SRW-01 procentowe otwarcie, a stan rzeczywisty

Sterownik rolet
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Witam.

Macie jakiś sposób na poprawę wskazań procentowego otwarcia rolet? Problem w tym że 100% oznacza że roleta jest w pełni zamknięta i nie ma pomiędzy kolejnymi segmentami rolety przerw. 50% wskazań w aplikacji oznacza że roleta w rzeczywistości przysłania 70% okna (po uwzględnieniu przerw pomiędzy rozsuniętymi segmentami). Czasy mam ustawione od pozycji maksymalnie podniesionej / opuszczonej do momentu zadziałania wyłącznika krańcowego.
Obrazek
Dunay
Posty: 74
Rejestracja: czw sty 04, 2018 7:39 pm

Hueh, sam stoję przed montażem rolet w zastanawiam się nad SRW-01 ale właśnie to "domykanie" lub inni nazywają "rozszczelnianie" rolet mnie bardzo zastanawiało jak jest rozwiązane w tym sterowniku. Czyli jednak nie jest to rozwiązane. Może powinna być dodana opcja w sofcie "delay time", ewentualnie wyskalowanie ponad 100%. Gdzie 100% byłoby zamknięciem na dotyk a np. 105% na domknięte rolety.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18326
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Próbowałeś zmniejszyć czasy ? SRW-01 przy pełnym zamknięciu / pełnym otwarciu dodaje 10% czasu.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Postaram się dzisiaj przetestować zygmuncie twoją radę, chociaż uważam że pomysł kolegi dunay jest lepszy. O wynikach napisze.
Obrazek
tomasz.b
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 16, 2018 8:47 am

Duch__ pisze: ndz kwie 22, 2018 9:37 pm Witam.

Macie jakiś sposób na poprawę wskazań procentowego otwarcia rolet? Problem w tym że 100% oznacza że roleta jest w pełni zamknięta i nie ma pomiędzy kolejnymi segmentami rolety przerw. 50% wskazań w aplikacji oznacza że roleta w rzeczywistości przysłania 70% okna (po uwzględnieniu przerw pomiędzy rozsuniętymi segmentami). Czasy mam ustawione od pozycji maksymalnie podniesionej / opuszczonej do momentu zadziałania wyłącznika krańcowego.
Ja rozwiązałem to prościej, kolega pisze tu o 10% a ja uważam że 20 % to czas rozszczelnienia, bynajmniej u mnie. Więc jeśli chce mieć tylko do styku z parapetem to muszę zamknąć do 80%....i analogicznie aby np mieć 50% okno odsłonięte to 30% na aplikacji, ponieważ tak jest i już, każdy musi u siebie wziąć poprawkę i tyle. Nie jest to aż takie znowu trudne, wystarczy raz przeskalować sobie na swoim oknie, bo pewnie u każdego będzie trochę inaczej, tak jak np. kolega wspomniał owe 10% u niego.....

Poza tym jeszcze jedna ciekawostka którą zauważyłem dzisiaj. Nie do końca jestem pewien czy to tak działa ale wydaje mi się, że w apce pokazuje procent zamknięcia ale w harmonogramie jest opcja odsłoń częściowo i w tym momencie chcąc uzyskać na oknie roletę opuszczoną w apce na 80% to w harmonogramie w pasku odsłoń częściowo musi być wpisane 20%. Trochę to mylące bo interfejs na komputerze działa jakby na odwrotnych wartościach z apki. Tak mi się zdaje ale sprawdzę bo dosłownie przed godziną zmodyfikowałem harmonogramy bo coś wracając z pracy miałem za mocno otwarte rolety a miałem poustawiane 70%, więc myślałem że to procent zamknięcia jak w apce a to chyba na odwrót :D
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18326
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W harmonogramie jest odsłoń częściowo. W kolejnej wersji będzie też zasłoń.... będzie można wybrać jak kto woli.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

A nie lepiej jakby było poprostu ustaw roletę w konkretnej pozycji? Znow się pokiełbasi jak roleta będzie bardziej zamknięta niż przewiduje to harmonogram z opcją zasłoń/odsłoń częściowo.
Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18326
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Duch__ pisze: pn maja 21, 2018 5:46 pm A nie lepiej jakby było poprostu ustaw roletę w konkretnej pozycji? Znow się pokiełbasi jak roleta będzie bardziej zamknięta niż przewiduje to harmonogram z opcją zasłoń/odsłoń częściowo.
W cloudzie będzie można ustawić % przypadajacy na domknięcie rolety. Na tej podstawie będzie liczona korekta w wizualizacjach itd.
tomasz.b
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 16, 2018 8:47 am

Faktycznie moje spostrzeżenie było trafne, teraz już rolety otwierają się do takich położeń jak chciałem, czyli od 100% muszę odjąć ustawiony w harmonogramie poziom i mam położenie rolety 8-)

A mam pytanie, czy zbieracie uwagi, sugestie użytkowników odnośnie aplikacji mobilnych i czy będziecie je próbowali ulepszać pod kątem tych uwag jeśli uznacie, że to rozsądne i wykonalne?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18326
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

tomasz.b pisze: śr maja 23, 2018 6:11 am Faktycznie moje spostrzeżenie było trafne, teraz już rolety otwierają się do takich położeń jak chciałem, czyli od 100% muszę odjąć ustawiony w harmonogramie poziom i mam położenie rolety 8-)

A mam pytanie, czy zbieracie uwagi, sugestie użytkowników odnośnie aplikacji mobilnych i czy będziecie je próbowali ulepszać pod kątem tych uwag jeśli uznacie, że to rozsądne i wykonalne?
To jest podstawowe założenie tego projektu.
(Wiem wiem..... ikony też dodamy :P )
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”