SRW-01 - podłączenie

Sterownik rolet
BomaszN
Posty: 22
Rejestracja: pt lis 17, 2017 8:52 am

Panowie,

czy udało się dojść do jakichś wniosków? U mnie dziś po instalacji pierwszego SRW-01 podobne objawy.

Zmontowane przed puszką - wszystko działa. Po wstawieniu do puszki następujące objawy:
- sterowanie z klawiszy - reagują na co 4-5 komendę, przekaźnik strzela za każdym razem
- sterowanie z aplikacji - telefon wibruje po każdej akcji, roleta reaguje tylko na komendy otwórz do końca i zamknij do końca (tylko czasem) otwórz/zamknij praktycznie nie działa; co jakiś czas moduł się rozłącza, aplikacja wraca do ekranu wyboru modułu i kropka czerwona. Po sekundzie znów zielona, ale moduł zareaguje dopiero po którejś komendzie

Zauważyłem także, że po chwili nie używania - zareagował na kilka komend z telefonu bez problemu.

Moduł jest zainstalowany na praktycznie nowej rolecie, instalacja nowa miedziana, 5m od nadajnika wifi
Aktualny system:
4xSRW-01 | 1xPNW-01 | 1xSonoff Basic + DS18B20 | 1xSonoff TH10 + AM2301
Still to connect:
1xROW-02 | 1xSonoff Basic | 2xSonoff TH10
Awatar użytkownika
Ernest
Posty: 212
Rejestracja: wt paź 04, 2016 6:37 am

Hej,

No i stało się to czego bardzo nie lubię, mamy mały problem, który wszystko wskazuje, mamy już rozwiązany. Czekamy na ostateczne potwierdzenie od Daro ale jeżeli wszystko będzie OK to proszę wszystkich, u których wystąpił problem z SRW-01 o zgłaszanie się do mnie. Tysiące elementów składowych i niestety mieliśmy małą wpadkę z komponentem - który powoduje niestabilność urządzenia SRW-01. Więc jeżeli ktoś odnotuje problem proszę o info na priv w tytule SRW-01 LEPSZY MODEL - wysyłamy poprawioną wersję na nasz koszt. Chętnie zbieram info zwrotne :)

Przepraszam za problem !!!
Ernest
mikers
Posty: 34
Rejestracja: ndz kwie 23, 2017 7:31 am

Wadliwa jest jakaś partia od nr do, czy "chybił trafił" ?

Jeszcze pytanko podłaczyłem SRW-01 i na srv7. wszystko działa jak należy, ale jak w rzucić go na własny serwer na malinie 2.0. ?jest tylko logowanie po meilu w konfiguracji SRW-01?

Chyba czeka mnie aktualizacja maliny.
daro
Posty: 15
Rejestracja: ndz paź 15, 2017 5:51 pm

Działa! W końcu chciałbym odtrąbić sukces :)

Firma Zamel bardzo szybko się do mnie odezwała i podesłała kolejnego dnia poprawioną wersje. Nie odzywałem się tak długo bo chciałem zamontować wszystkie sztuki i dobrze je przetestować. Dziś mogę stwierdzić, że moduł działa w 100% bez względu czy jest w puszcze czy wisi na zewnątrz. Podziękowania dla Ernesta i Pana Mirka za szybką reakcje i telefoniczną pomoc.
Brzmi jak krypto reklama :lol: ale życzę sobie i wszystkim takiego podejścia sprzedawcy do ewentualnych problemów ;)

@pzygmut - również dziękuje za rady no i oczywiście za rozrysowanie podłączenia, po trzecim module podłączałem już bez ściągi :lol:

Teraz zabieram się za harmonogramy i czekam za opcją "grupy".
Ostatnio zmieniony śr gru 06, 2017 9:18 pm przez daro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Witam. Cieszę się, że mogliśmy pomóc. W końcu zadowolenie klienta z naszych produktów jest najważniejsze. A nie chodzi tutaj o "krypto reklamę" lecz o rzetelne podejście do indywidualnego klienta. Zawsze jesteśmy otwarci kiedy przychodzi problem z jakimkolwiek urządzeniem.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
augusto
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 2:44 pm

WItam

Jak wygląda kwestia sterowania centralnego roletami poprzez SRW-01 ? Mam wyprowadzone klawisze centralne na piętrach i przekaźniki z centrali alarmowej. Nie miałem jeszcze modułu w ręku więc stąd to pytanie ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

augusto pisze: ndz gru 10, 2017 3:16 pm WItam

Jak wygląda kwestia sterowania centralnego roletami poprzez SRW-01 ? Mam wyprowadzone klawisze centralne na piętrach i przekaźniki z centrali alarmowej. Nie miałem jeszcze modułu w ręku więc stąd to pytanie ?

Pozdrawiam
Jakiś schemat poglądowy ?
augusto
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 2:44 pm

Instalacja rolet wykonana w gwiazde, wszystkie rolety i wlaczniki schodza sie do skrzynki, nie mialem jeszcze do czynienia z oprogramowaniem Supli wiec stad moje pytania :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

augusto pisze: pn gru 11, 2017 6:12 pm Instalacja rolet wykonana w gwiazde, wszystkie rolety i wlaczniki schodza sie do skrzynki, nie mialem jeszcze do czynienia z oprogramowaniem Supli wiec stad moje pytania :)
W skrzynce montujesz tyle SRW-01 ile rolet, ale możesz też zamontować je pod włącznikami.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Chociaż pod włącznikami odpada bo nie ma tam zera najprawdopodobniej
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”