Rewolucja BEZ WIFI !!

User avatar
QLQ
Posts: 2279
Joined: Sun Sep 03, 2017 9:13 am
Location: Koszalin

Post

szory1981@gmail.com wrote: Sat Sep 30, 2023 5:21 pm Hej

Jakiś czas temu znalazłem wątek o SUPLI z SIM800L. Do jednego posta dołączyłeś bibliotekę (gsm_gprs.h).

Mam najnowszą bibliotekę SUPLI i próbowałem razem ESP8266 + SIM 800L zarejestrować urządzenie na serwerach SUPLI z wykorzystaniem sieci GSM,m niestety bez powodzenia.

Czy u Was dalej to wszystko działa?

Proszę dajcie znać jak to wygląda u Was.

Od 2 tyg. walczę z tematem i zaczynam podejrzewać że po kolejnym upgrade ze strony opiekunów kodu SUPLA wszystko się rozjechało z tą biblioteką gsm_gprs.h.

Pozdrawiam Paweł
Pamiętaj że tak jak pisałem w PIERWSZYM WĄTKU plik biblioteki ma BYC W TYM SAMYM KATALOGU co plik INO Z KODEM. Być może obecną SDEVICE jest inaczej zrobiona bo temat sprzed chyba roku lub dalej.... poza tym faktycznie te moduły sim800l czerwone leciały w kulki....
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
User avatar
Hrumque
Posts: 275
Joined: Mon Jun 27, 2022 10:11 am
Location: Opole

Post

Robert Błaszczak wrote: Thu Aug 04, 2022 6:13 pm Jest dokładnie tak, jak pisze @Yepestis. Wyłączana będzie tylko i wyłącznie technologia 3G. 2G (GPRS) będzie działała jeszcze dobrych parę lat. Posiadamy w firmie kilkanaście tysięcy kart SIM M2M, które w 99,9% wykorzystują właśnie transmisję GPRS. Otrzymaliśmy także pisemną deklarację operatorów komórkowych (wykorzystujemy M2M od dwóch operatorów), że 2G będzie działała jeszcze sporo lat.
Mam bardzo podobnie - również sprzęt na 2G, również "deklaracje że będzie działało długo" - a w praktyce działa jak chce, zasięgu prawie w ogóle nie ma, albo jest niestabilne połączenie gprs zupełnie (pozornie - jak puścisz ping, to gubi może 2-3%, ale w praktyce często jest tak - że puszczasz ping ... i nie ma sieci, nie ma... nie ma... a po 3 minutach jest)
I jedyna rada która pomaga - wymiany routerów na coś współczesnego, i nagle na LTE/3G jest już zasięg i transmisja stabilna nie gubiąca pingów. Nieoficjalna wersja jest taka, że operatorzy zdeklarowali się trzymać 2G, ale w praktyce robią to jak "na NFZ", czyli niby jest, ale działa by wszystkich zniechęcić do korzystania z 2G.
User avatar
QLQ
Posts: 2279
Joined: Sun Sep 03, 2017 9:13 am
Location: Koszalin

Post

krycha88 wrote: Sun Apr 24, 2022 1:02 pm Będzie trzeba dodać do GG :)
fajnie by było :)
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Antonio
Posts: 129
Joined: Sat Dec 18, 2021 4:15 pm

Post

QLQ wrote: Sat Mar 16, 2024 6:57 pm
krycha88 wrote: Sun Apr 24, 2022 1:02 pm Będzie trzeba dodać do GG :)
fajnie by było :)
Zapomnij
Pisałem kiedyś z mistrzem @krycha88 w tym temacie i tego sprzętu nie będzie w GG.
No chyba ze będzie nas więcej :D

EDIT
Wystarczy DS i przekaznik
wprzybyla
Posts: 9
Joined: Fri Dec 29, 2023 12:46 pm

Post

Jest nas więcej. Są tacy którzy sobie to zrobili, ale nie powiedzą jak, są tacy którzy wiedzą jak to zrobić, ale nie chcą podpowiedzieć. Naród wspaniały...
User avatar
YoMan
Posts: 2283
Joined: Thu Apr 30, 2020 5:18 pm
Location: Częstochowa

Post

wprzybyla wrote: Wed Mar 20, 2024 10:57 am Jest nas więcej. Są tacy którzy sobie to zrobili, ale nie powiedzą jak, są tacy którzy wiedzą jak to zrobić, ale nie chcą podpowiedzieć. Naród wspaniały...
O kimś konkretnym piszesz? Ktoś ci nie pomógł? Czy tak rzucasz na wiatr z przyzwyczajenia ... ?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
wprzybyla
Posts: 9
Joined: Fri Dec 29, 2023 12:46 pm

Post

No właśnie nie bardzo widać chętnych do pomocy w tym temacie...
User avatar
YoMan
Posts: 2283
Joined: Thu Apr 30, 2020 5:18 pm
Location: Częstochowa

Post

wprzybyla wrote: Wed Mar 20, 2024 12:46 pm No właśnie nie bardzo widać chętnych do pomocy w tym temacie...
Bo może nikt tego nie zrobił albo nie zrobił w sposób, który jest w miarę (nawet jak na DIY) godny polecenia.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
RomanG
Posts: 276
Joined: Tue Jul 21, 2020 7:35 am

Post

YoMan wrote: Wed Mar 20, 2024 5:20 pm
wprzybyla wrote: Wed Mar 20, 2024 12:46 pm No właśnie nie bardzo widać chętnych do pomocy w tym temacie...
Bo może nikt tego nie zrobił albo nie zrobił w sposób, który jest w miarę (nawet jak na DIY) godny polecenia.
Tu ktoś robił, ale komercyjnie.
viewtopic.php?p=176632#p176632

Return to “Nowości”