Sonoff + czujka PIR

Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Witam, jakie czujki PIR podłączacie pod sonoffy?? Które dobrze i bezproblemowo współgrają??
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

PuteR pisze: śr maja 16, 2018 7:14 am Witam, jakie czujki PIR podłączacie pod sonoffy?? Które dobrze i bezproblemowo współgrają??
@Zybi pisał, że poleca takie http://propix.com.pl/pl/p/PIR-czujnik-p ... botDyn/886
I że działają stabilnie, w odróżnieniu do HC-SR501.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Dzięki za szybką odpowiedź, wypróbuje te. A macie jakiś sprytny sposób na ukrywanie ich przy lampach czy w innych miejscach?? :]
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

ok, przyszła do mnie czujka PIR, ale chyba nie wiem jak tego używać albo robię coś nie tak. Do sonoffa wgrałem soft zibiego (https://github.com/zchmielak/ESP8266/bl ... p5_inv.rar) podłączyłem czujkę poprzez pul-up. I niby ok ale czujką cały czas włącza przełącznik po 3 min się wyłączy i znowu włącza dlaczego tak się dzieje?? I do czego służy ten drugi przełącznik w aplikacji??
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

PuteR pisze: wt maja 22, 2018 8:31 pm ok, przyszła do mnie czujka PIR, ale chyba nie wiem jak tego używać albo robię coś nie tak. Do sonoffa wgrałem soft zibiego (https://github.com/zchmielak/ESP8266/bl ... p5_inv.rar) podłączyłem czujkę poprzez pul-up. I niby ok ale czujką cały czas włącza przełącznik po 3 min się wyłączy i znowu włącza dlaczego tak się dzieje?? I do czego służy ten drugi przełącznik w aplikacji??
A ten wątek czytałeś?

viewtopic.php?f=11&t=2082
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Przyznaje się bez bicia, że nie zauważyłem tego tematu. Wiec żeby to działało jak należy trzeba by podłączyć czujnik według schematu który znajduję się pod końcem tematu :( Te schematy to dla mnie czarna magia prawdę mówiąc, więc albo se to odpuszczę albo znajdę kogoś kto to ogarnie.
Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Ale da się uruchomić bez tego układu wyłączającego, z pozycji cloud wyłączasz ten przełącznik do wyłączania czujki i powinno działać. Mi się udało uruchomić, z tym że trzeba było użyć tranzystora bo przełączenie jest wyzwalane zwarciem do gnd a pir wystawia 3,3v jak jest aktwne.
Obrazek
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Sibikk pisze: śr maja 23, 2018 7:26 am Ale da się uruchomić bez tego układu wyłączającego, z pozycji cloud wyłączasz ten przełącznik do wyłączania czujki i powinno działać. Mi się udało uruchomić, z tym że trzeba było użyć tranzystora bo przełączenie jest wyzwalane zwarciem do gnd a pir wystawia 3,3v jak jest aktwne.
Jaki i gdzie ma być wlutowany ten tranzystor??
Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Powiem Ci kolego że nie pamiętam już jaki, może ktoś inny poradzi. Bazę łączysz z Out czujki A Kolektor z Pinem a emiter do GND. Oczywiście musisz zastosowac odpowiednie rezystory. Ja wiedze czerpię z forbot.pl Tobie tez polecam się podszkolić ;-)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”