Czujnik wilgotności gleby

Breng1946
Posts: 1
Joined: Wed Mar 06, 2024 4:29 am

Post

Czy istnieje plan dodania obsługi czujnika wilgotności gleby do Supli? Od dłuższego czasu rozważam stworzenie systemu automatycznego podlewania moich roślin w domu i zastanawiam się, czy Supla pozwoli mi zrealizować ten pomysł. Pomysł wydaje się dość prosty - czujnik wilgotności gleby, temperatury i wilgotności powietrza (ewentualnie także nasłonecznienia), zbiornik na wodę i pompa geometry dash world. Rozumiem, że mogę wgrać oprogramowanie na ESP z własną logiką, która w zależności od wartości poszczególnych parametrów podejmie odpowiednie działania (na przykład włączy pompę wody na określony czas).
User avatar
YoMan
Posts: 2283
Joined: Thu Apr 30, 2020 5:18 pm
Location: Częstochowa

Post

YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Zabkoska
Posts: 3
Joined: Tue Mar 19, 2024 10:38 am

Post

Oooo, ja też rozważam ten pomysł i chętnie poznam opinie.
https://planetadziecka.pl/walka-z-zmars ... cja-skory/
Last edited by Zabkoska on Thu Mar 28, 2024 3:58 pm, edited 1 time in total.
User avatar
YoMan
Posts: 2283
Joined: Thu Apr 30, 2020 5:18 pm
Location: Częstochowa

Post

Zabkoska wrote: Tue Mar 19, 2024 10:41 am Oooo, ja też rozważam ten pomysł i chętnie poznam opinie.
Temat prosty od strony elektronicznej, trudny od strony mechaniczno technicznej. Chodzi o godne polecenia sensory. Te które kupowałem pojemnosciowe większość zdechła po roku ale nie wszystkie. Może być problem mikro uszkodzenia płytki podczas lutowania i potem woda je rozwala. Te rezystancyjne podobno rdzewieją.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)

Return to “Ogólna dyskusja”