ZAMEL - nowy produkt.

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2278
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Termostat: sterujący np zaworem elektromagnetycznym na grzejniku. Zadajemy żądaną temp i utrzymuje. Oczywiscie z ds18 lub dht 22. Fajnie by było aby można było dodawać scenogramy np od 7 rano do 15 temp 19 stopni. Od 16 do 19 temp 21 stopni. Itp.

Co do czujników to faktycznie przydałby się czujnik co2 i gazu. Bardzo potrzebne w domach.

PS. Gratuluję załącznika do choinki. Super rzecz. Cena jak najbardziej przystępna. Mogliby być troszkę tańsze -wiecej by się sprzedało było by może wtedy bardziej popularne i szybciej by się rozpowszechniło.
"Ty Zenek zobacz mam taki bajer.. cyk i zapalam światło na choince telem.??? A gdzie to i za ile??? A wiesz w Casto za 70 zeta.Ty!! To ja też pędzę kupić!!..
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
okos
Posty: 71
Rejestracja: śr lip 13, 2016 6:18 am

okos pisze: wt lis 21, 2017 7:15 pm
Urządzenie termostat z wyświetlaczem
byłby super
No i jeszcze moduł bramowy w rozsądniejszej cenie ;)
Jack77
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 21, 2017 9:44 am

Witam.
Macie w ofercie bardzo fajne wideodomofony (nosze się z myślą zakupu). Byłoby ciekawe gdyby współpracowały z Suplą np. na zasadzie głównego panelu sterowania przy współpracy oczywiście ze smartfonami. Można by załatwić w ten sposób problem sterowania bramami czy furtka z poziomu domofonu. Przy wbudowanej łączności z Wi-Fi możliwości byłyby ogromne ;)
Jack77
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 21, 2017 9:44 am

magx2 pisze: wt lis 21, 2017 12:31 pm
  • Czujka ruchu (to w sumie zadanie dla pzugmunt żeby soft obsługiwał)
  • Termometr
Tu się podpisuję. Nie każdy zna się na programowaniu, wgrywaniu softów, lutowaniu, nawet tak prostych elementów jak SONOFF. Czasami dla laika zrobienie zwykłego czujnika ruchu czy czujnika otwarcia drzwi to albo sprawa nie do przeskoczenia albo długie godziny studiowania schematów nie zawsze zakończone sukcesem :). Gotowe nawet tak proste urządzenia spowodują spopularyzowanie projektu SUPLA.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1793
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Hej. Napewno jakiś czujnik temperatury by sie przydał zewnętrzny jak i wewnętrzny. Może by wprowadzić funkcje logiczne. Np. ROW -01 sterowany czujnikiem temperatury 😜
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Adam
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 28, 2017 5:15 pm

ROW-04 czyli tak jak ROW-02 ale 4 kanałowy. Mam nadzieję, że da radę zmieścić to w tej samej obudowie z dodatkowymi wy/we na dole albo górze.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Adam pisze: wt lis 28, 2017 5:19 pm ROW-04 czyli tak jak ROW-02 ale 4 kanałowy. Mam nadzieję, że da radę zmieścić to w tej samej obudowie z dodatkowymi wy/we na dole albo górze.
A pomyślałeś o przekaźnikach? :lol:
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Adam
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 28, 2017 5:15 pm

slawek pisze: wt lis 28, 2017 5:49 pm
Adam pisze: wt lis 28, 2017 5:19 pm ROW-04 czyli tak jak ROW-02 ale 4 kanałowy. Mam nadzieję, że da radę zmieścić to w tej samej obudowie z dodatkowymi wy/we na dole albo górze.
A pomyślałeś o przekaźnikach? :lol:
Dziękuję za oświecający komentarz. Ja głupi myślałem, że problemem będzie zmieszczenie tam krasnoludków.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

W uboższej wersji OEM krasnoludki możesz sobie darować, ale 3 przekaźniki trzeba jeszcze dopchać ;) no i listwę...
Załączniki
IMAG0831.jpg
IMAG0831.jpg (2.83 MiB) Przejrzano 4109 razy
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1974
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nowe urządzenie - Hmm, myślałem , myślałem i wymyśliłem . Potrzebowałbym urządzenia którego nie wstydziłbym sie na ścianie , taki nieduży sterownik . Np 2-4 przekaźniki plus gniazdko-zaciski pod zewnętrzny czujnik temperatury . Przyznam sie ze takie coś buduje we własnym zakresie w ładnej ( dla mnie ) obudowie produkcji Satel
Załączniki
IMG_4422.JPG
IMG_4422.JPG (65.32 KiB) Przejrzano 4106 razy
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”