WARNING[1660164979.84310] Http request - thread count limit exceeded (50)

Moderator: fracz

Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Kod: Zaznacz cały

WARNING[1660164979.84310] Http request - thread count limit exceeded (50)
To chyba poważne ostrzeżenie w logach supla-server?
Jak się go pozbyć?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Niekoniecznie. Istotne jest czy kolejne logi informują, że liczba wątków wróciła do poziomu sprzed limitu.
W przypadku prywatnych instancji o tyle jest to ciekawe, że takie warning raczej nie powinny wystąpić chyba, że masz dużo urządzeń, które szybko zmieniają stan i wszystko jest spięte z zewnętrznymi aplikacjami jak GH/Alexa/Skrypty. Wtedy leci dużo jednoczesnych requestów do zewnętrznych maszyn (min 50 na raz). Może też tak być, że coś się dzieje z siecią i otwarte wątki czekają na połączenie, a w między czasie dochodzą kolejne.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Wystąpiło w logach kilkanaście razy po dodaniu SRW-03 i konfiguracji nazw kanałów, co oczywiście powoduje reconnect wszystkich urządzeń. Dosyć długo czekałem, aż wszystkie znów uzyskają status połączone, dlatego zerknąłem do logów.
Urządzeń mam sporo, z tych aktualnie online jest 78... Jest integracja z MQTT, Alexa i Skrypty.
Sieć póki co daje radę, aczkolwiek może mieć jakieś swoje fochy...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie powinieneś się tym przejmować. To oznacza tylko, że requesty w kolejce muszą zaczekać, aż pula wątków się zwolni.
Zresztą gdyby za długo czekały to jest jeszcze jeden warning informujący o tym. Ten limit też można zwiększyć jakby co ale moim zdaniem nie ma takiej konieczności.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

OK, będę obserwował. Dzięki za info.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „supla-docker”