Procentowe otwieranie rolet

maghost
Posty: 99
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:30 am

Super rozwiązanie! Teraz to genialnie wygląda.
Może już niedługo doczekamy się obsługi serw zamiast przekaźników ;)

Jedyna moja uwaga odnośnie designu - podczas przeciągania rolety paluchem to po przeciągnięciu nieładnie wygląda gdy znowu wraca w to samo miejsce. Może to prowadzić do wprowadzenia użytkownika w błąd. Moim zdaniem po przeciągnięciu reszta drogi rolety do przebycia powinna mieć zwiększoną przezroczystość (chociaż trochę). Wtedy wyglądało by to naturalnie, że roleta nie osiągnęła jeszcze zadanego punktu.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Działa zarąbiśćie :D
Faktycznie wg mnie też, lepiej jak po przeciągnięciu paluchem ta jasna roleta pozostanie na miejscu i zaznaczy dokąd ma dojechać
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Z tym prezentowaniem dokąd zmierza roleta nie jest takie oczywiste z uwagi na to, że jeszcze może przesuwać roletę ktoś manualnie przyciskami na ścianie, a tam nie wiemy dokąd zmierza. Wtedy mamy brak konsekwencji w aplikacji. Pomyślę, jak prezentować punkt do którego zmierza roleta.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Wpadł mi jeszcze jeden pomysł. Teraz na smartfonie widać w jakim położeniu jest roleta. Krańcówki w roletach można by podpiąć do wejść i wykorzystać do kalibracji otwierania i zamykania rolet. Można także je wykorzystać do wyłączania rolety w przypadku gdy czas jeszcze "leci" a krańcówka wykryła dojechanie rolety do końca. Można tu też podpiąć barierę podczerwieni, która wykryłaby przedmioty wystające przez okno i także powodowałaby zatrzymanie rolety
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
PLF10T
Posty: 233
Rejestracja: ndz maja 22, 2016 6:24 pm

Jakie urządzenie trzeba użyć i z jakim firmware, żeby uzyskać taki efekt?
Czy może to być ZAMEL SRW-01 z fabrycznie zainstalowanym oprogramowaniem?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

PLF10T pisze: sob lis 25, 2017 10:51 pm Jakie urządzenie trzeba użyć i z jakim firmware, żeby uzyskać taki efekt?
Czy może to być ZAMEL SRW-01 z fabrycznie zainstalowanym oprogramowaniem?
Który efekt ?
PLF10T
Posty: 233
Rejestracja: ndz maja 22, 2016 6:24 pm

pzygmunt pisze: ndz lis 26, 2017 10:33 am
PLF10T pisze: sob lis 25, 2017 10:51 pm Jakie urządzenie trzeba użyć i z jakim firmware, żeby uzyskać taki efekt?
Czy może to być ZAMEL SRW-01 z fabrycznie zainstalowanym oprogramowaniem?
Który efekt ?
Miałem na myśl całe rozwiązanie. Nie wiem, jak to sformułować, ale chciałbym podłączyć sterowanie roletą do SRW-01 (lub innego urządzenia wykonawczego Supla) i na smartfonie sterować taką roletą w sposób, jaki pokazałeś na filmie.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

No to SRW-01 albo sprzęt od @Espablo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Android”