Automatyczny reset routera na supla i sonoff ?

Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Witam
Z racji tego, że z supla zetknąłem sie ze 2 tyg temu i sporo jeszcze nie wiem, a mam juz 2 bramy i oświetlenie nią sterowane, pojawił mi sie problem. Co jakiś czas router łapie zwieche. Robi to spory problem i szukam czegoś, co automatycznie by resetowało router ZTE MF283+ przez np odpięcie zasilania. Czy w "stajni" supli znalazł się już taki wynalazek? Jeśli nie to ewentualnie co można by zastosować do rozwiązania problemu?
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Nie do końca o to chodziło. Ja chciałem żeby coś odcięło zasilanie routera po utracie neta, czyli router sie zawiesi, sonoff traci kontakt z serwerem i przekaźnik cyknie powiedzmy na 3 sekundy, później powiedzmy po 2 min jeśli nie nawiąże połączenia to znów cyknie.
Czy jest coś takiego? Ewentualnie w innych sprzętach niż sonoff supla?
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

A czemu nie możesz go resetować obligatoryjnie np. raz na dobę (suplą wg tego linka)?
Jeśli trzeba częściej, to na twoim miejscu zutylizowałbym taki router...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Też jestem za utylizacją :lol:

Większość przeciętnych routerów ma w swoich ustawieniach możliwość ustawienia cyklicznego restartu.
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

hmm, w sumie myślałem żeby resetował sie wtedy kiedy potrzeba, a nie cyklicznie. To ze w nocy sie zresetuje nie daje gwarancji ze za dnia sie nie zawiesi, a znając życie będzie to wtedy gdy bede chciał otworzyć bramę albo inaczej skorzystać z supli
Nad wymiana rutera tez sie zastanawiam, ale taki układ o którym myślę mógłby byc z każdym routerem wpięty, tak profilaktycznie.

Znalazłem opis urządzenia które by odpowiadało moim wymagania:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3085940.html

Jak myślicie czy można by oprogramowanie z tego projektu wgrać w sonoff?
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Używając supladevice na Arduino esp wystarczy kontrolować czy moduł połączył się z wifi i serwerem. Po kilku nie udanych próbach przesterować przekaźnik na 10s restartując router
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

dawidd pisze: sob gru 23, 2017 6:57 pm Witam
Z racji tego, że z supla zetknąłem sie ze 2 tyg temu i sporo jeszcze nie wiem, a mam juz 2 bramy i oświetlenie nią sterowane, pojawił mi sie problem. Co jakiś czas router łapie zwieche. Robi to spory problem i szukam czegoś, co automatycznie by resetowało router ZTE MF283+ przez np odpięcie zasilania. Czy w "stajni" supli znalazł się już taki wynalazek? Jeśli nie to ewentualnie co można by zastosować do rozwiązania problemu?
Miałem ten sam problem !!!

Zdarzało się, będąc poza domem ( złośliwość rzeczy martwych), że w wyniku zaniku " prądu " mój router nie połączył się z "internetem".
Będąc w domu wystarczyło tylko wyłączyć router i załączyć.
Ale jak byłem poza domem ..........

Problem rozwiązał w 100% kol elmaya.
Napisał na moją Prośbę program dla Wemos d1 mini .
Zasada działania jest taka.
Program co 30 sek. wysyła " ping-a" do www.google.com. Jeżeli nie dostanie odpowiedzi w ciągu 15 minut, zadziała przekaźnik ( wyłącza router na 5 sekund).
Czyli tak jak bym go sam wyłączył.
Od tego czasu, będąc poza domem, WRESZCIE przestałem się martwić co jest nie tak. ( Chyba, że nie ma " prądu" ).
Ale wtedy telefon do sąsiada - jest u was prąd ?
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Ja po prostu wymieniłem router i problem się rozwiązał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”