Sceny i Widgety w SUPLA Scripts

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
t0mek
Posty: 73
Rejestracja: sob gru 02, 2017 11:24 am
Lokalizacja: Legnica

Sibikk pisze: pt paź 27, 2017 6:57 pm Czołem, mam pytanie o ewentualny ficzer ;-)
Mam scenę Po za Domem, akcja jest taka , zakręca wodę, gasi wszędzie światło i wyłącza większość odbiorów. Mój problem polega na tym że zawory mam zasilone z obwodu który jest rozłączany. A pytanie jest następujące, czy jest opcja aby ostatnia akcja w scenie była wykonywana z opóźnieniem tak co by zawór zdążył się (zasłonić) zamknąć? :-) I to samo w drugą stronę kiedy uruchomię "zaraz będę" to po włączeniu zasilania akcja odsłoń wodę wykonała się po kilku sekundach jak już wróci połączenie.
Dołączam się do prośby.
Na wstępie chciałbym pogratulować @fracz za skrypty i dobrą robotę! Byłem w szoku jak oglądałem film miesiąc temu!!! Dzisiaj już śmiga w domu :D Dzięki!!!
Ale w temacie - mam rolety - ale nie po kablach - sterowane radiowo (niestety jeszcze nie ma dedykowanych "zieloniaków" do tego - choć na rynku radiówka już jest długo). Wiem są dedykowane sterowniki zdalne - ale to kupe kasy i osobna apka - nie chodzi mi o takie rozwiązanie -
jak supla to supla ! Chciałbym podpiąć SRW-01 pod mój przełącznik radiowy po przekaźnikach. I tu ponawiam prośbę kolegi @Sibikk - żeby uruchomić jedną scenę a po zadanym czasie uruchomić drugą - chodzi o to, że mam przyciski monostabilne - 3 bieguny (góra, dół, i stop) i potrzebowałbym zatrzymać rolety po zadanym czasie. Wiem, że się da ;)
Pozdrawiam
Tomek
t0mek
Posty: 73
Rejestracja: sob gru 02, 2017 11:24 am
Lokalizacja: Legnica

Tak się zastanawiam czy jest możliwość dodania warunku w skryptach? Tzn np: zrób coś If coś jest wyłączone. Lub sprawdzanie z poziomu linku co nie zostało wyłączone po wyjściu z domu. Jeżeli włączone wyświetl.(np po kliknięciu linka, żeby sprawdzic czy wszystko wyłączone a nie czytać kilkunastu stanów) wiem że można wyłączyć wszystko na raz ale... :D ?
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Póki co - skrypty sterują temperaturą i wilgotnością. Do "IF" potrzebne są zdarzenia... są - w planach...
Reszta - sprawdzenie możesz zrobić poprzez scenę, nawet głosową - zapytasz - odpowie...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Witam, chciałbym zrobić prosty widget włączania i wyłączania lampki, ale mam taki problem że lampka się włącza to wyskakuje okienko że jest zgaszona i odwrotnie co robię nie tak??
Zari
Posty: 42
Rejestracja: ndz wrz 17, 2017 12:30 pm

Ręcznie wyedytuj scene i popraw opis. Ja mam np. tak:

Światło jest {{2334|on|bool:zgaszone,zaświecone}}. {{2334|on|bool:zaświecam, gaszę}}. W salonie jest {{2335|temperature|number:1}} stopni.

Po bool: co wpiszesz to Ci wyświetli.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Ok , działa to ale tylko jak skopiuje dokładnie twój wzór i podstawie swój numer urządzenia, a i to wyświetla prawidłowo kiedy zapalam a kiedy gaszę, ale zawsze jest jeszcze coś dodane typu światło jest zaświecone, gaszę. Czy da to się zrobić tak aby wyświetlało tylko światło jest zapalone?? Czy to już tak ma być??
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Nie rozumiem. Jak nie chcesz żeby mówiło "gaszę" to wyrzuć tą część z odpowiedzi.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

hehe takie to proste że aż mi głupio, trochę źle to czytałem i mi nie wychodziło :]
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Czy da się zrobić widget na którym odrazu będzie widać że coś jest włączone bądź wyłączone??
puszkow
Posty: 52
Rejestracja: ndz gru 17, 2017 3:27 pm

Czy jest możliwość lub może będzie w scenach włączenia czegoś na z góry określony czas (przy konfiguracji sceny)
np. włącz na X sekund
wyłącz na X sekund
przełącz na X sekund

gdzie X zawierałby się od 0,1 do np. 99 999,9 sekund
w przypadku 0 lub pustego miejsca scena trwa do następnego manualnej lub automatycznej zmiany.

Takie coś rozwiązałoby np.
włączenie bojlera i automatyczne wyłączenie poza harmonogramem
ustawienie otwierania bram i rolet z pozycji scen itp itd....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”