Harmonogramy, sceny, zdarzenia

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

Gucio2607. pisze: sob gru 02, 2017 10:53 pm Jakieś news'y kiedy mozemy liczyć na zdarzenia?
Marzy mi sie aby otwierając brame włączałoby mi sie oswietlenie na podjeździe po zmroku
U mnie tak działa i nie potrzeba do tego scen wystarczyło pokombinować :)
szym3k
Posty: 268
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:32 am

maffiu pisze: ndz gru 03, 2017 12:43 am
Gucio2607. pisze: sob gru 02, 2017 10:53 pm Jakieś news'y kiedy mozemy liczyć na zdarzenia?
Marzy mi sie aby otwierając brame włączałoby mi sie oswietlenie na podjeździe po zmroku
U mnie tak działa i nie potrzeba do tego scen wystarczyło pokombinować :)
Jak takie coś uruchomiłeś? Też mnie interesuje taka funkcjonalność, chciałbym aby światło się zapalało na parę minut tylko po zachodzie słońca :)
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

No niby mozna to zrealizowac sceną ale chyba nie tak do konca. Tutaj chodzi o spelniony warunek jakim jest zmierzch no i musi sie zapalac na okreslony czas
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
xbary
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 25, 2017 2:44 pm

Ja jeszcze bym widział taką opcje:

Wszelkie czujniki 0/1, temperatur, wilgotności - chodzi o to żeby dane napływające z nich mogły być oznaczone datą i godziną zdarzenia kiedy urządzenie nadawcze zarejestrowało a następnie zapisane w bazie danych supli z tą datą i godziną jakie urządzenie podesłało.
Następnie aby nie zapychać bazy danych dane te wisiały by powiedzmy dobę. A dostęp do nich powinien wyglądać tak że w harmonogramach tworze cykliczne zdarzenie z czytywania z wybranych czujników pomiarów i dat wystąpień oraz ID czujnika możliwość wysłania ich emailem, lub pod wskazany serwer FTP albo jakimś(?) strumieniem pod wskazany adres (np. coś.pl/dane.php).
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

szym3k pisze: ndz gru 03, 2017 1:05 am
maffiu pisze: ndz gru 03, 2017 12:43 am
Gucio2607. pisze: sob gru 02, 2017 10:53 pm Jakieś news'y kiedy mozemy liczyć na zdarzenia?
Marzy mi sie aby otwierając brame włączałoby mi sie oswietlenie na podjeździe po zmroku
U mnie tak działa i nie potrzeba do tego scen wystarczyło pokombinować :)
Jak takie coś uruchomiłeś? Też mnie interesuje taka funkcjonalność, chciałbym aby światło się zapalało na parę minut tylko po zachodzie słońca :)
u mnie jest mocno kombinowane bo bazowałem na juz gotowej instalacji i nie bardzo miałem jak w nią ingerować ale schemat jest dostępny tu viewtopic.php?f=11&t=2091
donvitt
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 25, 2017 9:32 am

a swoją drogą to może ktoś wie jaki jest priorytet i ew kiedy można się spodziewać
zapowiadanch jakiś rok temu zdarzeń, scen i geolokalizacji w supli
wiem że można kombinować ale jednak fajnie byłoby gdyby załatwiała to jedna aplikacja
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

donvitt pisze: wt gru 05, 2017 4:28 pm a swoją drogą to może ktoś wie jaki jest priorytet i ew kiedy można się spodziewać
zapowiadanch jakiś rok temu zdarzeń, scen i geolokalizacji w supli
wiem że można kombinować ale jednak fajnie byłoby gdyby załatwiała to jedna aplikacja
Kolejność

Grupy - przełom grudzień styczeń (grupowanie kanałów tego samego typu w jeden przycisk np. otwieranie/zamykanie kilku rolet).
Sceny, Zdarzenia, Geo - dopiero pierwszy kwartał 2018

Tak się złożyło, że w między czasie doszła masa funkcjonalności, które zyskały wyższy priorytet stąd taki poślizg.
donvitt
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 25, 2017 9:32 am

dzięki za info
Neavvy
Posty: 64
Rejestracja: czw maja 11, 2017 8:19 pm

To jak już pytamy o terminy to się dołączę, wiadomo kiedy będzie obsługa procentowego otwarcia rolet na arduino? Oraz czy coś się dzieje w sprawie oficjalnej integracji supli z Alexą/Google home?
armachow
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 08, 2018 9:29 pm

Witam chciałbym odtworzyć temat związany z grupowanie rolet czy jakiś bliższy termin ich wprowadzenia jest już znany?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”