[OFFTOP] POMPA CIEPŁA homemade

Albert
Posty: 579
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Gość co sprawdzał mi szczelność instalacji gazowej mówił, że jakis czas temu cos robił przy takiej samoróbie i klient powiedział że za samo podłączenie jednostki zew z wymiennikiem w środku i elektroniką krzyknęli 1500zl. Wszystko było podszykowane tylko poskrecac itd.

A co do kupna używki to kupisz bez problemu. Kłopot ma sprzedający w razie co, nie Ty :mrgreen:
Rchudy
Posty: 54
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 1:18 pm
Lokalizacja: Madrid

Ja tez cos takiego myslalem juz kilka lat temu tylko nigdy sie nie zebralem do zrobienia. Dzieki za posta bo przywrucilo mi wiare ze to dziala. Mam nawet zdemontowana jednostke zewnetrzna baxi takiego typu https://www.baxi.es/productos/bombas-ca ... -300-split brakuje mi tylko wymiennika ciepla (boilera z wymmienikiem) :) sterowanie orginalne grzeje wode do 60ºc y posiada wyjscie na grzalke.Tak na marginesie jestem technikiem Klimatyzacjii i ogrzewania
Załączniki
A00B00C02H45IMG2101png.png
A00B00C02H45IMG2101png.png (125.82 KiB) Przejrzano 546 razy
Rchudy
Posty: 54
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 1:18 pm
Lokalizacja: Madrid

Albert pisze: pn maja 22, 2023 4:23 pm Gość co sprawdzał mi szczelność instalacji gazowej mówił, że jakis czas temu cos robił przy takiej samoróbie i klient powiedział że za samo podłączenie jednostki zew z wymiennikiem w środku i elektroniką krzyknęli 1500zl. Wszystko było podszykowane tylko poskrecac itd.

A co do kupna używki to kupisz bez problemu. Kłopot ma sprzedający w razie co, nie Ty :mrgreen:
Nie kupisz bo kara jest wieksza za zakup niz za sprzedarz nie muwiac juz o instalacjii produktow toksycznych dla srodowiska.
Albert
Posty: 579
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Kupisz kupisz.

Na olx nawet był taki sam klimatyzator HAIER jak ja kupiłem nowy. Gość chciał połowę tego co nowy. Sprzedawał, bo padł mu po roku interes, a miał to zamontowane na jakimś kontenerze czy coś. A kupując płacąc gotówką nikt Ci nie udowodni. No chyba, że życzliwy SOMSIAD podpieprzy, to inna bajka. Ja wolałem kupić wszystko legal i sie nie martwić, bo akurat za płotem mam niezłego zyeba :? :? :?
Rchudy
Posty: 54
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 1:18 pm
Lokalizacja: Madrid

Ja jak zdejme aparat to musze miec kwit ze go wywiozlem na punkt recyklacjii. Ale to Hiszpannia i tak jak ty mowisz wiekszosc aparatow zainstalowanych obecnie nie jest w zadnym rejestrze.Jak klient wymienia na nowy zdejmujesz i nikt nie protestuje. Gorzej ma sie sprawa z nowymi jak kupuje w sklepie musze pokazac ze mam uprawnienia na gazy i ze jestem zarejestrowany jako instalador autoryzowany i podpisuje dokument czesc parte A jako instalator ze biore odpowiedzialnosc za transport magazynowanie i instalacjie zgodna z obowiazujaca norma i po instalacji klient zdejmuje ze mnie odpowiedzialnosc podpisujac document parte B gzie bierze na siebie odpowiedzialnosc za aparat zamontowany za jego konserwacjie zgodnie z instrukcja fabryki i w przypadku gdy aparat skonczy zywot recyklacje go zgodnie z obowiazujacymi przepisami.
mareks6
Posty: 260
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

A ja właśnie jestem w basenie i po raz kolejny patrzę jak w domu Klima chodzi i się zastanawiam czemu nie można kupić urządzeń 2w1 - w, domu wieje chłodem a jednostka zewnętrzna ogrzewa wodę, czy to w basenie czy też wstępnie do jakiejś temperatury w zbiorniku wstępnym przed głównym który grzeje CWU do docelowej temperatury.
Piszę o zbiorniku wstępnym gdyż wiadomo że taka Klima nie nagrzeje wody do np 60st, ale jakby chociaż nagrzała do 25-30 to i tak lepiej niż gdyby Woda o temperaturze poniżej 10st zasilała główny zbiornik cwu.

Widzieliście takie rozwiązania gdzieś? Kiedyś gdzieś słyszałem że w USA takie rozwiązania gdzie nie gdzie są ale coś mało popularne
jaku2k
Posty: 831
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

mareks6 pisze: sob sie 19, 2023 11:58 am A ja właśnie jestem w basenie i po raz kolejny patrzę jak w domu Klima chodzi i się zastanawiam czemu nie można kupić urządzeń 2w1 - w, domu wieje chłodem a jednostka zewnętrzna ogrzewa wodę, czy to w basenie czy też wstępnie do jakiejś temperatury w zbiorniku wstępnym przed głównym który grzeje CWU do docelowej temperatury.
Piszę o zbiorniku wstępnym gdyż wiadomo że taka Klima nie nagrzeje wody do np 60st, ale jakby chociaż nagrzała do 25-30 to i tak lepiej niż gdyby Woda o temperaturze poniżej 10st zasilała główny zbiornik cwu.

Widzieliście takie rozwiązania gdzieś? Kiedyś gdzieś słyszałem że w USA takie rozwiązania gdzie nie gdzie są ale coś mało popularne
Może nie z klimatyzacją, ale koncepcja podobna ;)
https://youtu.be/VDsfO2b6_Hc
https://youtu.be/wjO6OLmZB9A
Pozdrawiam
Jakub
Fryga
Posty: 49
Rejestracja: wt paź 13, 2020 5:57 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Generalnie rejestracja urządzeń o takiej ilości czynnika np. R32 nie jest wymagana. Po prostu jest za mała do rejestracji w UDT i założenia dokumentacji w obiekcie i wyznaczenie Administratora.

Wymagana jest TYLKO poświadczenie UDT osoby, która kupuje w celu montażu dla kogoś lub dla siebie - pod warunkiem że ma uprawnienia UDT tzw F-GAZY. Karę za sprzedaż podmiotom lub osobom bez poświadczeń może zapłacić sprzedający.

W Bricomanie swojego czasu (nie wiem czy jeszcze mają) - sprzedają pompy ciepła monoblock - bez wymaganych poświadczeń. Oj będzie kara.

Sam widziałem jak człowiek montował klimę typu SPLIT i nie robił próżni- tylko podłączył, robił to w rękawicach - ale nie polecam iść na skróty.
Potem do montażu w domu 3 jednostek - zrobiłem sam bo to takich zabaw zrobiłem uprawnienia UDT na to, nie mogę tylko napełniać zbiorników. Bo to inne uprawnienie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”