Wgrywanie supli do sonoff

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Już pisałem - flaszowaniem raczej trudno go uwalić...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Zanim wgrasz soft to wyczyść/wykasuj moduł poprzez wgranie blanka:

http://www.pratikpanda.com/wp-content/u ... nk_1MB.zip

pod adres 0x00000
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

A więc tak po wielu próbach prób i błędów udało się chyba wgrać prawidłowo suple, po zaznaczeniu DOUT nawet i dioda działa, ale jak chce dodać urządzenie w supli wyskakuje komunikat że urządzenie z którym nawiązano połączenie nie jest kompatybilne z tym kreatorem. Więc w sumie dalej lipa.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Wgrałeś starszy soft, połącz się z siecią SUPLA, wejdź na stronę 192.168.4.1 , skonfiguruj, włącz w cloud dodawanie urządzeń, zrestartuj sonoffa - i będzie hulał
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Zybi pisze: sob lut 10, 2018 11:57 pm ...
Tu masz różności do Sonoff-a, co prawda w wersji v2.0 więc nie dodasz urządzenia do Clouda za pomocą smartfona, tylko będziesz musiał wpisać odpowiednie dane na stronie konfiguracyjnej modułu.
...
A co ja kolego wcześniej napisałem - czytać ze zrozumieniem trzeba.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Panowie, wielkie dzięki z waszą pomocą udało mi się to w końcu ogarnąć. Na obu sonoffach wszystko działa, także raz jeszcze wielkie dzięki :D. Mam jeszcze jedno pytanie bo idzie do mnie sonoff 4ch pro czy zasada wgrywania softu jest taka sama jak tutaj (takie same oznaczenia pinów) i czy soft z 4ch pasuje do 4ch pro??
mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

Nie chciałem zaczynać nowego tematu więc napiszę tutaj:

Jestem nowym "Supl'owiczem" i dla testów zamówiłem kilka różnych modułów ITEAD na aliexpress. Moduły Sonoff Dual, Touch oraz Touch Dual działają bardzo dobrze

Problem mam natomiast z tym najbardziej popularnym modułem - zwykły Sonoff 5 pinowy. Wgrałem wczoraj do niego soft "sonoff_button_mode_ds18b20_v2.0_p5_inv" pobrany tutaj:

https://github.com/SUPLA/ESP8266/tree/m ... onoff/v2.0

I normalnie go zarejestrowałem w środowisku supla. Przełączanie zarówno lokalne jak i z poziomu aplikacji działało, temperaturę pokazywało normalnie. Zostawiłem moduł na noc podłączony do sieci i gdy rano wstałem zauważyłem, że dioda na nim wolno mruga. W readme pisze, że to brak połączenia z siecią WiFi. Wszedłem więc do jego ustawień i ponownie wpisałem wszystkie dane (przy okazji zerknąłem i z góry w statusie pisało "Connecting") i po ponownym uruchomieniu mam to samo - dioda cały czaso wolno mruga.

Reset routera też nic nie pomógł.

Być może wystarczy wgrać na nowo suplę w moduł, ale czy ktoś już się z takim czymś spotkał by moduł działał normalnie a na drugi dzień przestał? Takie coś nie wróży dobrze, gdybym miał kilkanaście takich modułów w domu i codziennie coś się psuło...
and111
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

PuteR pisze: pn lut 12, 2018 7:57 am Mam jeszcze jedno pytanie bo idzie do mnie sonoff 4ch pro czy zasada wgrywania softu jest taka sama jak tutaj (takie same oznaczenia pinów) i czy soft z 4ch pasuje do 4ch pro??
W załączeniu zdjęcie sonoff 4ch pro.
Standardowo z programatorem łączysz GND, TX, RX, 3,3V (oczywiście zamieniasz TX z RX). Najwygodniej wlutować na stałe 4 piny do płytki sonoffa. Dla wygody najlepiej wlutować jeszcze 1 pin do masy (GND), z którego będziesz korzystał, żeby wprowadzić moduł w w tryb flashowania. Na zdjęciu zaznaczyłem wolne piny GND i pin przy module WI-FI - który należy złączyć z GND żeby wprowadzić moduł w w tryb flashowania.
Ja skorzystałem z softu Zybiego - do 4CH - musisz oczywiście wybrać wersję odpowiednią do swoich potrzeb. Lista softów:
https://github.com/SUPLA/ESP8266/tree/m ... f_4CH/v2.0
Załączniki
4CH PRO1.PNG
4CH PRO1.PNG (1.98 MiB) Przejrzano 3383 razy
Awatar użytkownika
Dawid84
Posty: 154
Rejestracja: pn sty 14, 2019 12:45 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Witam na poczatku chcialem sie przywitac na imie mi Dawid jestem tu nowy.
Mam sonoff basic, sonoff pow, sonoff POW R2 i sonoff z pomiarem temperatury i wilgotnosci chcialem wgrac suple do nich i teraz niewiem czy do tych wszystkich moich moge wgrac ten sam soft czyli wgrywam do basic i ten sam do pow r2 i tak z pozostalymi, czy kazdy sonoff ma inny soft do wgrania.
Dziekuje za odpowiedź
Pozdrawiam
Dawid
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”