem. Producent zaprojektował elektronikę do tego, aby sterować przekaźnikiem dającym 230 V na wyjściu i tyle.

Ja się nie czuję w elektronice na tyle dobrze, aby ryzykować życie rybek.

Są płytki Sonoffa na zasilanie 24 V, są układy z przekaźnikami bezpotencjałowymi, są takie, które mają przygotowane złącza do podłączania własnych peryferiów.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Więc na jakim gotowym urządzeniu byś zrobił sterowanie akwarium z termometrem(czujnikiem) aby było bezpieczne? Tak na prawdę chodzi tu o ten czujnik w wodzie.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

mmiikk pisze: śr maja 25, 2022 7:05 am Więc na jakim gotowym urządzeniu byś zrobił sterowanie akwarium z termometrem(czujnikiem) aby było bezpieczne? Tak na prawdę chodzi tu o ten czujnik w wodzie.
W zasadzie cokolwiek co jest zasilane z niskiego napięcia, albo zasilane z 230 V ale posiada separację galwaniczną (co najczęściej oznacza, że układ będzie miał transformator). Jeśli coś ma separację galwaniczną, to jak multimetrem sprawdzisz dowolne styki po stronie niskonapięciowej (np. pin gdzie jest normlanie 3.3 V, GND), to nie będzie tam zwarcia do złącz zasilających L, N.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

To ja jeszcze dopyta ma wolnego Moduł z ESP8266 ESP-12S Yunshan mogę go wykorzystać zasilając z zasilacza od routera wifi. Bo to że Sonoff działa może czas zmienić na coś bezpiecznego. Pod przekaźnik bym podłączył grzałkę i po temacie. Z góry dziękuje.
https://pietras-81.aqi.eco/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”