Zabezpieczenie nadprądowe (bezpieczniki) dla SRW-02m

2GREG2
Posts: 8
Joined: Tue Mar 14, 2023 7:47 am

Post

Cześć,

Mam pytanie czy wystarczająco zabezpieczyłem moduł SRW-02m przed spaleniem w wyniku zwarcia.
Czy to co jest zaznaczne na załaczonym schemacie jest wystarczające? Czy powinienem dać jeszcze jakieś zabezpieczenie na dolne L i silniki rolet?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
klew
Posts: 8357
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

2GREG2 wrote: Thu Oct 05, 2023 5:59 am Cześć,

Mam pytanie czy wystarczająco zabezpieczyłem moduł SRW-02m przed spaleniem w wyniku zwarcia.
Czy to co jest zaznaczne na załaczonym schemacie jest wystarczające? Czy powinienem dać jeszcze jakieś zabezpieczenie na dolne L i silniki rolet?
Bezpieczniki nadprądowe zabezpieczają instalację przed uszkodzeniem w wyniku zwarcia np. w silniku rolety, albo w SRW.

Zabezpieczenie powinno być dobrane, zależnie od przekrojów zasosowanych przewodów w instalacji i ich długości - a to powinno być dobrane zależnie od planowanego maksymalnego obciążenia.

W tej instalacji wystarczy, że na wszystko (w sensie rolety i SRW) zamontuje się jedno zabezpieczenie przeciążeniowe na "L" przed podłączeniem do tych wszsytkich miejsc, które narysowałeś.
2023-10-05_10-07.png
Wartość bezpiecznika trzeba dobrać do instalacji. Może to być 6, 10, 16 A - nie mam pojęcia - takie rzeczy powinny być w projekcie instalacji, albo powinien to dobrać elektryk z uprawnieniami.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:

Return to “ZAMEL SRW-02m”