Własna instancja na dockerze, bład podczas pobierania historii temperatury / wilgotności

wkq4yy7vje9a
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 02, 2019 10:00 pm

Cześć,
posiadam własną instancję supli postawioną na dokerze. Połączyłem z nią aplikację na androida, jednak nie jestem w stanie pobrać historii temperatury i wilgotności dla jakiegokolwiek urządzenia. Wcześniej urządzenia działały z serwerem cloud.supla.com, więc to raczej wina konfiguracji dockera i własnego serwera.

Kod: Zaznacz cały

wersja aplikacji: 2.3.80
wersja cloud: 22.07
baza danych: mysql:5.7.20
Log błędu

Kod: Zaznacz cały

 console.ERROR: Error thrown while running command "supla:dispatch-cyclic-tasks". Message: "Argument 1 passed to SuplaBundle\Command\Cyclic\SynchronizeEspUpdatesCommand::insertUpdate() must be of the type array, string given, called in /var/www/cloud/src/SuplaBundle/Command/Cyclic/SynchronizeEspUpdatesCommand.php on line 51" {"exception":"[object] (TypeError(code: 0): Argument 1 passed to SuplaBundle\\Command\\Cyclic\\SynchronizeEspUpdatesCommand::insertUpdate() must be of the type array, string given, called in /var/www/cloud/src/SuplaBundle/Command/Cyclic/SynchronizeEspUpdatesCommand.php on line 51 at /var/www/cloud/src/SuplaBundle/Command/Cyclic/SynchronizeEspUpdatesCommand.php:69)","command":"supla:dispatch-cyclic-tasks","message":"Argument 1 passed to SuplaBundle\\Command\\Cyclic\\SynchronizeEspUpdatesCommand::insertUpdate() must be of the type array, string given, called in /var/www/cloud/src/SuplaBundle/Command/Cyclic/SynchronizeEspUpdatesCommand.php on line 51"} []
Restartowałem kontenery kilkukrotnie. Logi dockera nie pokazują raczej niczego podejrzanego. Aplikacja pokazuje temperaturę urządzenia, ale już przejście do historii (swipe w lewo na encji w aplikacji androidowej) powoduje błąd aplikacji.
O ile rozumiem, do metody SynchronizeEspUpdatesCommand.insertUpdate() wpada string zamiast zbioru danych.
W bazie danych tabela esp_update do której odwołuje się metoda SynchronizeEspUpdatesCommand.insertUpdate() jest pusta, podobnie tabela supla_temperature_log (supla_temphumidity_log zawiera wpisy).

Może coś pominąłem przy stawianiu obrazów dockerowych? Trzeba wykonać jakieś zapytanie do bazy danych? Brak uruchomionego zadania w cron? Może to kwestia uprawnień do zapisywania (wszystkie pliki zostały stworzone przez użytkownika dockerowego). Zastanawiam się też nad tym, czy nie powinienem uruchomić innego zestawienia wersji aplikacji / serwera supla skoro wygląda, że api się nie zgadza? Poproszę o pomoc / podrzucenie pomysłów i z góry dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”