Supla - grupa kanałów utworzona z urządzeń MEW-01 i operacje na nich

ronpaul
Posty: 15
Rejestracja: śr kwie 14, 2021 12:30 pm

Jeszcze chciałbym podrążyć temat.

Czy MEW-01 potrafi odpowiadać na wysłane lokalnie zapytanie TCP (na jego wewnętrzny adres IP) z określoną ramką i odesłać dane choćby w formie binarnej do "rozgryzienia" ?

Jeśli tak, to na którym porcie jest to możliwe i czy są gdzieś podane specyfikacje takiej ramki zapytania/odpowiedzi ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 14815
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie potrafi. MEW nie nasłuchuje na żadnym porcie poza trybem konfiguracji.
ronpaul
Posty: 15
Rejestracja: śr kwie 14, 2021 12:30 pm

OK, jak wobec tego dokonuje się odczyt danych skoro MEW-01 niczego nie nasłuchuje ? Tzn skąd MEW-01 tudzież inne Zamel'e wiedzą kiedy odesłać do serwera paczkę z danymi w odpowiedzi na wywołanie 'read' albo wykonanie akcji 'turn-off' ?

Zmierzam do tego że chyba istnieje sposób na dobranie się do danych i wykonywania operacji lokalnie w obrębie sieci wewnętrznej mogąc w ten sposób robić dużo częstsze odczyty bez pośrednictwa serwera Supla, tym samym zużywania limitu direct link'ów, ominięcie ewentualnych problemów z dostępem do Internetu itp ?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 2591
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Próbujesz otworzyć otwarte już dawno drzwi. Jak chcesz lokalnie, to postaw sobie własny serwerek Supli, a jak chcesz częste odczyty, to wykorzystaj lokalne MQTT.

Ps. Jeśli MEW miałby nasłuchiwać na jakąś informację od serwera, to musiałbyś odpowiednio konfigurować lokalną sieć LAN.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak

Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 14815
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

MEW-01 niezależnie czy komunikuje się z użyciem natywnego - Suplowego protokołu czy też MQTT zawsze zestawia połączenie TCP ze wskazanym serwerem, który pełni rolę pośrednika. MEW-01 zawsze działa jako klient.
(Zachęcam do poczytania o TCP/IP)

MEW nie musi czekać na „read” z serwera. Dane może wsysać kiedy chce przez zestawione wcześniej połączenie. Takie połączenie jest cały czas utrzymywane. Oczywiście serwer tym samym połączeniem może wysyłać rozkazy na, które urządzenie może odpowiedzieć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”