Alternatywne ikonki

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Lucas pisze: pt lis 10, 2017 11:04 am Czy poza zmianą ikony w Cloudzie trzeba wykonać jakieś dodatkowe czynności?
Ustawiam ikony w Cloudzie, ale nie synchronizują się z aplikacją - dalej mam standardowo żarówkę albo przełącznik...
a którą masz wersję aplikacji?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Lucas pisze: pt lis 10, 2017 11:04 am Czy poza zmianą ikony w Cloudzie trzeba wykonać jakieś dodatkowe czynności?
Ustawiam ikony w Cloudzie, ale nie synchronizują się z aplikacją - dalej mam standardowo żarówkę albo przełącznik...
Pewnie masz iOS, a tam jeszcze aktualizacji nie ma.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Mam Androida. Miałem 1.6, ale po zmianie na 1.6.2 wszystko śmiga. Dzięki.
Przegapiłem aktualizację :oops:
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Ja już zrobiłem do aqua - oczywiście w kolorystyce Supla. jak coś to chętnie coś powymyślam z ikonkami
Załączniki
akwarium.jpg
akwarium.jpg (26.91 KiB) Przejrzano 6689 razy
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Tylko żeby byla jeszcze mozliwosc ustawienia wlasnej ikonki...
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
Tomek0140
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 26, 2017 6:23 pm

Ilość ikonek do wyboru jest spora, jednak jest jedno ograniczenie, jeśli się mylę to mnie poprawcie.
Mam w domu sterownik do rekuperacji, który pozwala podłączyć przekaźnik bistabilny lub monostabilny, który po włączeniu zada rekuperacji wcześniej zaprogramowany bieg, na określony czas. (ustawiłem sobie funkcję przewietrzania na 15min)
Podłączyłem sonoffa z softem pod bramę, działa świetnie, podaję napięcie na 0,5s i centrala śmiga na wcześniej zaprogramowanym biegu, z tym ,że u ustawieniach nie mam prawa wyboru ikonki wiatraczka, zostają tylko bramy, furtki itd. Może tak pozwolić użytkownikowi aby sam sobie wybrał ikonę ze wszystkich dostępnych, czemu ograniczać go tylko do bram i furtek? Przekaźnik bramowy może uruchamiać wiele urządzeń, nie tylko bramy.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tomek0140 pisze: wt lis 14, 2017 8:42 am Ilość ikonek do wyboru jest spora, jednak jest jedno ograniczenie, jeśli się mylę to mnie poprawcie.
Mam w domu sterownik do rekuperacji, który pozwala podłączyć przekaźnik bistabilny lub monostabilny, który po włączeniu zada rekuperacji wcześniej zaprogramowany bieg, na określony czas. (ustawiłem sobie funkcję przewietrzania na 15min)
Podłączyłem sonoffa z softem pod bramę, działa świetnie, podaję napięcie na 0,5s i centrala śmiga na wcześniej zaprogramowanym biegu, z tym ,że u ustawieniach nie mam prawa wyboru ikonki wiatraczka, zostają tylko bramy, furtki itd. Może tak pozwolić użytkownikowi aby sam sobie wybrał ikonę ze wszystkich dostępnych, czemu ograniczać go tylko do bram i furtek? Przekaźnik bramowy może uruchamiać wiele urządzeń, nie tylko bramy.
To wynika z tego, że Supla na chwilę obecną nie wspiera jeszcze ogrzewania. Jak będzie takie wsparcie to i odpowiednie ikonki się pojawią.
Nie możemy dodawać ikon wiatraczka do funkcji otwierania bramy.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

QLQ pisze: pn lis 13, 2017 8:19 pm Ja już zrobiłem do aqua - oczywiście w kolorystyce Supla. jak coś to chętnie coś powymyślam z ikonkami
To jeszcze wersję svg przygotuj ;) W trybach on i off ;)
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

pzygmunt pisze: wt lis 14, 2017 9:06 am
To wynika z tego, że Supla na chwilę obecną nie wspiera jeszcze ogrzewania. Jak będzie takie wsparcie to i odpowiednie ikonki się pojawią.
Nie możemy dodawać ikon wiatraczka do funkcji otwierania bramy.
Ale supla na ta chwile rolety juz wspiera ale uzywajac sonoff'a do zalaczenia sterownika rolet to ikonki innej juz wybrac nie mozna a ikonke taka juz macie
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Co z tego, że ikony mamy. Nie możemy mieszać ikon pomiędzy funkcjami które do nich nie pasują. Co z tego, że ktoś sobie pod sterowanie podłączył coś co do tego nie było przeznaczone. System musi mieć jakąś logikę. Jak zrobimy burdel to później już nic z tego nie będzie można zrobić. Wprowadzimy narzędzia wspierające np ogrzewanie czy też rekuperację powietrza to ktoś się będzie dziwił, że mu to nie działa, a przecież ikonkę ma.
Zablokowany

Wróć do „Pomysły i koncepcje”