Licznik energii MEW01 - jak zwiększyć częstotliwość pomiarów oraz wymusić pomiar napięcia?

pd49
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 23, 2022 11:48 am

Dzień dobry,
kupiłem 3 fazowy miernik energii MEW-01 i zarejestrowałem go na supla CLOUD.
Na stronie supla CLOUD - istnieje dostęp do pomiarów energii w trybie 10 minutowym natomiast nie ma możliwości (może tego nie wiem) jak można zmienić 10 minutowy interwał czasowy tych pomiarów na mniejszy?

Pytanie:
jak zwiększyć częstotliwość pomiarów oraz wymusić pomiar napięcia?
Nadmieniam, że miernik licznik wykorzystuję do monitorowania instalacji fotowoltaicznej i zdarzają się podskoki napięć powyżej 253V, które powodują wyłączenie falownika
z góry dziękuję za odpowiedź,
Paweł

P.s.
czy jedyna możliwość to skorzystanie z REST API?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie można zwiększyć częstotliwości zapisu w historii.
Nie można też włączyć zapisu pomiarów napięcia z poziomu clouda.
Wynika to z ilości danych jakie musielibyśmy przechowywać na naszych serwerach.

W kolejnej wersji cloud-a pojawi się możliwość określenia zakresu oczekiwanego napięcia.
Jeśli napięcie spadnie pod dolną granicę lub wyjdzie poza górną to serwer odnotuje takie zdarzenie i będzie takie dane agregował w cyklach 10-cio minutowych. Czyli np. będziesz miał informację, że 22.05.2022 14:10 - 22.05.2022 14:20 napięcie przekroczyło 250V dziesięć razy. Najdłuższy pomiar poza zakresem trwał 30 sek., a najwyższe odnotowane napięcie w tym okresie wynosiło 260V.

Jest jeszcze inny sposób na gromadzenie historii dowolnych parametrów mierzonych przez MEW-01, a mianowicie uruchomienie własnej bazy danych i przekierowanie tam danych z MQTT. Np. Możesz użyć InluxDB i Grafanę albo Zabbix-a czy też najpopularniejsze rozwiązanie czyli Home Assistant.
https://drive.google.com/file/d/10HTT6j ... KQwb3/view
djack2017
Posty: 683
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”