Żaluzje poziome fasadowe

piotrus400
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 27, 2019 11:20 pm

Witam. Próbuję wysterować żaluzje zewnętrzne poziome. Aby żaluzje były otwarte, muszą najpierw zjechać na sam dół a później otworzyć się na 10% w górę. Niestety jak programuje scenę zamknij i potem otwórz na 10%. Żaluzja zjeżdża tylko na 90% . Nie wykonuje ruchu do samego końca tylko zatrzymuje się wcześniej. Ktoś spotkał się z taką sytuacją albo na to rozwiazanie.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

piotrus400 pisze: śr cze 07, 2023 9:04 am Witam. Próbuję wysterować żaluzje zewnętrzne poziome. Aby żaluzje były otwarte, muszą najpierw zjechać na sam dół a później otworzyć się na 10% w górę. Niestety jak programuje scenę zamknij i potem otwórz na 10%. Żaluzja zjeżdża tylko na 90% . Nie wykonuje ruchu do samego końca tylko zatrzymuje się wcześniej. Ktoś spotkał się z taką sytuacją albo na to rozwiazanie.
daj opóźnienie przed podniesieniem np. 1s
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Scena nie czeka tylko wysyła dwie komendy do urządzenia.
Urządzenie nie kolejkuje poleceń, tylko traktuje ostatnią jako ważniejszą.

Dodaj opóźnienie, ale na tyle długie aby żaluzja zawsze dojechała na sam dół.

Ewentualnie poczekaj na oficjalne wsparcie dla fasadówek, to tego problemu tam nie będzie
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
piotrus400
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 27, 2019 11:20 pm

Opóźnienia nic nie dają próbowałem
piotrus400
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 27, 2019 11:20 pm

Szkoda że Supla nie kolejkuje poleceń. Fajne te sterowniki można by je wykorzystać do wielu zastosowań.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

piotrus400 pisze: śr cze 07, 2023 9:55 am Opóźnienia nic nie dają próbowałem
Jeśli czas całkowitego zamykania to 20 s, to wstaw 22 s opóźnienia między krokami.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Michal81
Posty: 153
Rejestracja: ndz lut 02, 2020 9:03 pm

Jakie urządzenie zastosowałeś do sterowania ?
Czy ustawienie 22s przerwy jak kolega pisał - pomogło ?
Też chce oSuplowac żaluzje fasadowe , ale zastanawiam się czy Supla będzie odpowiednia i czy sobie poradzi.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Michal81 pisze: wt cze 13, 2023 5:48 pm Jakie urządzenie zastosowałeś do sterowania ?
Czy ustawienie 22s przerwy jak kolega pisał - pomogło ?
Też chce oSuplowac żaluzje fasadowe , ale zastanawiam się czy Supla będzie odpowiednia i czy sobie poradzi.
Supla będzie miała oficjalne wsparcie dla fasadówek. Tylko termin nie jest znany. Natomiast powoli nadganiane są zaległości w aplikacjach, więc mam nadzieję że w końcu i ten temat uda się w końcu zrobić
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Michal81
Posty: 153
Rejestracja: ndz lut 02, 2020 9:03 pm

Parę miesięcy temu już o tym czytałem że będzie wsparcie pod żaluzje fasadowe .... i niestety nic w tym temacie się nie wydarzyło.
Pewnie warto czekać - pytanie tylko jak długo.
Może ktoś z wdrożeń Supli mógłby zabrać głos w tej sprawie ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

U nas niestety wszystko trwa :/ Liczę, że w tym roku takie wsparcie się pojawi szczególnie, że w końcu przyśpieszyliśmy z aplikacją.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”