Aktualizacja firmware online

Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Jak właściwie w praktyce działa ta aktualizacja firmware online bez kabelkologii?

Np. mam swoją malinę z Cloud, w niej Sonoff Dual z firmware 2.0, teraz wyszedł firmware 2.5. Co mam zrobić, żeby pobrał tą aktualizację przy połączeniu?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W przypadku własnego serwera trzeba dodać odpowiednie wpisy to tabeli esp_update wskazujące na lokalizację firmware-u w sieci.
Dodatkowo taki firmware (update) musi być dostępny do pobrania i podpisania cyfrowo.
Ja takowego nie przygotowywałem.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

aha... czyli rozumiem, że taki moduł wystarczy, że przepnę na publicznego cloud'a i powinien pobrać aktualizację?
Jeżeli tak - to i tak jest to lepsze rozwiązanie niż ponowne rozbieranie modułu.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Ale, czy można liczyć na mały tutorial, ale taki "łopatologiczny" jak to robić w przypadku własnych serwerów.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

michael pisze: pt paź 20, 2017 6:43 am aha... czyli rozumiem, że taki moduł wystarczy, że przepnę na publicznego cloud'a i powinien pobrać aktualizację?
Jeżeli tak - to i tak jest to lepsze rozwiązanie niż ponowne rozbieranie modułu.
O ile na publicznych serwerach jest taki update. Obecnie nie ma.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zybi pisze: pt paź 20, 2017 7:16 am Ale, czy można liczyć na mały tutorial, ale taki "łopatologiczny" jak to robić w przypadku własnych serwerów.
Wpis w bazie (esp_update) jest dość prosty. Sam firmware musi być odpowiednio przygotowany. Również ten już zainstalowany, który ma być zaktualizowany.

Jak znajdę chwilę to, to opiszę.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Też mnie ten temat intryguje. Jak to konkretnie zrobić?

Jestem na etapie kompilacji softu pod posiadane moduły, testuję, ćwiczę, rozgryzam co do czego ale chciałbym też w przyszłości móc aktualizować firmware posiadanych modułów jak już je poupycham w puszkach, żeby tak jak @michael pisał nie rozbierać ich za każdym razem.
O ile dla kilu sztuk, które już mam nie jest to taki problem, o tyle dla kilkunastu albo kilkudziesięciu, bo do tego zmierza ;) aktualizacja moduł po module trochę nie bardzo mi się podoba :(

Serwer mam własny na RPi3 i na bazie szukałem (esp_update), ale nie znalazłem takiego wpisu. Póki co kompilacja z FOTA mi nie przechodzi bo jest taki byczek, tylko jeszcze nie wiem jak to naprawić, czy wygenerować jakieś pary kluczy czy z clouda zapożyczyć?

Kod: Zaznacz cały

user/.output/eagle/debug/lib/libuser.a(supla_update.o): In function `supal_esp_update_flash_write':
supla_update.c:(.irom0.text+0x380): undefined reference to `rsa_public_key_bytes'
collect2: error: ld returned 1 exit status
Proszę o info czy komuś Firmware z OTA działa i jak to ewentualnie zrobić, bo jak ten marny liść na wietrze pragnę podmuchem ruszony, poszybować we właściwą stronę ;)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przygotuję kiedyś jakiś tutorial jak znajdę na to wolny czas.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Ja tam wrzucam bina przez www do puszki i jestem happy :D
Obrazek
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

pzygmunt pisze: pn mar 05, 2018 12:59 pm Przygotuję kiedyś jakiś tutorial jak znajdę na to wolny czas
Czekam z niecierpliwością :)
Duch__ pisze: śr mar 14, 2018 5:38 am Ja tam wrzucam bina przez www do puszki i jestem happy :D
A możesz powiedzieć coś więcej? :roll:
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”