Zamel ROW-02

Sterownik dwukanałowy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jedii70 pisze: pn mar 19, 2018 7:58 pm Dziękuję.Instalacje mam nowa co tam jest tak naprawdę będę wiedział w maju jak odbiorę mieszkanie .Instalacja jest bez puszkowa wiec liczę ze sa tam L N Pe oraz te do lampy mam nadzieje ze bedzie ich 7 w sumie.
Pozdrawiam
Raczej będzie tam rozcięty przewód 3 żyłowy, gdzie jedna jego część idzie do lampy, a druga do bezpiecznika (bezpośrednio lub pośrednio).
Jedii70
Posty: 8
Rejestracja: pt mar 16, 2018 6:14 pm

Dziekuje mam nadzieje ze nie .Bo wtedy chyba nici z row02.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jedii70 pisze: wt mar 20, 2018 3:41 pm Dziekuje mam nadzieje ze nie .Bo wtedy chyba nici z row02.
Oby właśnie był bo jak tylko 3 przewody to wtedy nici z ROW-02
Jedii70
Posty: 8
Rejestracja: pt mar 16, 2018 6:14 pm

A można coś innego zastosować..przy tych 3 przewodach np cos z wlasnym zasilaniem....
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Przeglądam dzisiaj nieprzeczytane tematy i trafiłem tu. Widzę, że wraz z aktualizacją do wersji 2.6 pojawiła się pożądana opcja.
pzygmunt pisze: pn sty 29, 2018 10:13 am Już ktoś zgłaszał takie zapotrzebowanie.
Możliwe, że pojawi się w aktualizacji jako opcja konfiguracyjna.
Ja na pewno tego potrzebuję :) o co tu pytałem
pzygmunt pisze: śr sty 31, 2018 5:48 pm OK...
Aby uzyskać funkcję zmiany obsługi wejścia monostabilnego musisz uaktualnić firmware min do wersji 2.6.
W celu aktualizacji modułu musisz:

1. Przełączyć moduł w tryb konfiguracji przytrzymując przycisk config przez min 5 sek. lub (bez demontażu) przełączyć światło w miarę szybko 10 razy on/off.
2. Połączyć się z siecią WiFi o nazwie rozmoczynającej się od ZAMEL-ROW-02
3. Otworzyć stronę konfiguracyjną pod adresem http://192.168.4.1
4. Odnaleźć opcję konfiguracyjną "Firmare update"
5. Zmienić "NO" na "YES"
6. Kliknąć "Save"
7. Wyjść z trybu konfiguracji naciskając przycisk który jest na wejściu lub przycisk CONFIG
8. Zaczekać, aż moduł połączy się z cloudem i się uaktualni (zacznie szybko migać)

Po poprawnej konfiguracji w cloudzie zauważysz zmianę wersji na nowszą

W celu zmiany sposobu obsługi przycisku monostabilnego należy:

1. Przełączyć moduł w tryb konfiguracji przytrzymując przycisk config przez min 5 sek. lub (bez demontażu) przełączyć światło w miarę szybko 10 razy on/off.
2. Połączyć się z siecią WiFi o nazwie rozpoczynającej się od ZAMEL-ROW-02
3. Otworzyć stronę konfiguracyjną pod adresem http://192.168.4.1
4. Odnaleźć opcję konfiguracyjną "Monostable trigger"
5. Zmienić "ON RELEASE" na "ON PRESS"
6. Kliknąć "Save"
7. Wyjść z trybu konfguracji naciskając przycisk który jest na wejściu lub przycisk CONFIG

Daj znać jak Ci poszło
Żeby zrobić update modułów ROW-02 podłączonych do swojego Clouda muszę mieć odpowiednie biny - to wiem i wiem, że ich nie mam :)
Czy w związku z tym można je jakoś pozyskać i gdzie je umieścić? Przy czym wracam do tematu aktualizacji online.

Wiem, że mogę zarejestrować się na cloud.supla.org, skonfigurować odpowiednio i podłączyć tam moduły, wykonać opisaną procedurę, i zaktualizować firmware. Ale wydaje mi się, że to rozwiązanie trochę na okrętkę. Na pewno nie tylko ja skorzystałbym na rozwiązaniu tematu aktualizacji...
Przemku uśmiecham się ponownie ;)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Tuti
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 28, 2018 11:02 am

Jedii70 pisze: wt mar 20, 2018 5:33 pm A można coś innego zastosować..przy tych 3 przewodach np cos z wlasnym zasilaniem....
Ja mam akurat instalację "normalną". Czyli 3 przewody - L + 2 do sufitu. N dodałem sobie jak kładłem karton-gips na ściany. W łączeniach płyt ew. w rogach bardzo ładnie mieszczą się nowe przewody ;-).
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

lesny8 pisze: ndz mar 25, 2018 11:37 am Przeglądam dzisiaj nieprzeczytane tematy i trafiłem tu. Widzę, że wraz z aktualizacją do wersji 2.6 pojawiła się pożądana opcja.
pzygmunt pisze: pn sty 29, 2018 10:13 am Już ktoś zgłaszał takie zapotrzebowanie.
Możliwe, że pojawi się w aktualizacji jako opcja konfiguracyjna.
Ja na pewno tego potrzebuję :) o co tu pytałem
pzygmunt pisze: śr sty 31, 2018 5:48 pm OK...
Aby uzyskać funkcję zmiany obsługi wejścia monostabilnego musisz uaktualnić firmware min do wersji 2.6.
W celu aktualizacji modułu musisz:

1. Przełączyć moduł w tryb konfiguracji przytrzymując przycisk config przez min 5 sek. lub (bez demontażu) przełączyć światło w miarę szybko 10 razy on/off.
2. Połączyć się z siecią WiFi o nazwie rozmoczynającej się od ZAMEL-ROW-02
3. Otworzyć stronę konfiguracyjną pod adresem http://192.168.4.1
4. Odnaleźć opcję konfiguracyjną "Firmare update"
5. Zmienić "NO" na "YES"
6. Kliknąć "Save"
7. Wyjść z trybu konfiguracji naciskając przycisk który jest na wejściu lub przycisk CONFIG
8. Zaczekać, aż moduł połączy się z cloudem i się uaktualni (zacznie szybko migać)

Po poprawnej konfiguracji w cloudzie zauważysz zmianę wersji na nowszą

W celu zmiany sposobu obsługi przycisku monostabilnego należy:

1. Przełączyć moduł w tryb konfiguracji przytrzymując przycisk config przez min 5 sek. lub (bez demontażu) przełączyć światło w miarę szybko 10 razy on/off.
2. Połączyć się z siecią WiFi o nazwie rozpoczynającej się od ZAMEL-ROW-02
3. Otworzyć stronę konfiguracyjną pod adresem http://192.168.4.1
4. Odnaleźć opcję konfiguracyjną "Monostable trigger"
5. Zmienić "ON RELEASE" na "ON PRESS"
6. Kliknąć "Save"
7. Wyjść z trybu konfguracji naciskając przycisk który jest na wejściu lub przycisk CONFIG

Daj znać jak Ci poszło
Żeby zrobić update modułów ROW-02 podłączonych do swojego Clouda muszę mieć odpowiednie biny - to wiem i wiem, że ich nie mam :)
Czy w związku z tym można je jakoś pozyskać i gdzie je umieścić? Przy czym wracam do tematu aktualizacji online.

Wiem, że mogę zarejestrować się na cloud.supla.org, skonfigurować odpowiednio i podłączyć tam moduły, wykonać opisaną procedurę, i zaktualizować firmware. Ale wydaje mi się, że to rozwiązanie trochę na okrętkę. Na pewno nie tylko ja skorzystałbym na rozwiązaniu tematu aktualizacji...
Przemku uśmiecham się ponownie ;)
Musisz tylko mieć odpowiednie wpisy w esp_update. Przypomnij się jutro po południu to udostępnię sql-a
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

lesny8 pisze: ndz mar 25, 2018 11:37 am Przeglądam dzisiaj nieprzeczytane tematy i trafiłem tu. Widzę, że wraz z aktualizacją do wersji 2.6 pojawiła się pożądana opcja.
pzygmunt pisze: pn sty 29, 2018 10:13 am Już ktoś zgłaszał takie zapotrzebowanie.
Możliwe, że pojawi się w aktualizacji jako opcja konfiguracyjna.
Ja na pewno tego potrzebuję :) o co tu pytałem
pzygmunt pisze: śr sty 31, 2018 5:48 pm OK...
Aby uzyskać funkcję zmiany obsługi wejścia monostabilnego musisz uaktualnić firmware min do wersji 2.6.
W celu aktualizacji modułu musisz:

1. Przełączyć moduł w tryb konfiguracji przytrzymując przycisk config przez min 5 sek. lub (bez demontażu) przełączyć światło w miarę szybko 10 razy on/off.
2. Połączyć się z siecią WiFi o nazwie rozmoczynającej się od ZAMEL-ROW-02
3. Otworzyć stronę konfiguracyjną pod adresem http://192.168.4.1
4. Odnaleźć opcję konfiguracyjną "Firmare update"
5. Zmienić "NO" na "YES"
6. Kliknąć "Save"
7. Wyjść z trybu konfiguracji naciskając przycisk który jest na wejściu lub przycisk CONFIG
8. Zaczekać, aż moduł połączy się z cloudem i się uaktualni (zacznie szybko migać)

Po poprawnej konfiguracji w cloudzie zauważysz zmianę wersji na nowszą

W celu zmiany sposobu obsługi przycisku monostabilnego należy:

1. Przełączyć moduł w tryb konfiguracji przytrzymując przycisk config przez min 5 sek. lub (bez demontażu) przełączyć światło w miarę szybko 10 razy on/off.
2. Połączyć się z siecią WiFi o nazwie rozpoczynającej się od ZAMEL-ROW-02
3. Otworzyć stronę konfiguracyjną pod adresem http://192.168.4.1
4. Odnaleźć opcję konfiguracyjną "Monostable trigger"
5. Zmienić "ON RELEASE" na "ON PRESS"
6. Kliknąć "Save"
7. Wyjść z trybu konfguracji naciskając przycisk który jest na wejściu lub przycisk CONFIG

Daj znać jak Ci poszło
Żeby zrobić update modułów ROW-02 podłączonych do swojego Clouda muszę mieć odpowiednie biny - to wiem i wiem, że ich nie mam :)
Czy w związku z tym można je jakoś pozyskać i gdzie je umieścić? Przy czym wracam do tematu aktualizacji online.

Wiem, że mogę zarejestrować się na cloud.supla.org, skonfigurować odpowiednio i podłączyć tam moduły, wykonać opisaną procedurę, i zaktualizować firmware. Ale wydaje mi się, że to rozwiązanie trochę na okrętkę. Na pewno nie tylko ja skorzystałbym na rozwiązaniu tematu aktualizacji...
Przemku uśmiecham się ponownie ;)
Ważne na dzień 26.03.18 i powinno być ważne jeszcze kilkanaście dni.

Kod: Zaznacz cały

INSERT INTO `esp_update` (`id`, `device_id`, `device_name`, `platform`, `latest_software_version`, `fparam1`, `fparam2`, `protocols`, `host`, `port`, `path`) VALUES
(1, 0, 'SUPLA-GATE-MODULE', 1, '2.0.1', 5, 0, 1, 'www.acsoftware.pl', 80, 'support/get_esp_firmware.php?file=gate_module2_wroom_user2.2048.new.5.bin'),
(2, 0, 'SUPLA-GATE-MODULE', 1, '2.0.1', 5, 1, 1, 'www.acsoftware.pl', 80, 'support/get_esp_firmware.php?file=gate_module2_wroom_user1.2048.new.5.bin'),
(3, 0, 'NICE Wi-Fi', 1, '2.5.3', 5, 0, 1, 'www.acsoftware.pl', 80, 'support/get_esp_firmware.php?file=n_sbp_01_user1.2048.new.5.bin'),
(4, 0, 'NICE Wi-Fi', 1, '2.5.3', 5, 1, 1, 'www.acsoftware.pl', 80, 'support/get_esp_firmware.php?file=n_sbp_01_user2.2048.new.5.bin'),
(5, 0, 'ZAMEL SRW-01', 1, '2.5.3', 5, 0, 1, 'www.acsoftware.pl', 80, 'support/get_esp_firmware.php?file=zam_srw_01_user1.2048.new.5.bin'),
(6, 0, 'ZAMEL SRW-01', 1, '2.5.3', 5, 1, 1, 'www.acsoftware.pl', 80, 'support/get_esp_firmware.php?file=zam_srw_01_user2.2048.new.5.bin'),
(7, 0, 'ZAMEL ROW-02', 1, '2.6', 5, 0, 1, 'www.acsoftware.pl', 80, 'support/get_esp_firmware.php?file=zam_row_02_user1.2048.new.5.bin'),
(8, 0, 'ZAMEL ROW-02', 1, '2.6', 5, 1, 1, 'www.acsoftware.pl', 80, 'support/get_esp_firmware.php?file=zam_row_02_user2.2048.new.5.bin'),
(9, 0, 'NICE Wi-Fi SBP-01', 1, '2.5.3', 5, 0, 1, 'www.acsoftware.pl', 80, 'support/get_esp_firmware.php?file=n_sbp_01_user1.2048.new.5.bin'),
(10, 0, 'NICE Wi-Fi SBP-01', 1, '2.5.3', 5, 1, 1, 'www.acsoftware.pl', 80, 'support/get_esp_firmware.php?file=n_sbp_01_user2.2048.new.5.bin'),
(11, 0, 'ZAMEL ROW-01', 1, '2.5.3', 5, 0, 1, 'www.acsoftware.pl', 80, 'support/get_esp_firmware.php?file=zam_row_01_user1.2048.new.5.bin'),
(12, 0, 'ZAMEL ROW-01', 1, '2.5.3', 5, 1, 1, 'www.acsoftware.pl', 80, 'support/get_esp_firmware.php?file=zam_row_01_user2.2048.new.5.bin'),
(13, 0, 'ZAMEL SLW-01', 1, '2.5.5', 5, 0, 1, 'www.acsoftware.pl', 80, 'support/get_esp_firmware.php?file=zam_slw_01_user1.2048.new.5.bin'),
(14, 0, 'ZAMEL SLW-01', 1, '2.5.5', 5, 1, 1, 'www.acsoftware.pl', 80, 'support/get_esp_firmware.php?file=zam_slw_01_user2.2048.new.5.bin');
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Nie zdążyłem się przypomnieć :)
Mam jednak mały problem z tą aktualizacją. W bazie nie miałem tabeli esp_update. Teraz już ją mam bo sobie dostrugałem jak poniżej, choć nie wiem czy z typami pól trafiłem i rozmiarem?

Kod: Zaznacz cały

source supla-docker/.env && docker exec supla-db mysql -u supla --password=$DB_PASSWORD supla -e "
create table esp_update(
id INT NOT NULL AUTO_INCREMENT,
device_id INT NOT NULL,
device_name varchar(255) NOT NULL,
platform INT NOT NULL,
latest_software_version varchar(255) NOT NULL,
fparam1 INT NOT NULL,
fparam2 INT NOT NULL,
protocols INT NOT NULL,
host varchar(255) NOT NULL,
port INT NOT NULL,
path varchar(255) NOT NULL,
PRIMARY KEY (id))
DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_unicode_ci ENGINE = InnoDB"
Być może któreś pole powinno być innego typu i ma to znaczenie, skoro mi nie działa, albo czegoś jeszcze mi brakuje :|
Przechodzę procedurę prawidłowo ale po zapisie i wyjściu z trybu konfiguracyjnego, nic się nietypowego nie dzieje. ROW-02 wstaje normalnie i pojawia się w cloudzie ze starym numerem wersji. Nie wiem, czy podejmuje próbę pobrania, czy zatrzymuje się na sprawdzaniu parametrów? Co dalej robić, jakieś pomysły?
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Co może być nie teges?
Any ideas?
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”