Czujnik otwarcia drzwi (RPi)

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Obsługa czujnika NC została dodana.
Konwersja stanu zachodzi na serwerze tak więc nie trzeba modyfikować w tym zakresie aplikacji klienckich.
tpawelczak
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 14, 2017 5:43 pm

Witam serdecznie. Rozumiem, że podłączenie expandera mcp23008 jest już w pełni wykonalne?

Czy można dowiedzieć się jakie kroki należy podjąć aby nawiązał on współpracę z R Pi i Supla cloud na własnym serwerze?

Czy należy tylko podłączyć układ według dokumentacji dostępnej w sieci np https://cdn-learn.adafruit.com/download ... rry-pi.pdf a następnie dopisać do supla.cfg odpowiednie kanały?
;[CHANNEL_0]
;type=RELAYG5LA1A
;driver=mcp23008
;mcp_reset=4
;mcp_addr=0x20
;mcp_gpio_port=7
;mcp_gpio_dir=0
;mcp_gpio_val=1

;[CHANNEL_1]
;type=SENSORNO
;driver=mcp23008
;mcp_reset=4
;mcp_addr=0x20
;mcp_gpio_dir_8=1
Czy sprawa jest bardziej złożona? Dziękuję za informację i przepraszam jeśli pytanie jest niezbyt konkretne - dopiero zaczynam swoją przygodę z tym wszystkim.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W tej sprawie powinien się wypowiedzieć @jpalider
Ja MCP dotychczas nie używałem, a on jest autorem tej implementacji.
Biedronek
Posty: 18
Rejestracja: śr lut 24, 2016 1:19 pm

Czesc,
przepraszam, ze odgrzewam stary watek, ale moze sie komus przydac. Tak - udalo mi sie podpiac MCP do sterowania urzadzeniami. W miedzyczasie utknalem na robieniu plytek i zdecydowalem sie na cos bardziej modularnego, szybszego i tanszego :-) dlatego napisalem prosty programik to emulowania MCP na arduino nano (po kilka zlotych za sztuke). Jakby ktos chcial to wisi tutaj:
https://github.com/jpalider/ard-mcp
maras
Posty: 75
Rejestracja: pt sty 26, 2018 10:10 am

Może mi ktoś wytłumaczyć jak zrobić taki czujnik otwarcia drzwi/okna??

Co potrzebne? Kontaktron i co jeszcze wemos d1 mini? Sonoff Basic?
Powiedzmy, że mam w wiatrołapie na scianie sonoff touch do niego tez można się wpiąć?

Chciałbym stworzyć taką scenę, że w godzinach wieczornych po otwarciu drzwi załącza się światło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „supla-dev”