Upgrade domofonu

edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Model domofonu to: ORNO PROEL PC-255 V2.5.

Unifon pozwala na prowadzenie rozmowy z kasetą domofonową w wielolokatorskim systemie domofonowym.
Parametry techniczne:
2-żyłowy
Pracuje w instalacjach cyfrowych
Napięcie zasilania 4-10VDC
Spoczynkowy pobór prądu: 10uA
Pobór prądu w trakcie rozmowy: 50-80mA

Dziękuję za informacje o GPIO modułu, skąd wiedziałeś, masz schemat?
Załączniki
Proel PC255 V2.5.jpg
Proel PC255 V2.5.jpg (2.99 MiB) Przejrzano 3995 razy
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

Przy cyfrowym systemie domofonowym sterowanie ryglem realizowane jest przez centralkę a nie tak jak w analogach przez podanie napięcia na rygiel w unifonie, więc z poziomu unifonu cyfrowego nie zwolnisz rygla elektrozaczepu .
Samo podniesienie słuchawki też nie wystarczy , żeby zadziałał przycisk otwierania , tu musi być najpierw wywołanie z zewnątrz i dopiero po podniesieniu słuchawki dasz radę otworzyć drzwi.
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Dziękuję bardzo za info. Więc ten temat odpuszczam.

Pozdrawiam
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
gigilio
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 10, 2019 7:48 pm
Lokalizacja: Chorzów

A ja myślę nad czytnikiem nfc który będzie otwierać domofon jednocześnie będzie zapisywać dane osób które zbliza pastylke
Całość ma działać tak :
Nalepki z tagiem nfc zaprogamowanym na daną osobę.
Czytnik nfc 13.56 Mhz podpięty przez arduino rownolegle do elektrozamka .
Zaprogramowanie arduino do wysyłki impulsu do przekaźnika przy domofonie oraz zapisu danych z czytmika nfc do bazy danych .
Kwestia Czy uda się to spiąć z projektem wyżej ( np zamiast tag nfc będzie wyświetlać supla).
Da się to wykonać tak że stanem wysokim na przekaźniku RFID uruchomi sie drugi przekaźnik ?
Prawdopodobienstwo jest zerowe że wygrasz miliona jak nie wyślesz kuponu totolotka...
kai
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 27, 2019 12:46 pm

Hej

Temat odgrzebuje :) mam ten sam domofon i oczywiście esp8266 może by ale mam sonoff basic i się zastanawiam czy ktoś wie jak za pomocą sonoff basic zrobić to w tym domofonie? Jestem nowy na forum jak coś :(

Pozdro
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

kai pisze: pn maja 27, 2019 12:48 pm Hej

Temat odgrzebuje :) mam ten sam domofon i oczywiście esp8266 może by ale mam sonoff basic i się zastanawiam czy ktoś wie jak za pomocą sonoff basic zrobić to w tym domofonie? Jestem nowy na forum jak coś :(

Pozdro
Nawet nie próbuj. W basicu masz 230V jak coś pójdzie nie tak to spalisz domofony w całym bloku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”