[DIY] SUPLA inCan - moduł do puszki

djmolo
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 10, 2017 10:47 am

Pytasz o krańcówki w samym silniku rolety ?? Jeśli tak to na zwykłym włączniku działa poprawnie i ustawione są ok. Zastanawiam sie czy inni którzy maja taką niską roletę też maja ten problem. Dzieje się tak tylko przy ustawianiu czasu podnoszenia rolety. Upuszczanie umiem ustawić idealnie jak chce.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przy pełnym otwarciu lub zamknięciu oryginalne oprogramowanie dodaje 10% czasu. Tak więc jest to dziwne zachowanie.
Sprawdź czy jak wybierzesz w aplikacji 0% lub 100% całkowicie się otworzy lub całkowicie domknie.

Napisz jeszcze raz jakie wartości wprowadzasz w cloud.supla.org
djmolo
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 10, 2017 10:47 am

Czas otwarcia 20 sek
czas zamknięcia 13 sek

Nie ma mnie w domu teraz ale jak kombinuje od kilku dni to używam tylko przycisków w aplikacji tych z prawej strony czyli zamykanie i otwieranie do końca.Przy zamkniętej rolecie użyje otwórz do końca otwiera się do końca ale sam przekaźnik cyknie jakieś 5 sekund po czasie. Jak przesuwam po okienku w aplikacji wybierając graficznie jak zamknąć i otworzyć to działa w miarę ok. Problem w tym że bym chciał bym aby sam przekaźnik zwinięciu rolety cyknął od razu.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jakie znaczenie ma to, aby przekaźnik kliknął od razu po osiągnięciu pozycji krańcowej ? Obecnie celowo czeka jeszcze 10% czasu jakby coś w pozycjach się rozjechało.
djmolo
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 10, 2017 10:47 am

W codziennym użytkowaniu gdy roletę otwiera i zamyka harmonogram nie wiele to zmienia. Chciałem tylko zgłosić że zauważyłem takką sytuacje. Pytam też czy tylko u mnie taki problem występuje.

PS.
Sam pomysł i wykonanie rewelacja.
Awatar użytkownika
kris.sg
Posty: 372
Rejestracja: pn sie 07, 2017 8:08 pm
Lokalizacja: Przezchlebie

Witam
Mam problem z modulem incan przy poczatkowej konfiguracji przy ustawieniu typu termometru na dht22 moduł nie może sie połączyć -dioda miga wolno.(w konfiguracji początkowej po ponownym otwarciu jest: last state: channel conflikt)
Jak ustawie na DS18B20 wtedy jest ok modul laczy sie i wszystko dziala

Pozdrawiam
Krzysiek
■Rpi4(m.2) Supla Cloud, Scripts ■Rpi3(sd) SD: 6x MI ATC, 1x W.S.
ROLETY_V3 x12 ■SWITCH_DUAL x4 ■GATE_MODULE_V3 x1 ■SOCKET_SSR x1 ■SMOKE_MODULE x1
SONOFF_TOUCH x4 ■YUNSCHAN x1 ■STAITCASE_DIMMER x1 ■MEW-01 x2 ■mROW-02 x1 ■LEW-01 x1
POW_R2 x2 ■SP111 x3
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Usuń stary zapis z clouda - jeśli konfigurujesz inny termometr na tym samym module - usuń poprzedni
Usuń cały moduł i dodaj na nowo...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
kris.sg
Posty: 372
Rejestracja: pn sie 07, 2017 8:08 pm
Lokalizacja: Przezchlebie

Dzięki za szybką odpowiedź, faktycznie działa

pozdrawiam
■Rpi4(m.2) Supla Cloud, Scripts ■Rpi3(sd) SD: 6x MI ATC, 1x W.S.
ROLETY_V3 x12 ■SWITCH_DUAL x4 ■GATE_MODULE_V3 x1 ■SOCKET_SSR x1 ■SMOKE_MODULE x1
SONOFF_TOUCH x4 ■YUNSCHAN x1 ■STAITCASE_DIMMER x1 ■MEW-01 x2 ■mROW-02 x1 ■LEW-01 x1
POW_R2 x2 ■SP111 x3
Awatar użytkownika
nowy1
Posty: 339
Rejestracja: pt lip 01, 2016 11:51 am
Lokalizacja: Warszawa

zauważyłem jeden problem mam skonfigurowany SUPLA inCan jak sterownik rolet i jak sterownik jest w bezczyności ( około 3minut) to jak próbuje rozwiną lub z zwinąć rolete układ załączy przekaźnik na sekunde i sie resetuje dopiero wtedy mogę dokończyć zwijanie rolet.
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Mozna gdzies kupic gotowy moduł?
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA inCan by Espablo”