Supla płytka z 1 przekaźnikiem

Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Witam kolegów.
Puszki w bloku z płyty potocznie zwanej "żelbetonową" i niechęć wiercenia w tymże materiale (choć głowicę fi 60 do SDS plus mam na stanie w domu :) ) zmusiła mnie do zaprojektowania własnej płytki o wymiarach 40x43mm tak aby mieściła się ona w tych mniejszych puszkach.
Płytka ma jeden przekaźnik bo akurat tak musiało być aby była w miarę mała. Akurat tam gdzie będą zamontowane są włączniki bistabilne pojedyncze więc pasuje.


Oczywiście tam gdzie włączniki są podwójne to tam są 2 płytki od Espablo ver. Supla_V3 ale one akurat "mieszkają" w puszkach które przerabiałem.

Poniżej wizualizacja gerberów. Tu też prośba do kolegów znających EAGLE. Płytka jest wynikiem mojego poznania EAGLE w ciągu 5 dni - za cholerę nie chce mi pokazać gerberów z Drill (otworami ) na webGerber (http://mayhewlabs.com/webGerber) co widzicie na załączonych zrzutach - nie ma otworów. Natomiast w GerberLogix jest ok. Gerbery robię za pomocą CAMProcesor wykorzystując "gerb274x.cam". Pliki od otworów to oczywiście *.dri oraz *.drd. Faktycznie w Supla_V2 gerberach były to *.dri oraz *.txt ale róznica praktycznie tylko w rozszerzeniu. Powinno czytać poprawnie. bo w *.dri są zapisane ścieżki do *.drd lub *.txt

W zip'ie macie gerbery.
Załączniki
bott.png
bott.png (47.94 KiB) Przejrzano 11101 razy
top.png
top.png (73.42 KiB) Przejrzano 11101 razy
Supla.zip
(22.64 KiB) Pobrany 190 razy
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Coś ktoś? Nikt tu nie zna eagle? Może Espablo?
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Ja używam Kicad'a, próbowałem Eagle ale to było ponad moje nerwy, a z natury jestem spokojny :D
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Hmm. Ja znam Eagla, ale nie zadałeś pytania.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

W pliku *.dri powinna być określona liczba otworów i średnica z wyszczególnieniem . A tego nie ma. CamzProcesor nie tworzy tego.

Poza już pisalem:
Poniżej wizualizacja gerberów. Tu też prośba do kolegów znających EAGLE. Płytka jest wynikiem mojego poznania EAGLE w ciągu 5 dni - za cholerę nie chce mi pokazać gerberów z Drill (otworami ) na webGerber (http://mayhewlabs.com/webGerber) co widzicie na załączonych zrzutach - nie ma otworów. Natomiast w GerberLogix jest ok. Gerbery robię za pomocą CAMProcesor wykorzystując "gerb274x.cam". Pliki od otworów to oczywiście *.dri oraz *.drd. Faktycznie w Supla_V2 gerberach były to *.dri oraz *.txt ale róznica praktycznie tylko w rozszerzeniu. Powinno czytać poprawnie. bo w *.dri są zapisane ścieżki do *.drd lub *.txt
Podobnie było z płytką kolegi Supla_V2 było ok a w Supla_V2.1 już tych otworów nie tworzyło na wizualizacji
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

A próbowałeś jeszcze w innych przeglądarkach online?
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

No właśnie o tym nie pomyślałem. Też częściowo założyłem że www może mieć błąd.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

HA !! Wina WWW !

A swoją drogą znalazłem superfajny programik i co najważniejsze FREE do wizualizacji 3D - nawet z komponentami !!! :
https://pl.zofzpcb.com/

Można w nim ustawiać przeźroczystość , rozbijać na warstwy .... naprawdę SUPER

Próbka jego możliwości:
Załączniki
ScreenShot_(1).png
ScreenShot_(1).png (209.01 KiB) Przejrzano 10940 razy
ScreenShot_.png
ScreenShot_.png (204.24 KiB) Przejrzano 10940 razy
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
proxxon
Posty: 93
Rejestracja: śr lis 22, 2017 2:42 pm

Cześć,

Jeżeli korzystasz z Eagle'a ver. 7.0+ w ustawieniach "Cam Processor" w zakładce "Drill File" ustaw "output device" jako EXCELLON_24. Przesyłam też gotowy plik procesora CAM do generowania gerberów które powinny pokazywać otwory na http://mayhewlabs.com/3dpcb.

Ew. mogę spróbować z Twoim projektem sam wygenerować gerbery...
Załączniki
MayhewLabsPCB.zip
(831 Bajtów) Pobrany 173 razy
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

A dziękuję ślicznie Koledze.
Zaraz wypróbuję.
Tak czy inaczej zawsze wolę sprawdzić czy jest ok. Ten program co są screeny powyżej poprawnie czyta to co mi generowało i jest o niebo lepszy od tej strony www. Ale jeszcze raz dziękuję.
Brak otworów jak gdzieś czytałem - nie pamiętam już gdzie wynika z tego że właśnie powyżej EAGLE 7.xx CAM Proc inaczej generuje otwory . Wcześniej były one calowo jakoś 1/1000 a teraz ma to metrycznie i z tego wynika ich brak na tym www.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”