Wgrywanie supli do sonoff

Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Ok metodą prób i błędów coś udało mi się zrobić przynajmniej tyle że po podłączniu do usb dioda mryga na zielono, ale putty nic nie pokazuje.
Jak dokładnie ma wyglądać podłączenie na sonoffie są wyjscia
1. 3v3
2. RT
3. TX
4. GND
5. GPIO14
na konwenterz mam takie
1.DTR
2. RXI
3. TX0
4. VCC
5. CTS
6. GND

i jest jeszcze bez pinu 3v3 i własnie po podłączeniu do tego coś wogóle zaczeło trybić. Jak powinny być połączone przewody prawidło
płytka ---> konwenter żeby to działało??
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

PuteR pisze: sob lut 10, 2018 4:54 pm Jak powinny być połączone przewody prawidło
płytka ---> konwenter żeby to działało??
1 3v3 --> VCC - sprawdź jakie napięcie wychodzi z Twojego konwertera bo możesz mieć 5V
2 RX --> TX
3 TX --> RX
4 GND --> GND

i zanim włączysz zasilanie należy wcisnąć i przytrzymać GPIO0.
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Robię dokładnie tak i dalej nic putty nic nie pokazuje a jedyne co się zmięło to to że dioda zaczęła mrugać co kilka sekund na zielono.

Jakimś cudem zrobiłem że dioda mrugała szybko więc wnioskuję że chyba udało mi się wprowadzić sonoff w tryb wgrywania fimeware ale nic się nie działo. Putty nic nie pokazywał ale i NodemCu nie reagował.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

PuteR pisze: sob lut 10, 2018 5:24 pm Jakimś cudem zrobiłem że dioda mrugała szybko więc wnioskuję że chyba udało mi się wprowadzić sonoff w tryb wgrywania fimeware ale nic się nie działo. Putty nic nie pokazywał ale i NodemCu nie reagował.
Jak dioda szybko mruga to sonoff jest w trybie config czyli nadaje wifi do zalogowania się i połączenia z własną siecią wifi.
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

dawkor pisze: sob lut 10, 2018 6:01 am jak sonoffa wprowadzisz w tryb wgrywania szybko na nim dioda mruga, przy podłączania sonoffa do programatora musisz mieć wciśnięty przycisk na nim i puszczasz z 2 sec po podłączeniu. nie musisz wlutowywać ale musisz mieć pewny styk z programatorem.
wiec jak się zachowuje gdy jest w trybie wgrywania fimeware??

Nie wiem już gdzie mogę robić błąd, podłączone dokładnie tak jak pisze, gdy podpinam do USB z wciśniętym GPIO0 i puszczam go po chwili nic się nie dzieje dopiero jak delikatnie dotknę kableka dioda zaczyna mrugać na zielono co 3s. Myślałem że może gniazdo nie styka dobrze ale próbowałem nawet na "4 ręce" więc wszystko było dobrze dociśnięte i to samo. Czy możliwe że przy wcześniejszych próbach jakoś uwaliłem układ??

no i Putty dalej nic nie wyświetla.
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

w trybie wgrywania nic nie swieci
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Ze zdjęć wynika, że odwrotnie podłączyłeś zasilanie z konwertera do Sonoff-a.
VCC z GND zamienione.
Mogłeś "uwalić" moduł.
.
Załączniki
sonoff.png
sonoff.png (919.25 KiB) Przejrzano 4163 razy
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Tak zauważyłem już wcześniej że było to inaczej podłączone i poprawiłem to. Sonoffa nie "uwaliłem" bo sprawdziłem i z aplikacją ewelink działa więc OK. No ale dalej nie wiem jak wgrać tą suplę podłączenie kabli jest tak jak piszecie i dalej nic putty nie widzi i nodemcu tez nie widzi.Na zdjęciach z tej instrukcji widać że przy wgrywaniu są widoczne AP MAC i STA MAC u mnie tego nie ma, są tylko puste pola a po naciśnięciu flash w rogu kręci się kółeczko ale nic się nie dzieje. Ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły co mogę robić nie tak??
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Nie używaj do wgrywania NodeMcu Flasher tylko ESP Flash Download Toll.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Zybi pisze: sob lut 10, 2018 11:29 pm Nie używaj do wgrywania NodeMcu Flasher tylko ESP Flash Download Toll.
Widzę, że trzeba poprawić post z linkami.... ;) Ludzie nie przyjmują tłumaczenia...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”