Rolety wifi + centralny z przycisku

fcss11
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 13, 2021 7:41 pm

Witam wszystkich,

Szukałem już na forum bo nie chciałem robić niepotrzebnego bałaganu ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, a mianowicie...
Chcę zrobić sterowanie roletami na modułach wifi i przyciski przy każdej rolecie(to wiadomo jak zrobi). I wiadomo.. można zrobić wirtualnie grupowy przycisk w aplikacji sterujący wszystkimi roletami, ale ja chce zrobić klawiszowy wlacznik który by mi obsługiwał taka grupę...bo w tych modułach nie ma wyjścia na centralny niestety...Jest szansa to jakoś wykonać bo nie znalazłem modulu który mógłbym ustawić jakos jak action button np..

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Będzie taki moduł już niedługo. W tej chwili tylko moduł DIY i wywołanie linków bezpośrednich (jest taki soft). Jak masz okablowanie centralne to możesz dodać diody na wejścia i sterować z przycisku.
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Na tą chwilę np. sonoff mini z tą kompilacją: viewtopic.php?f=11&t=7284
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Swego czasu kolega Duch zrobił prosty soft do scen wywoływanych linkami. W testach działało całkiem nieźle lecz niedogodność taka, że był soft na jeden przycisk i od 1 do 8 naciśnięć więc jeżeli byś chciał 2 fizyczne przyciski to trzeba by 2 urządzenia użyć.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Bulion76
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 15, 2020 6:04 pm
Lokalizacja: Ziemia Święta (Toruń)

Pisałem już kiedyś o tym. Sam mam rolety na parterze i piętrze.( 14 sztuk)
Próbowałem to dopisać w skryptach p. Fracza ale działo mi to niestabilnie. I zdarzały się samoczynne reakcje
Przyciski centralne (zamykanie , otwieranie, piętro i parter ) rozwiązałem za pomocą modułu Row 4m wykorzystując tylko wejścia
Natomiast za wykonanie odpowiada Home Assistant w którym dopisanie obsługi zajęło mi kilka minut.
Wiem że to inna sprawa (HA) ale czekanie na dodanie tej funkcjonalności w Supli przerosło moją cierpliwość

Generalnie wszystkie przyciski fizyczne wykonujące jakmość akcję rozwiązałem przez moduły Zamela wykorzystując tylko wejścia.
Denerwowały mnie pozostawione przyciski bez funkcji :). Co chwila się ktoś pytał po co to jest.
Cześć programowa to HA (NODERED). Teraz cierpliwie sobie czekam.

Pozdrawiam
Ł.S
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
64 Urządzenia SUPLA , a w planach kolejne.
fcss11
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 13, 2021 7:41 pm

Dzięki Wam wszytskim za pomoc i objaśnienie tematu. HA nie będę robił więc to rozwiązanie odpada. Zastanowię się nad linkami bezpośrednimi lub założę tablet na ścianę przy wejściu na stałę z zasilaniem i tam całe sterowanie. Głównie problem ma żona bo nie chce szukać telefonu, włączać aplikacji jak wychodzi z domu lub przyjdzie z dzieckiem, zakupami itp. Poczekam na sam koniec montażu elektryki lub ewentualnie kiedyś dokupię ten moduł.
PS. Skąd wiecie o zapowiedzi takiego modułu sterującego? Już dawno coś takiego powinno być... ;/
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Uczestniczymy w jego projektowaniu - stąd wiemy. Ponadto każdy SRW będzie miał funkcję przycisku centralnego (dwuklik)
fcss11
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 13, 2021 7:41 pm

I jakaś zmiana od tego czasu? Jest już coś takiego co mogę wrzucić do zasilania i podłączyć przycisk do modułu bez podpinania każdej rolety do niego?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Każdy SRW ma od jakiegoś czasu możliwość działania jako przycisk centralny. Wystarczy zaktualizować.
Możesz ustawić aby np. podwójne naciśnięcie zamykało/otwierało wybrane rolety.
Ponadto w sprzedaży jest dostępny moduł RNW-01, który też może pełnić funkcję przycisku centralnego. Wszystko czego potrzebujesz aby RNW-01 działał to zasilanie 230V i dostęp do serwera.
fcss11
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 13, 2021 7:41 pm

I pięknie, dziękuję za informacje :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”