Sterowanie głosem

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Zapraszam do testowania :-)

https://youtu.be/YOvxetkskmc
koyak
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 11, 2017 11:12 am

Będzie kiedyś dostępna wersja na jabuszka? :)
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

To sie musi ktoś jabuszkowy wypowiedzieć.

Potrzeba aplikację, która przetworzy komendę głosową do tekstu i prześle ją po HTTP. Reszta będzie banglać.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1976
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Na polpularnym serwisie z filmikami znalazłem projekty gdzie Siri załączała światło 😁. Projekt wykonany na malince i esp , wiec da sie. Ja nie mam , jeszcze , maliny no i wiedzy . Może Mikołaj przyniesie ... przynajmniej malinke albo pomarańcze 😉
https://youtu.be/LSd6auz77bI
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
andrzejano
Posty: 339
Rejestracja: śr sie 30, 2017 8:47 am

Własnie testuję.Mam roblem ze zgraniem w komendach i odpowiedziach odnosnie sterowania bramy , gdzie jest tylko funkcja włącz/wyłącz i w odpowiedzi brak reakcji na stan czujnika połozenia w gate (normalnie otwarty).
Czu jest możliwe "otworz brame" odpowiedz - 'brama została otwarta' ????
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Pytanie, ile się czujnik ogarnia żeby poczuł że już brama jest otwarta. Jeśli od włączenia przekaźnika do rozwarcia kontaktronu mija chwilę czasu to możliwe że skrypty już wcześniej zdążą odczytać stan czujnika jako zamknięty i w odpowiedzi dostaniesz, że brama jest zamknięta a tak naprawdę w momencie generowania odpowiedzi nie zdążyła się jeszcze zacząć otwierać.

Ciężko będzie to obejść, bo nie wiadomo ile czekać na ogarnięcie się czujnika.

Proponuję po prostu w odpowiedzi napisać "Brama została otwarta" i taki feedback powie Ci bez dotykania urządzenia, że przekaźnik zadziałał. A do sprawdzenia co faktycznie czujnik pokazuje można zapytać drugi razy "Czy brama jest otwarta".
andrzejano
Posty: 339
Rejestracja: śr sie 30, 2017 8:47 am

Rozumię.Myśle jednak, że coś jest nie tak,bo nie odczytuje ani stanu czujnika położenia, ani temperatury.Mam wersję gate v2.0 p5
andrzejano
Posty: 339
Rejestracja: śr sie 30, 2017 8:47 am

Nie ma wyboru czujnika z bramy dla polecenia np <czy brama zamknięta>.Jest tylko wybór stanu przekażnika -ok wybieram przekażnik i wisując odp <brama jest {tu nie wrzuca czujnika mimo ze go widzi ,nie zapisuje stanu,ani treści.Poza tym czujnik temp widzi ale tez nie zapisuje stany wskazują ' hi '
andrzejano
Posty: 339
Rejestracja: śr sie 30, 2017 8:47 am

Jaki soft gate, już sprawdzony, zainstalować ,żeby działał czujnik położenia i termometr w supla skripts ?
gate -p5 ds18b20 by zybi w cloudzie działa elegancko- pokazuje temperature i położenie z czujnika stanu,ale nie da sie skonfigurować ze scryptami fracz.działa tylko zał/wył w trybie gate oczywiście.
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Taki błąd mam przy rejestracji do supla scripts..co robic?
Załączniki
Screenshot_2017-10-13-10-53-14.png
Screenshot_2017-10-13-10-53-14.png (410.04 KiB) Przejrzano 23127 razy
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”