Sonoff gate - czujnik otwarcia

lukaszwk
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 07, 2017 6:27 pm

Czesc jestem nowym forumowiczem. Spytam wprost jaki i czy da sie podlaczyc modul supla pod moj sterownik bramy? Sterownik budzetowy YET402PC-JY
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2466
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Zobacz ten wątek: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3158272.html
Zwróć uwagę na to:
"Można także wykorzystać któregoś pilota wlutować się pod jego przyciski i podpiąć pod przycisk jaki się chce. Oczywiście montaż przycisku w obszarze jego zasięgu i najlepiej wewnątrz budynku.(pilota można także dokupić w firmie która zajmuje się sprzedażą tych sterowników)"
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
m4r0n
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 09, 2017 11:00 am

Dla Sonoff-a istnieją dwa softy wydane przez Zybi-ego.
sonoff_gate_ds18b20_NC_v2.0_p5
sonoff_gate_ds18b20_NO_v2.0_p5

Różnią się one tylko typem obsługiwanego czujnika otwarcia (NC bądź NO).

Moje pytanie jest takie. Który typ czujnika będzie lepszym rozwiązaniem dla bramy garażowej w powiązaniu z urządzeniem jakim jest Sonoff?
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

Sonoff do bramy garażowej jest średnim rozwiązaniem, ponieważ przy dłuższych przewodach od czujnika otwarcia moduł jest podatny na zakłócenia i może się zdarzyć, że otworzy bramę przypadkowo , polecam ten moduł viewtopic.php?f=11&t=2292, lub jeżeli już koniecznie sonoff to czujnik podłączać przez optoizolator.
Typ czujnika nie ma specjalnie znaczenia, jeden ma być rozwarty jak brama zamknięta, a drugi zwarty przy zamkniętej
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Czy jest możliwość ustawienia ikonki rolet dla kanału 0 w tym sofcie?Jeśli nie to jaki soft ma taką mozliwość? Mogę tylko ustawić ikonkę dla czujnika otwarcia rolet.
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

Nie ma takiej możliwości i softu do sonoffa dla rolet też nie ma , a to z prostej przyczyny do obsługi rolet potrzebne są dwa przekaźniki a sonoff posiada tylko jeden
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Tylko ze ja juz mam sterownik do rolet ELMES ST6H w ktorym moge sterowac rolety przez zwarcie styków na sterowniku analogicznie do sterowników bramowych i do tego nadaje się sonoff tylko brakuje mi tej ikonki
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
morf
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 25, 2017 8:00 pm

Czesc,
troche odkopuje temat.
Czy wersja "gate" softu zadziala bez czujnika NC/NO?

W skrocie chcialbym przy pomocy wemosa/sonoffa zwierac przycisk na dotychczasowym pilocie bramy (wjazd w bloku),ktory lezalby sobie przy oknie w domu.
Nie mam fizycznej mozliwosci podlaczenia zadnych czujnikow do bramy.
Nie zalezy mi na stanie otwarta zamknieta, chodzi o krotkie "zaemulowanie" wcisniecia przycisku

Przychodzi mi na mysl tylko przelaczanie relay to dwa ruchy tj wlacz/wylacz. Gdyby z jakis powodow "wylacz" nie dotarlo do chmurki to wyczepie mi bateryjke w pilocie :lol:
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Nie potrzeba czujnika. Gate działa tak ze jak klikniesz na telefonie to przekaźnik załącza się na chwilę. Tą "chwilę " można sobie ustawiać na supla-cloud.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
m4r0n
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 09, 2017 11:00 am

Mógłbyś mi podpowiedzieć jakie parametry ustawić podczas własnej kompilacji softu żeby właśnie przekaźnik działał w opcji gate (włącz i wyłącz)?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”