Sonoff Dual R2 - on ESP8285 chip

maxy2
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 10, 2018 8:31 pm

chudy84 pisze: czw mar 08, 2018 8:39 am tak jak kolega wyżej napisał wgraj wszystko od nowa ale przed tym wyczyść ,
u mnie przy uruchomieniu po wgraniu softu nie świeciła się dioda ale wifi było
co do sieci to zawsze jest nazwa "supla"
Dzięki za pomoc na początku.
Może komuś się przyda opiszę mój przypadek.
Po instalacji INCAN mimo waszych wskazówek nadal nie wyszukiwało sieci SUPLA.
Wgrałem oprogramowanie zwykłe supla dla DUAL R2 z pierwszej strony tematu. Sieć SUPLA się pojawiła. Następnie wgrałem ponownie INCAN i w tym przypadku dopiero sieć SUPLA również się pojawia. Wniosek:
NAJPIERW ZWYKŁA SUPLA DLA DUAL R2, POTEM INCAN i jest ok. Tak było u mnie na 2 Sonoffach. i jak chcę zainstalować ponownie również muszę tak robić.
Dlaczego tak jest może wy wiecie bo ja nie....

Ponadto ustawienia takie jak opisywał kolega AUGUSTO
Baudrate: 115200
Flash Size: 1MByte
Flash Speed: 40Mhz
SPI: DOUT
polaczenie TX>RX
Tryb Flash poprzez zwarcie BTN0 do masy
Ustawienia InCana:
Relaye - 5 i 12
Buttony: 0 i 9
BTN Config: 10

Bo te w pliku REDAME nie działa jeden przekaźnik.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

"NAJPIERW ZWYKŁA SUPLA DLA DUAL R2" - to chyba raczej NIEZWYKŁA
maxy2
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 10, 2018 8:31 pm

I mam jeszcze problem. Po zainstalowaniu INCAN wszystko działa dobrze z aplikacji ale zewnętrzne przełączniki już nie.
Button 1 do GND jest ok- przekaźnik się załącza i wyłącza gdy przycisk jest zwarty.
Button 2: Po pierwszym zwarciu przekaźnik się załącza i działa cały czas aż roleta całkiem się zamknie (zielona dioda)potem się wyłącza i następnie już nie reaguje na zwarcie z GND...Coś pomożecie jak to naprawić??

I co trzeba zrobić, żeby po kliknięciu przyciskiem roleta zaczęła się otwierać i dopiero ponowne kliknięcie ją wyłączało. Obecnie trzeba trzymać przycisk wciśnięty żeby roleta się poruszała.
maxy2
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 10, 2018 8:31 pm

Zybi pisze: sob mar 10, 2018 10:11 pm "NAJPIERW ZWYKŁA SUPLA DLA DUAL R2" - to chyba raczej NIEZWYKŁA
Przepraszam za taki kolokwializm. Masz racje jest to coś MEGA :D :D i Szacunek dla autora oczywiście ZYBI.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

maxy2 pisze: sob mar 10, 2018 10:16 pm
Zybi pisze: sob mar 10, 2018 10:11 pm "NAJPIERW ZWYKŁA SUPLA DLA DUAL R2" - to chyba raczej NIEZWYKŁA
Przepraszam za taki kolokwializm. Masz racje jest to coś MEGA :D :D i Szacunek dla autora oczywiście ZYBI.
Autorem projektu jest @pzygmunt
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

@zybi tez robi kawał dobrej roboty.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1422
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Czy do tego sonofa da się podłączyć zewnętrzne przyciski bistabilne czy tylko monostabilne??
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Dotarł do mnie dzisiaj moduł w wersji R2.
Po zgraniu oryginalnego oprogramowania i wykasowaniu modułu, wgrałem oczywiście swoją własną kompilację z pierwszego postu, bo to tej pory testowałem soft na "zamiennikach".

Wszystko ruszyło od strzała!

I tak sobie myślę skąd niektórzy mieli jakieś problemy z prawidłowym działaniem softu. I tutaj jeden z forumowiczów mnie naprowadził.
Moduły mogły być "zaśmiecone" InCan-em i dziwne kompilacje flash-owania.

Zasada natomiast jest jedna - najpierw czyścimy moduł, a potem wgrywamy nowe firmware.
Natomiast jeżeli któreś z firmware nie działa prawidłowo, to jest do poprawki i tyle.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1422
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

zapytam jeszcze raz, czy da się do sonoffa dual R2 podpiąć przyciski bistabilne??
chudy84
Posty: 33
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:53 pm

przeczytaj cały post od początku to znajdziesz odpowiedź
Zablokowany

Wróć do „Nowości”