ROW-2 działa tylko z lokalną siecią wifi

Sterownik dwukanałowy
lesiu681@vp.pl
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 17, 2019 6:34 pm

Witam, wczoraj zauważyłem, że nie mogę uruchomić oświetlenia domu z poziomu aplikacji w telefonie przy uruchomionym transferze danych. Co ciekawe (przynajmniej dla mnie) w domu przy uruchomionym wifi aplikacja supla działała bez zarzutu. Próbowałem ingerować w ustawienia i kombinować z logowaniem jednak efekt za każdym razem był ten sam. W końcu usunąłem konto i zarejestrowałem się na innym adresie email i wszystko działa jak dawniej jednak chciałbym dowiedzieć się co było przyczyną takiego zachowania się aplikacji tak abym w przyszłości mógł poradzić sobie sam bez konieczności tworzenia nowych kont. Dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nikt wcześniej nie zgłaszał nam takiego problemu.
Trudno ocenić gdzie tkwił problem.
Najlepiej jakbyś wrócił na poprzednie konto i jeśli problem się powtórzy to daj znać.
Wtedy będziemy mogli szukać gdzie leży przyczyna.
W momencie gdy wszystko działa to trudno ocenić w takim przypadku co się stało.
andrzej_stas
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 19, 2022 1:00 pm

Witam
Mam problem taki jak kolega powyżej. Od kilku dni mam aplikację supla, podłączyłem udanie sterowanie bramą wjazdowa i garażowa. Ale aplikacja otwiera się tylko przez wifi. Kiedy wyłączę wifi - jest cały czas łączenie. A sygnał jest dobry.
Załączniki
Screenshot_20220525-174310_SUPLA.jpg
Screenshot_20220525-174310_SUPLA.jpg (76.45 KiB) Przejrzano 1005 razy
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

andrzej_stas pisze: śr maja 25, 2022 3:56 pm Witam
Mam problem taki jak kolega powyżej. Od kilku dni mam aplikację supla, podłączyłem udanie sterowanie bramą wjazdowa i garażowa. Ale aplikacja otwiera się tylko przez wifi. Kiedy wyłączę wifi - jest cały czas łączenie. A sygnał jest dobry.
Transmisje danych masz w tym czasie włączoną?
Jeśli tak to sprawdź czy mozesz przeglądać internet.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Sprawdź co masz wpisane w ustawieniach zaawansowanych. Usuń wszystko, odznacz ustawienia zaawansowane i wpisz samego e-maila.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Już kiedyś coś podobnego było:
viewtopic.php?p=93629#p93629
jureek25
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 11, 2022 6:07 pm

Miałem podobny problem, telefon samsung a20e z androidem oczywiście. Na samym początku jak zainstalowałem suplę pierwszy raz i z pierwszym urządzeniem do sterowania bramą sbw02. Przez wifi aplikacja działała bez problemu, łączyła się w sekundę z kontem. Ale po wyłączeniu wifi i próbie zalogowania przez sieć komórkową było tylko ładowanie... Zrobiłem taki myk, że w ustawieniach danych komórkowych znalazłem opcję: aplikacje używające tylko danych komórkowych ustawiłem suplę, że ma korzystać tylko z danych komórkowych nawet jak jest w zasięgu wifi. I po tej akcji supla od razu uzyskała połączenie z kontem. Potem z ciekawości wyłączyłem tą opcję w danych komórkowych i supla mogła znowu korzystać z wifi lub danych komórkowych w przypadku braku wifi, i co dziwne działa bez problemu. Coś jak by się odblokowało. Nie wiem czy to przypadek czy faktycznie ale warto spróbować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”