ZAMEL - ceny

PLF10T
Posty: 233
Rejestracja: ndz maja 22, 2016 6:24 pm

Wszyscy cieszymy się z rodzimego urządzenia produkowanego przez polską firmę, gotowego do użycia z platformą SUPLA.

Moją obawę budzi jednak poziom cen, jaki aktualnie proponuje ZAMEL. Cena każdej sztuki dowolnego modułu oscyluje w granicach 150,00 zł. brutto. To nie jest mało biorąc pod uwagę dostępne urządzenia konkurencji (choćby SONOFF). Pewnie każdy z nas, entuzjastów takich rozwiązań, kupi bez namysłu 1-2 urządzenia, ale już więcej - oj, każdy szybko policzy ile będzie go kosztować wyposażenie domu w takie urządzenia, których przecież potrzeba niemało.

A co powiedzą ci z mniejszym zaangażowaniem w projekt SUPLA, zwykli "kupujący"?

Czy taki poziom cen nie odstraszy nabywców?

Jakie jest Wasze zdanie?
sdsi
Posty: 134
Rejestracja: wt lis 14, 2017 10:20 am

Moje zdanie jest nieobiektywne. Ja kupie bo to lubię i jestem pasjonatem :)

Ale obserwując wątki po sieci (ostatnio dużo ich przy okazji nowego produktu z przedłużaczem do choinki) i bardzo dużo osób narzeka na cenę właśnie. Z ROW-1 było podobnie.
josh
Posty: 23
Rejestracja: pn lis 20, 2017 8:29 am

Uważam, że ceny produktów z rodziny SUPLA są za wysokie. Wg mojej opinii powinny być porównywalne z produktami Exta Life lub tańsze ;)
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2213
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Z sonoff-em to nie ma co porównywać, nie ta klasa wykonania.
Pozdrawiam
Wojtek
magx2
Posty: 351
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Ja bum nie porównywał Zamela do sonoffa bo to bezsensu. Lepiej porównywać pełne zestawy smart home, np Zamel - Fibaro. W takim porównaniu Zamel wychodzi całkiem dobrze
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18319
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zauważcie, że ceny na stronach Zamela, a ceny u ich dystrybutorów to dwie różne bajki.
PLF10T
Posty: 233
Rejestracja: ndz maja 22, 2016 6:24 pm

pzygmunt pisze: śr lis 22, 2017 8:18 pm Zauważcie, że ceny na stronach Zamela, a ceny u ich dystrybutorów to dwie różne bajki.
A jakie są te "ceny u ich dystrybutorów"? Moje obawy oparłem po lekturze cen na stronie ZAMEL.
janbra
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 13, 2017 12:43 pm

josh pisze: śr lis 22, 2017 3:50 pm Uważam, że ceny produktów z rodziny SUPLA są za wysokie. Wg mojej opinii powinny być porównywalne z produktami Exta Life lub tańsze ;)
Również uważam, że ceny są przesadnie wysokie, u dystrybutorów to może będzie 10-20zł taniej i nic więcej.
Coś się tego sprzeda przy tych cenach ale nie wróże wielkiego popytu.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

magx2 pisze: śr lis 22, 2017 4:28 pm Ja bum nie porównywał Zamela do sonoffa bo to bezsensu. Lepiej porównywać pełne zestawy smart home, np Zamel - Fibaro. W takim porównaniu Zamel wychodzi całkiem dobrze
Nie wiem, czy porównanie Zamel - Fibaro jest również na miejscu. Zamel w oparciu o Suplę to obecnie raptem kilka modułów (wiem, że Supla cały czas się rozwija), ale to co obecnie możemy zrobić na Fibaro i jakie urządzenia możemy podłączyć po z-wave, daje dużo większe możliwości...
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Moje zdanie jest takie, że te ceny wcale nie są takie złe. Owszem kupując ileś tam modułów, żeby obsłużyć cały dom to robi się wysoka kwota. Mimo wszystko to nie jest chleb, który kupuje się codziennie i takie firmy muszą jakiś poziom cen utrzymać, żeby zarobić na siebie.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”