Czy GUI generic + moduł rf433 +wemos D1 zadziała jako odbiornik?

zzrr
Posty: 337
Rejestracja: śr paź 26, 2022 7:35 pm

Zibi pisze: czw kwie 20, 2023 11:38 am Lora oczywiscie wymiata wszystko
ESP32 to dobry kierunek na pewno nie pożałujesz :D
:D :D :D No...
A widziałeś ten wątek co mi w końcu klew pomógł? Udało mi się wepchnąć do ESP8266 obsługę pushover i SUPLA przy jednoczesnym uzywaniu obsługi ustawień przez WWW. To fajna właśnie sprawa dla rozwiązań z TX/RX. Bo do tego mi to było właśnie potrzebne. Urządzenia się komunikują przez radio a wemos wiadomo SUPLA i Pushover. Wiem wiem :D Ty przskoczyłes na wyższe piętro bo ESP32 pewnie już tylko idzie. Ale alternatywnie teraz można i na ESP32 i na 8266 :) Oczywiście szacun dla @krycha88 bo u niego w Gui-Generic jest zaimplementowana obsługa krańcówek z obsługą pushover. Ale wiadomo... jak można w kodzie....
Zibi
Posty: 609
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Tak widziałem, fajnie ze udało się opanować temat. Walka z RAM :D
zzrr
Posty: 337
Rejestracja: śr paź 26, 2022 7:35 pm

Zibi pisze: czw kwie 20, 2023 12:28 pm Walka z RAM :D
Tak, dokładnie :D
zzrr
Posty: 337
Rejestracja: śr paź 26, 2022 7:35 pm

Zibi pisze: czw kwie 20, 2023 10:57 am zzrr obczaj sobie takie modułu jak hc12...
Tak czułem że mnie znowu namówisz... ;) zamówione kilka na Ali i dwa na szybko na Allegro :D
Zibi
Posty: 609
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

zzrr pisze: ndz kwie 23, 2023 1:47 pm
Zibi pisze: czw kwie 20, 2023 10:57 am zzrr obczaj sobie takie modułu jak hc12...
Tak czułem że mnie znowu namówisz... ;) zamówione kilka na Ali i dwa na szybko na Allegro :D
Bardzo fajnie moduły radiowe z resztą sam zobaczysz.
Jest program do ustawiania parametrów coś jak w lora i potem komunikacja po Serialu lub software serial.
Żadnych zabaw z bibliotekami :D
zzrr
Posty: 337
Rejestracja: śr paź 26, 2022 7:35 pm

Zibi pisze: ndz kwie 23, 2023 3:29 pm Jest program do ustawiania parametrów coś jak w lora i potem komunikacja po Serialu lub software serial.
Tak coś czuję że mi się spodobają. Dzięki :)
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Zibi pisze: czw kwie 20, 2023 10:57 am
zzrr pisze: czw kwie 20, 2023 9:10 am
Pietras81 pisze: czw kwie 20, 2023 8:59 am A te moduły co podałeś trzeba jakoś programować nadajnik z odbiornikiem czy dajesz zasilanie i to wszystko. Jesli to nie problem napisz coś więcej jak to ugryźć.
Modułów nie trzeba programować. To co ma być wysłane czy odebrane realizuje mikrokontroler do którego są podłączone. Te moduły to mają tylko plus minus i sygnał wyjściowy/wejściowy.
Z Ali są w tej samej cenie co ten o który pytał Zidan.
https://pl.aliexpress.com/item/10050034 ... 0z2LhrYf28
To są takie proste moduliki bez szyfrowania, bez adresowania itp. Jak ktoś wie do czego użyć i oczywiście tam gdzie nie ma to jakiegoś krytycznego zastosowania to są całkiem przyzwoite. Jeśli coś takiego co by miało już mieć takie bardziej profesjonalne zastosowanie to zainteresuj się np. Lora E220 lub E32 są 20 i 30 decybelowe i z szyfrowaniem i adresowaniem i zasięgiem w zależności od doboru cena/zasięg od kilku do 10km. Ja na takim robiłem alarm do garażu który jest na gęsto zabudowanym osiedlu z blokami. W linii prostej do garażu przez osiedle z blokami, nadajnik na parterze. Garaż 3km od nadajnika.
A tak po za tematem. To fajne te obudowy Twoje.
Moduły które podałeś trzeba programować skąd odbiornik ma wiedzieć co odbiera? Po to jest pin data, który podłączasz do mikrokontrolera i używasz do tego jakieś biblioteki żeby obsłużyła protokół, komunikacje.
Nie używasz żadnej biblioteki? Tych modułów nie miałem, ale dziwne byłoby żeby ot tak działały bez żadnej biblioteki?
Polecam STX882 i RXB6 można oblecieć tym mieszkanie,dom zasięg do 80m ale też trzeba programować.
Pietras81 jeśli chcesz gotowca żeby odbierac sygnał i później możesz ten sygnał wysterować do wemosa przez tranzystor żeby wemos coś dalej zrobił np dał powiadomienie to zastosuj takie coś. Masz tam 4 kanały tylko wciskasz uczysz kodu odbiornik i masz obsługe 4 kanałów.


5,41 zł 25%OFF | Sk schmidt kunststofftechnik 433 mhz bezprzewodowy szeroki zakres napięcia kodowania nadajnik + dekodowanie odbiornik 4 kanałowy moduł wyjściowy dla 433 Mhz zdalne sterowanie
https://a.aliexpress.com/_EwM85aP

zzrr obczaj sobie takie modułu jak hc12 nie zawsze jest potrzeba stosowania lory to już bardziej na dłuższe zasięgi.
Hc12 ma zasięg do 1.5 km jest mały komunikacja po UART tylko dwa piny lub jeden jeśli tylko wysyłasz. Na PCB wejście na antenę lub drut, dobrze się je usypia i naprawdę są bardzo ciekawe sprytne układy radiowe. Ustawiasz sobie moc siły nadawania adresy itp szyfrowanie.
Hej. Mam pytanko doszedł do mnie ten moduł 4 kanalowy z alli i mam dwa pytania. Pierwsze czy do zasilania wystarczy akumulatorek 18650 czyli coś koło 3v a drugie pewnie głupie ale stanu naładowania bateri to za pomocą takiego radia w supli nie zobaczę ??
https://pietras-81.aqi.eco/
Zibi
Posty: 609
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Jeśli mowa o nadajniku TX118s to tak spokojnie możesz podłączyć Aku 18650. Zakres pracy tego nadajnika 3-24V.
Wartości np napięcia, temp tym nie wyślesz tylko sygnał.
Jeśli chciałbyś wysyłać wartości napięcia, temp itp to wtedy trzeba zastosować STX882+ RXB6 i to oprogramować. Wtedy ustalasz bajt startowy i możesz mieć np 5 takich nadajników i odbiornik będzie rozróżniał z którego odbiera dane i pcha do Supli.
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Dzięki kupie akumulatorek i zobaczę jak będzie smigac.
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
lukosław
Posty: 116
Rejestracja: pn paź 28, 2019 8:20 am

zzrr pisze: śr kwie 19, 2023 7:47 pm
squah pisze: czw kwie 13, 2023 10:27 am Dziala ale to ma slaby zasieg
@squah naprawdę bardzo łagodnie oceniłeś to "coś" o ile zasięg max 3m kwalifikuje się do "mały zasięg"... :D i to oczywiście nic nie może być pomiędzy :lol: też to kiedyś miałem okazję sprawdzić. Wolałem rezystory wylutować i wrzucić do woreczka. Prędzej się przydadzą :D
Najmniejsze i w sumie najtańsze jakie działają w miarę to już lepiej takie:
Pierwszy w domku jednorodzinnym będzie miał zasięg w całym domu przez powiedzmy trzy stropy z piwnicy do strychu. Oczywiście to będzie też zależało od antenki jaką zrobimy. A jaką zrobić...? przy 433 ja polecam po prostu drucik o długości 16,5 - 17cm. Kombinowałem różne i z poradników i stron dla radiowców a w rzeczywistości wyszło że najsilniejszy sygnał z tych nadajniczków jest po prostu z tego co napisałem.
Drugi ma do 2x silniejszy sygnał nadajnika. Mierzyłem siłę sygnału. I ma jeszcze tę zaletę w porównaniu z pierwszym że pierwszy zestaw ma zasilanie w nadajniku do 3.3V. Drugi ma w nadajniku od 3 do 5V. Siła sygnału mierzona w obu przy zasilaniu 3.3V, a przy zasileniu 5V jeszcze wzrasta moc nadawania. Nie jest to Lora ale jak się wie do czego użyć to spoko nawet moim zdaniem.
TX_RX.jpg
TX_RX_2.jpg
@zzrr

mam pytanie o wspomiane przez Ciebie wcześniej moduły nadajnika/odbiornika oparte o chipy SYN480R/ SYN115
Czy one zadziałają z Gui-generic? Z tego co patrzyłem to GG korzysta z RC-Switch, a ta biblioteka ma wyszczególnione chipy z którymi współpracuje i te które wspomniałem nie są na liście.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”